תפריט סגור

שכר מינימום מותאם לעובד (אדם עם מוגבלות)

עובד שהוא אדם עם מוגבלות זכאי לקבלת כל הזכויות שמגיעות לו כמו כל עובד רגיל ובפרט נקבעים לו התאמות מסויימות כמו שכר מינימום מותאם. השכר ניתן לפי יכולת העבודה של העובד כאחוז מתוך שכר המינימום.

כתבה זו תסביר מהו השכר המותאם, כיצד נקבע, איך מחושב וכמובן מהו השכר העדכני להיום.

מהו שכר מינימום מותאם?

שכר מינימום מותאם הוא שכר מינימום הנקבע באופן מותאם עבור כל עובד שהוא אדם עם מוגבלות, בהתאם לדרגת יכולת העבודה שלו (אין בהכרח קשר בין דרגת הנכות לבין יכולת העבודה). כך ששכר זה יהיה השכר המינימלי שאותו עובד זכאי לקבל, עובד זה לא יוכל לקבל שכר הנמוך מכך, אך כן יוכל לקבל שכר גבוה יותר.

כלומר, הוראות החוק ותקנות בעניין שכר מינימום רגיל חלים על כל העובדים בישראל ללא יוצא מן הכלל – גם עובדים עם מוגבלות. אולם, בשל היכולת המופחתת של עובד עם מוגבלות, נקבע להם שכר שהוא מותאם אישית עבורם.

שכר מינימום מותאם בעל חשיבות גבוהה מאוד הן לעובדים שהם אנשים עם מוגבלות והן למעסיקים. הסיבה לכך שהשכר הזה מעודד את המעסיקים להעסיק עובדים עם מוגבלות ולשלם להם שכר מופחת יותר.

חשוב לציין: מעסיק אינו רשאי לשלם שכר נמוך יותר משכר המינימום שנקבע לעובד עם מוגבלות לפי דרגת יכולת העבודה שלו. כמובן, כל החוקים והזכויות האחרות – חלות גם על עובד עם מוגבלות.

איך נקבע שכר מינימום מותאם?

קביעת שכר מינימום מותאם נעשה על ידי מאבחנים מוסמכים מטעם משרד העבודה והרווחה. המאבחנים ניגשים למקום העבודה ומבצעים אבחון שמטרתו לבדוק את יכולת העבודה של העובד בהשוואה לעובד ללא מוגבלות בתפקיד דומה.

הערכת יכולת העבודה תקפה לגבי תפקיד מסויים במקום עבודה מסויים ובלבד שנעשתה תצפית של מאבחנים. הערכת יכולת העבודה מתורגמת לדרגת שכר הקבוע בחוק ובתקנות.

כדי לבצע את האבחון, על העובד עם מוגבלות או אפוסטרופוס או מיופה כוח להגיש בקשה למשרד העבודה. בכתבה אחרת, נסביר גם איך לעשות זאת.

איך מחושב שכר המינימום המותאם?

השכר מותאם כאחוז מתוך שכר המינימום הרגיל שניתן לעובד בגיר ללא מוגבלות ולפי דרגות יכולת העבודה. כלומר, ככל שיכולת העבודה של עובד עם מוגבלות מופחתת יותר – כך השכר המותאם יהיה נמוך יותר.

גובה שכר מינימום מותאם

גובה השכר נגזר מגובה שכר המינימום הרגיל לעובד בגיר ללא מוגבלות – נכון להיום עומד על 5,300 ₪ לפי 182 שעות עבודה בחודש עקב שבוע עבודה מקוצר. להלן טבלה עם פירוט השכר המותאם:

שיעור יכולת עבודה באחוזיםאחוז משכר מינימום (לעובד בוגר)שכר חודשישכר שעתי (לפי היקף משרה של 182 שעות בחודש
19%​ עד 30%30%1,590 ₪8.74 ₪
30% עד 40%40%2,120 ₪11.65 ₪
40% עד 50%50%2,650 ₪14.56 ₪
50% עד 60%60%3,180 ₪17.47 ₪
60% עד 70%70%3,710 ₪20.38 ₪
70% עד 80%80%4,240 ₪23.30 ₪

עבור עובד בעלי יכולת עבודה מופחתת עוד יותר מאשר 19% – נקבע מעמדו כ- "משתקם" והוא יהיה זכאי לתנאים נוספים. אך החישוב דומה לחישוב של הטבלה לעיל.

שיעור יכולת עבודה באחוזיםאחוז משכר מינימום (לעובד בוגר)שכר חודשישכר שעתי (לפי היקף משרה של 182 שעות בחודש
1% עד 10%10%530 ₪2.91 ₪
11% עד 19%19%1,007 ₪5.53 ₪

כלומר, כדי לחשב את השכר המותאם של העובד, יש לדעת מהו שיעור היכולת שלו, לבדוק מהו אחוז השכר שקנבע לאותו שיעור יכולת ואז להכפיל בשכר מינימום.

הפרת זכויות – מעסיק לא משלם בזמן או את השכר הנקבע

אם המעסיק של עובד עם מוגבלות לא משלם לו בתלוש השכר את השכר שמגיע לו בהתאם לשיעור יכולת העבודה של העובד, או שאינו משלם בזמן את השכר, או שאינו משלם או מקנה לו זכויות אחרות לפי – יכול להגיש תלונה למינהל הסדרה ואכיפה במשרד העבודה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *