חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

מחיר הדלק נובמבר 2023 מעודכן – ממה מורכב ומה מחיר דלק היום ולחודש הבא?

מחיר הדלק היא אחת ההוצאות הצרכניות עבור אנשים ועסקים ולכן חשוב להתעדכן מה מחירו בחודש הבא כפי שמפורסם לפי הצו. המחיר מתעדכן מידי חודש ולקראת סופו בהתאם לפרסום של משרד האנרגיה בישראל.

מטרת עמוד זה הוא להתעדכן בכל רגע אודות מחיר הדלק העדכני ביותר בישראל (מחיר בנזין 95 אוקטן). בנוסף, ניתן לראות ממה מורכב המוצר כדי לדעת מה משפיע עליו בכל חודש ולפי מה הוא מחושב.

מחיר דלק עדכני היום

כמה עולה ליטר דלק? בטבלה הבאה מופיעים מחירי הדלק העדכניים ביותר לחודש הבא כיום (מחירי בנזין 95 אוקטן נטול עופרת – לליטר). נתונים מעודכנים נכון להיום.

מתי מתעדכן מחיר הדלק?

מחיר ליטר דלק (בנזין 95 אוקטן) מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש. כלומר, מחיר הדלק יתעדכן בדרך כלל בכל 1 לחודש הבא. אולם, אם ה-1 בחודש חל ביום שבת או יום חג, אז עדכון מחיר הדלק יחול במוצאי שבת או מוצאי החג.

אילו מוצרי דלק תחת פיקוח ואילו לא?

בעבר, המחירים של מוצרי הדלק השונים היו תחת פיקוח במחיר שער בית זיקוק. בשנת 2007 הופרט בז"ן (בית זיקוק לנפט) ולכן  המחירים המרביים (המקסימליים) של מוצרי דלק רבים לא נקבעים על ידי המדינה, למעט מוצרים שנמכרים באופן בלעדי או קרוב לכך בידי בית זיקוק אחד בלבד.

 • מוצרי דלק בפיקוח: בנזין 95 אוקטן, זפת, מזוט כבד 3.5% גופרית.
 • מוצרי דלק לא בפיקוח: סולר לתחבורה, סולר להסקה, קרוסין, גז פחמימני מעובה (גפ"מ) – גז בישול, נפטא, ו-מזוט קל. כמו כן, אין פיקוח על מוצרים שונים לרכב כדוגמת שמן ברקס, שמן הגה וכדומה.

למעשה, המחיר לצרכן היחידי שמפוקח הוא בנזין 95 אוקטן. מזוט כבד וזפת מפוקחים במחיר בפתח בית הזיקוק והוא לא כולל הוצאות של חברות הדלק. במילים אחרות, המחיר היחידי שמפוקח בתחנות הדלק הוא של הבנזין.

הרכב מחיר הדלק המירבי

אז ממה מורכב מחיר הדלק (בנזין 95)? הנה הרכיבים העיקריים של המחיר המירבי:

 • מחיר שער בית זיקוק – המחיר המרבי שבית זיקוק רשאי למכור. המחיר הזה נקבע על ידי מחירי הדלק (מחיר CIF W MED עם תוספות) באירופה על ידי הכפלה בשער החליפין.
 • מס בלו – זהו מס עקיף המוטל על דלק, טבק ואלכוהול. המס מתעדכן בינואר, במאי ובספטמבר לפי צו.
 • מרווח השיווק – סל הוצאות השיווק מרווח השיווק) של תחנות הדלק, הסכום מפוקח על ידי המדינה.
 • מס ערך מוסף (מע"מ) – מס בסך 17% החל על המחיר לפני מע"מ לפי חוק.

זהו המחיר עבור שירות עצמי בתחנות דלק.

תוספות למחיר הדלק המירבי

בשירות מלא (תדלוק על ידי עובד תחנת דלק) יש תוספות למחיר המירבי והן:

 • תוספת עבור שירות מלא.
 • תוספת בעד מכירת דלק בזמנים אלו: בין השעות 20:00 בערב ועד 6:00 בבוקר למחרת, בימי המנוחה, ביום העצמאות.

תחנות דלק בשירות מלא, לא רשאיות לגבות שום תוספת מהמחיר המירבי.

יחד עם זאת, אסור לגבות את התוספות הללו, בעד בנזין הנמכר בתחנות דלק, בשירות עצמי או בשירות מלא, החל לפי מועדים הבאים, אם מספר תחנות הדלק של החברה, שבהן:

 1. לפחות 25% מהמשאבות לתדלוק בנזין, הן בשירות עצמי, הוא ביום:
  • 01.04.2004 – פחות מ-20% מכלל תחנות התדלוק שלה.
  • 01.04.2005 – פחות מ-30% מכלל תחנות התדלוק שלה.
 2. לפחות 33.33% מהמשאבות הן בשירות עצמי, ובתחנת דלק עד 4 משאבות אם לפחות 1 היא בשירות עצמי, הוא ביום 02.04.2006, פחות מ-40% מכלל תחנות התדלוק שלה.

למרות תנאים הכתובים לעיל בתת כותרת זו, תחנת תדלוק לא רשאית לגבות כל תשלום על הבנזין גם אם הוא בשירות מלא, אם בתאריך 02.04.2006, שיעור המשאבות בשירות עצמי פחות מ-33.33% (שליש) או שמספרן פחות מ-2, הגבוה מבינהן, או שבתחנה שבה 4 משאבות או פחות, אם מספר המשאבות פחות מ-1.

חישוב מחיר הדלק לליטר

מחיר הדלק נקבע על ידי שקלול ממוצע מחירי הבנזין באירופה (Cargoes C.I.F Med Basis Genova/Lavera) ב-5 ימי המסחר ב-Platt's European Market Scan, שקדמו ל-2 ימי העבודה האחרונים בכל חודש.

המחיר הממוצע הזה מוכפל בשער החליפין דולר/שקל ביום המסחר החמישי – סכום זה הוא למעשה מחיר שער בית זיקוק עם תוספות.

למחיר הזה נוסף מס הבלו שהוא מס לפי כמות של ליטרים, והמושפע לפי מדד המחירים לצרכן. לסכום הזה נוסף מרווח השיווק של חברות הדלק השונות, כלומר אלו הם ההכנסות של חברות הדלק.

הסכום הזה הוא הסכום ללא מע"מ והוא נמכר בתחנות דלק באילת. למחיר זה יש להוסיף מע"מ על פי חוק – וזה המחיר המרבי לצרכן.

מחירי דלק בישראל

להלן מחירי הדלק המרביים בתחנות הדלק השונים בתקופה האחרונה:

הרחבות נוספות

להלן מידע נוסף הקשור לכתבה זו.

1. מחיר דלק עבור נכים

נכים עם תג נכה רשאים לקבל שירות מלא הן בתחנות דלק בשירות מלא או בשירות עצמי וכל זאת ללא תשלום נוסף מעבר למחיר המרבי של הדלק. על מנת להיות זכאים לכך, עליהם לפנות אל עובד התחנה ולבקש סיוע.

2. עדכון תעריף הבנזין

מינהל הדלק במשרד האנרגיה עורך אחת ל-5 שנים בדיקה בנוגע לתעריף הבנזין בתחנות הדלק, הכוללת בקרה של דוחות חשבונאים אצל חברות הדלק, השפעה על קידום התחרות במשק והשוואה מול מוצרים שלא בפיקוח.

מידע נוסף

 • ניתן לפנות לחברות הדלק ולגופים מתאמים על מנת להזמין התקן תדלוק אוטומטי כללי (דלקן אוניברסלי) שנותן הקלה בעת תדלוק הרכב.
 • אסור למכור דלק במחיר הגבוה יותר מהמחיר המירבי, אולם ניתן למכור נמוך יותר.

חקיקה ופסיקה

 • חוק פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, תשנ"ו-1996
 • צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים בתחנות תדלוק), תשס"ב-2002

שפות נוספות

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil