חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

מחיר למשתכן – המדריך המלא בדיקת זכאות ועד קבלת הדירה

תוכן עניינים להציג

מחירי הדיור בישראל נוסקים וממשיכים לעלות, נושא זה מטריד לא מעט את כולנו. רבים לא יודעים כיצד לרכוש דירה שיוכלו לחיות בכבוד במדינה. על כן משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון החליטו על הקמת תוכנית מחיר למשתכן. על מנת להבין כיצד יש לקבל אישור זכאות ואיך אפשר להשתתף בתכנית, החלטנו לעשות סדר וליצור עבורכם מדריך שלם לתוכנית מחיר למשתכן.

הקדמה: תכנית מחיר למשתכן היא תכנית אשר מנסה לעשות מהפכה במחירי הדיור ואשר יזמה אותה מדינת ישראל במטרה להקל על חסרי דירה לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים. תנאים מועדפים אלו כוללים בין היתר הנחה של 15% ועד 30% ממחיר הדיור בשוק ואף יותר מידי פעם. כמו כן, בני מקום בדרך כלל יזכו להשתתף ולקבל סיכוי גבוה יותר לרכישת דירה באזור.

בשיטה החדשה והמעודכנת של מחיר למשתכן, המגרשים ישווקו למי שמציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר דירתי (כלומר, מ"ר בנוי של הדירה) בהתאם למפרט איכותי, מחייב של הדירות שקבע משרד הבינוי והשיכון.

מהם השלבים של תכנית מחיר למשתכן (כללי)?

על מנת לקבל את התמונה המלאה, כך תוכלו להבין מהם השלבים של התכנית, כך שתוכלו לדעת איפה זה עומד, כמה זמן נותר להירשם ומתי מקבלים את התשובות. להלן רצף השלבים:

 1. יחידות דיור משווקות ליזמים ע"י משרד הבינוי והשיכון וגם רשות מקרקעי ישראל.
 2. משרד הבינוי והשיכון מאשר את שטחי הדירות ומחירי הדירות.
 3. מועדי ההרשמה וההשתתפות בפרויקט מפורסמים על ידי חברות הבנייה והיזמים.
 4. הרשמה לפרויקט נפתחת למשך 28 ימים לכל הפחות. ההרשמה מבוצעת בצורה מקוונת באמצעות אתר ייעודי.
 5. משרד הבינוי והשיכון עורך את ההגרלה הממוחשבת ולאחר מכן תוצאות ההגרלה נשלחות לכל הנרשמים.
 6. הודעות זכייה נשלחות לנרשמים ומזומנים לבחירת דירה ולחתימה על חוזה.

איך משתתפים בתכנית מחיר למשתכן?

ההשתתפות בתכנית מחיר למשתכן נעשתה בצורה קלה יחסית עבורכם. אפשר להוציא אישורי זכאות באופן מקוון באמצעות אתר מחיר למשתכן משרד השיכון. על גבי אישור הזכאות מצוינת סיסמה שבאמצעותה תוכלו להיכנס לאתר ההרשמה להגרלות ולהירשם להגרלות הפתוחות. באפשרותכם להירשם לכמה הגרלות שתרצו ללא הגבלה. ההשתתפות בתכנית כוללת מספר שלבים (אותם נפרט בהמשך):

 1. בדיקת זכאות.
 2. הוצאת אישור זכאות.
 3. כניסה לאתר ההרשמה להגרלות באמצעות הקלדת מספר זהות וסיסמה.
 4. הרשמה להגרלה לפרויקט.
 5. המתנה להגרלה ולהודעה על תוצאותיה.
 6. בדיקת אפשרויות למימון הדירה.
 7. בחירת דירה אצל החברה הבונה וחתימה על חוזה.
 8. מימוש המענק והוצאת תעודת זכאות למשכנתא.

1. מחיר למשתכן זכאות – האם אתם זכאים לרכוש דירה בתכנית?

על מנת לענות על השאלה מי זכאי להשתתף בתכנית מחיר למשתכן, עליכם לעמוד ב-2 קריטריונים. להלן הקריטריונים:

א. תכנית מחיר למשתכן מתאימה לחסרי דירה ו/או למשפרי דיור.

מי הם חסרי דירה?

 • כאלו שלא היו בבעלותם דירה או חלק מדירה ב-6 השנים האחרונות.
 • כאלו שלא שכרו דירה שחל עליה חוק הגנת הדייר (דמי מפתח) ב-6 השנים האחרונות.
 • כאלו שאינם בני רשות ליחידת דיור בנחלה במשק חקלאי ביישוב קהילתי.
 • כאלו שאין להם זכויות בדירה בשלבי בנייה.
 • כאלה שאין להם מעל 1/3 זכויות בקרקע המיועדת למגורים (ולא לחקלאות) וניתן להוציא היתר בנייה למגורים מכוח התכנית שחלה על הקרקע.

הבהרות:

 • אם עברה שנה מיום קיום ההגרלה הראשונה, ולא כל דירות מחיר למשתכן נרכשו על ידי חסרי דירה, יתרת הדירות תימכר גם למשפרי דיור בתנאי הזכייה.
 • בעת חתימת החוזה לדירת מחיר למשתכן אתם צריכים להיות עדיין במעמד של חסרי דירה.

מי הם משפרי דיור?

מועצת רשות מקרקעי ישראל קיבלה החלטה כי החל מיום 10.5.2017 תכנית מחיר למשתכן נפתחת גם למשפרי דיור. משפרי דיור הם:

משפרי דיור הם יחידים בני 35 ומעלה, או תא משפחתי שבבעלות מי מבני הזוג דירת מגורים יחידה, או שהיו בבעלותם דירת מגורים יחידה, או יותר משליש בדירת מגורים, ב-6 השנים שקדמו לרכישת דירת מחיר למשתכן. הגדרה זו תקפה גם לגבי בעלות על קרקע המיועדת למגורים. ההגדרה המלאה והמחייבת מובאת בהחלטת מועצת רמ"י מס' 1508 מיום 10.5.2017.

ב. תכנית מחיר למשתכן מתאימה לסוגי המשפחות הבאות:

 • זוגות נשואים או ידועים בציבור.
 • יחידים (רווקים, גרושים ואלמנים) מעל גיל 35.
 • הורים עצמאים (חד-הוריים) עם ילד אחד לפחות, שהוא רווק וטרם מלאו לו 21 שנה, המתגורר עם ההורה דרך קבע ונמצא בחזקתו, ובכלל זה הורה עצמאי שהיה בעל זכויות של עד 50% בדירה שנמכרה בעקבות גירושין או במהלך הנישואין (קודם לגירושין) 5 שנים טרם הגשת הבקשה ולא היו לו זכויות נוספות בהתאם להגדרות לעיל, ב-6 שנים שקדמו למועד הגשת הבקשה.
 • נכים בני 21 ומעלה.
  • נכה בגפיים תחתונות בן 21 ומעלה, המחזיק באישור משרד הבריאות, שהוא מרותק לכיסא גלגלים לצמיתות ובעל דרגת נכות לצמיתות בשיעור 75% או יותר.
  • נכים רפואית בשיעור של 50% ומעלה לצמיתות לפי קביעת המוסד לביטוח לאומי, הזכאים לקצבת ניידות + שירותים מיוחדים.
  • נפגעי פעולות איבה בשיעור של 50% ומעלה לצמיתות לפי קביעת המוסד לביטוח הלאומי, הזכאים לקצבת פעולות איבה.
  • נכי משרד הביטחון בשיעור של 50% ומעלה, הזכאים לקצבת משרד הביטחון.

החלוקה לסדרות בתכנית מחיר למשתכן

חשוב לציין כי ​​​​תכנית מחיר למשתכן פועלת בסדרות כדי להגדיל את סיכויי הזכייה שלכם בדירה חדשה.​ כיום פועלת תכנית מחיר למשתכן בשלוש סדרות:

מחיר למשתכן סדרה א: בסדרה זו נכללים זכאים שביקשו אישורי זכאות עד יום שלישי, 30.8.2016, בשעה 23.59. כל מי שהתחיל בתהליך להוצאת אישור זכאות עד מועד זה, לרבות מי שהזמין עד יום 30.8.2016 בשעה 20:00 תור להרשמה בסניף ונמצא זכאי, נכלל בסדרה א'.​

מחיר למשתכן סדרה ב: בסדרה זו נכללים זכאים שהצטרפו לתכנית החל ב-1.9.2016 או שהצטרפו קודם לכן, אך לא נרשמו לשום הגרלה בשנת 2016, ולכן הועברו לסדרה ב'. ההרשמה לסדרה ב' נמשכה עד 24.9.2017.

מחיר למשתכן סדרה ג: בסדרה זו ייכללו זכאים אשר יוציאו אישור זכאות החל ב-25.9.2017. טרם נקבע מועד לפתיחת ההגרלות לסדרה זו. עם זאת, בעלי אישורי זכאות בסדרה זו יוכלו להירשם להגרלות בודדות שייפתחו לפרויקטים המיועדים לכל הסדרות ולכל הזכאים.

הטבה לבני מקום

התכנית עוזרת לכם בעוד צורה: אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במקום שבו אתם מתגוררים בשנים האחרונות, תינתן לכם עדיפות ברכישת דירה באותם המקומות. "בן מקום" הוא מי שמתגורר ב-3 השנים האחרונות או ב-4 שנים מתוך 10 השנים האחרונות, בתחום שיפוטה של הרשות שבה ייבנה הפרויקט.

משרד הבינוי והשיכון מקבל את נתוני כתובות המגורים מרשות האוכלוסין וההגירה עבור כל אחד מבני הזוג בנפרד, ולפיכך הוא מגדיר את מעמד בני המקום ולכן גם אתם לא יכולים לערער על הנתונים האלה. הגדרתכם כבני מקום ביישובים מסוימים אינה שוללת מכם את זכותכם להירשם להגרלות גם במקומות אחרים שבהם אינכם נחשבים בני מקום, אלא רק מגדילה את סיכויי הזכייה שלכם ביישובים האלה.

גם אם לא נמצאו שום יישובים, שבהם אתם זכאים להשתתף בהגרלות בתכנית מחיר למשתכן כבני מקום, תוכלו להירשם להגרלות בתכנית, כל עוד זכאותכם לתכנית זו בתוקף.

2. מחיר למשתכן הוצאת אישור זכאות

ראשית כל, עליכם להוציא אישור זכאות באחת מ-3 חברות ההרשמה ברחבי הארץ: מגער או מילגם או עמידר. באפשרותכם לבחור את החברה המתאימה לכם ותוכלו לעבור מחברה לחברה. באפשרותכם להוציא את אישור הזכאות באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט או על ידי הגעה אל הסניף הקרוב למקום מגוריכם.

הוצאת אישור זכאות באופן מקוון

בכל מקרה שבו יש צורך בהמצאת מסמכים לא תתאפשר הרשמה באמצעות האתר לנוכח הצורך בבדיקת מסמכי מקור. ליחידים רתוקים לכיסאות גלגלים מתחת לגיל 35, יוענק שירות מיוחד של החתמה ואיסוף המסמכים בבית הלקוח ללא תשלום נוסף. יכולים להירשם באמצעות הטופס המקוון מי שטרם נרשמו לאחת מתכניות הסיוע:

 • זוגות נשואים.
 • זוגות בברית הזוגיות.
 • יחידים שהם רווקים או אלמנים מעל גיל 35.
 • גרושים, ללא ילדים, מעל גיל 35 שהתגרשו לפני יותר מעשר שנים.

הרשמה לתכנית מחייבת מענה על כל השאלות בטופס. אם אתם זוג, תידרשו לענות בנפרד על השאלות המוצגות לכל אחד מבני הזוג. עליכם למלא במדויק את כל הפרטים, ולהקפיד על איות השמות הפרטיים ושמות המשפחה בדיוק כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות וגם להקפיד לרשום את מספר הזהות המלא (9 ספרות) וכתובת מדויקת בהתאם לרשום בספח תעודת הזהות. רישום בתעודת נישואין לזוגות נשואים לא מספיק, לכן, מצבכם האישי חייב להיות מועדכן במרשם האוכלוסין.

הוצאת אישור זכאות דרך חברת ההרשמה

חברות ההרשמה ממשיכות להנפיק את האישורים גם לאלה שאינם יכולים או שאינם מעוניינים להשתמש בשירות המקוון. לצורך הגעה לסניף עליכם לקבוע תור באמצעות המוקד הטלפוני. עליכם להביא לחברה את המסמכים הדרושים לפי מצבכם המשפחתי והרפואי.

אילו מסמכים דרושים להוצאת אישור זכאות בסניף החברה?

 • תעודת זהות (מקור + צילום), לפי הפרטים המעודכנים במרשם האוכלוסין.
 • זוג שנרשמו לנישואין – אישור מהרבנות על נישואין בתוך שלושה חודשים.
 • גרושים מתחת ל-10 שנים צריכים להמציא תעודת גירושין והסכם גירושין.
 • משפרי דיור בתכנית מחיר מטרה: בעלי דירה או חלק בדירה ב-10 השנים האחרונות צריכים להמציא מסמכים אודות הנכס: חוזה רכישה או חוזה מכירה. אם מדובר בירושה יש להמציא: צו ירושה או צוואה וצו קיום צוואה + חוזה מכירת הנכס אם נמכרה דירת הירושה.
 • הורים עצמאיים (משפחות חד-הוריות) צריכים להמציא: תעודת גירושין; הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין; תצהיר על מגורים ללא ידוע בציבור.
 • זוג ידועים בציבור צריכים למלא טופס הצהרה של זוג בדבר היותם ידועים בציבור ולחתום עליו בפני עורך דין. אם בני הזוג מחזיקים ב"תעודת זוגיות" מטעם ארגון "משפחה חדשה", אין צורך לחתום פעם נוספת על הטופס בפני עורך דין אלא רק בפני מנהל הסניף וכן להציג את התעודה ואת העתק התצהיר שנחתם בארגון משפחה חדשה מול עורך הדין.
 • נכים רתוקים בגפיים תחתונות בני 21 ומעלה, המחזיקים באישור משרד הבריאות, שהם מרותקים לכיסאות גלגלים לצמיתות ובעלי דרגת נכות לצמיתות בשיעור של 75%, צריכים להמציא אישור חתום על ידי לשכת הבריאות המחוזית של משרד הבריאות וכן דוח תפקודי סיעודי עדכני (מקופת חולים). משרד הבינוי והשיכון מעמיד לרשותו של ציבור זה שירות ללא תשלום של איסוף מסמכים מהבית. כדי לקבל את השירות יש ליצור קשר עם החברה שבה נפתח ההליך להוצאת אישור זכאות.

עלות השירות

על מנת לקבל אישור זכאות בצורה מקוונת או על ידי הגעה אל סניף החברה, עליכם לשלם 187.20 ₪. גביית התשלום מתבצעת רק בסוף מסירת כל הפרטים, לפני אימותם ובדיקתם. סכום זה לא יחזור אליכם במידה ולא תהיו זכאים לקבל אישור זכאות.

תוקף אישור הזכאות

​החל מ-1.1.2017 החלה הארכת הזכאות האוטומטית בתכניות מחיר למשתכן ומחיר מטרה (לא יצוין "תאריך תוקף זכאות"). הארכת התוקף מתבצעת ללא תשלום נוסף, כל עוד הזכאי עונה על הכללים המאפשרים פעולה זו. הבדיקה האוטומטית תיעשה בכל שלושה חודשים.

איפה מבקשים אישור זכאות מחיר למשתכן (גם באופן מקוון וגם דרך סניף)?

אישור זכאות מבוצע באחת מ-3 חברות ההרשמה: מגער או מילגם או עמידר.

3. כניסה לאתר ההרשמה להגרלות מחיר למשתכן

הכניסה לאתר ההרשמה להגרלות תתאפשר בתוך 14 ימי עבודה לאחר קבלת הזכאות. לצורך ההרשמה לאתר ההגרלות עליכם להזין את מספר תעודת הזהות שלכם או של בן זוגכם, וכן את הסיסמה כפי שהיא מופיעה באישור שקיבלתם.

אחרי שזכאותכם תיקלט באתר ההרשמות יישלחו אליכם דוא"ל ומסרון המודיעים לכם על כך. בשלב זה תוכלו להיכנס אל אזור אישי באתר ההרשמה להגרלות באמצעות סיסמה ראשונית המופיעה בדוא"ל שקיבלתם.

אם לא קיבלתם את ההודעות, סימן שנתוני הזכאות טרם נקלטו, ואי-אפשר להיכנס ולהירשם להגרלות. מומלץ לכם להיכנס לאחר קבלת ההודעות כדי לוודא ששמכם אכן נקלט באתר ושהפרטים המזהים שלכם נכונים. בכניסתכם הראשונה לאתר תידרשו להחליף את הסיסמה שקיבלתם.

אם נמצאה טעות באחד הפרטים עליכם לפנות לחברת ההרשמה שבה נרשמתם. במקרה שאין גישה לאינטרנט אפשר להשתמש בעמדת מחשב במחלקות סיוע בדיור במחוזות משרד הבינוי והשיכון, בימי קבלת קהל.

4. מחיר למשתכן – הרשמה להגרלה לפרויקט

כדי להירשם להגרלה לפרויקט עליכם להיכנס לרשימת הפרויקטים באתר ההגרלות מחיר למשתכן.

הודעות על מועדי ההרשמה יפורסמו בעיתונות הכתובה ובאתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון. אפשר יהיה להירשם לפרויקטים הפתוחים להרשמה בלבד. ההרשמה תתאפשר רק לאלה המחזיקים באישור זכאות תקף ביום ההרשמה. באפשרותכם להירשם בבת אחת לכמה פרויקטים שתרצו ללא שום הגבלה.

מותר לכם להירשם לכמה הגרלות פתוחות שתרצו ללא שום הגבלה (בפרויקטים השייכים לסדרת ההגרלה הגדולה יש הגבלה של הרשמה לשלושה יישובים בלבד). עם זאת עליכם לזכור שזכייה באחת ההגרלות מבטלת אוטומטית את הרשמותיכם לשאר ההגרלות, לכן אם אתם רוצים לגור דווקא בעיר מסוימת, מומלץ לכם שלא לסכן את זכייתכם האפשרית לפרויקט בעיר זו.

5. מחיר למשתכן הגרלה – המתנה להגרלה ולהודעה על תוצאותיה

במהלך עשרה ימים ממועד סגירת ההרשמה תיערך במשרד הבינוי והשיכון הגרלה על התור לבחירת דירה. זמן קצר לאחר ההגרלה יישלחו לנרשמים בדוא"ל תוצאות ההגרלה. למעוניינים תהיה אפשרות לקבל את ההודעה גם באמצעות מסרונים.

התוצאות יפורסמו גם באתר ההגרלות באופן אנונימי, ויינתנו לזיהוי לפי מספר הנרשם באתר. ההודעות על תוצאות ההגרלה יישלחו לכתובת הדוא"ל שמסרתם בעת בקשת ההרשמה.

כיצד מתבצעת ההגרלה של מחיר למשתכן?

הליך ההגרלה נערך בהתאם לנהלים מחמירים ומוקפדים, במערכת ממוחשבת, ללא מגע יד אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוח של רואה חשבון מוסמך. ההגרלה מתקיימת באמצעות תוכנה שפותחה במשרד הבינוי והשיכון, המופעלת במחשב הגרלות נפרד (STAND ALONE), שאינו מחובר לרשת חיצונית או לאינטרנט, ועל כן מאובטח ברמות הגבוהות ביותר ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

המחשב מאוחסן בכספת קצין הביטחון של המשרד ונאסרת הכנסה של מידע אליו בכל דרך שהיא, כדי למנוע כל חשש מהטיה אפשרית. תהליך חישוב  תוצאות ההגרלה, מתבצע בחדר הגרלות סגור, בנוכחות ועדת הגרלות המפקחת, בודקת וחותמת על תוצאות ההגרלה.

מחיר למשתכן ההגרלה הגדולה

חשוב לציין כי משרד האוצר והמשרד הבינוי והשיכון מפרסמים גם מדי פעם פרויקט שנקרא "מחיר למשתכן ההגרלה הגדולה", כאשר מדובר על הגרלה רגילה לכל דבר, אבל היא מבוצעת במספר פרויקטים במקביל ולכן היא נקראת ההגרלה הגדולה.

הזכאים לדירה יוכלו להירשם להגרלות בשלוש ערים שונות במקביל ולשפר את סיכויי הזכייה בדירה ביישוב המועדף עליהם ובמיוחד ביישוב שבו הוא/היא בני מקום.

6. מימון הדירה עבור מחיר למשתכן

בשלב זה, לאחר הזכייה וטרם הגעה לחברה הבונה, עליכם לבדוק את אפשרויות המימון שלכם, ולוודא שאתם זכאים לקבל משכנתא מאחד הבנקים למשכנתאות. נצלו את הימים האלה כדי לבדוק באופן יסודי באתר הפרויקטים באילו דירות אתם מעוניינים. בהמשך יעמוד לרשותכם רק זמן קצר לבחירת הדירה.

רוכשי דירות במסגרת תכניות דיור ממשלתיות, דוגמת מחיר למשתכן ומחיר מטרה, זכאים לקבלת משכנתא בשיעור הגבוה יותר מן המקובל בשוק, כדי לסייע להם במימון רכישת הדירה.

7. בחירת דירה אצל הקבלן (חברת הבנייה) וחתימה על חוזה

כעת תזומנו על ידי החברה הבונה להגיע למשרדיה לצורך בחירת דירה וחתימה על חוזה רכישה או על זיכרון דברים. סדר הזימון לחברה הבונה נקבע על פי סדר עולה של תוצאות הזכייה. הזוכה שמספרו 1 יזומן ראשון, הזוכה שמספרו 2 יזומן שני, וכך הלאה. במעמד זה יוצגו לכם הדירות שנותרו לבחירתכם, ותידרשו לבחור דירה בתוך 45 דקות. בחירת הדירות תיעשה בהתאם למלאי הדירות הקיים במועד בחירת הדירה. לא תהיה אפשרות לשנות את הבחירה, גם אם יהיו ביטולים של זוכים שבחרו דירה לפניכם.

אם לא תגיעו לבחירת הדירה במועד שנקבע, החברה הבונה, בתיאום עם המשרד ובהסכמתו, תהיה רשאית לבטל את זכייתכם, ולאפשר לזוכה הבא בתור אחריכם לבחור דירה. לאחר בחירת הדירה תחתמו על חוזה הרכישה. שימו לב שהחוזה כולל גם התחייבות שלא למכור את הדירה שאתם עומדים לרכוש במשך 5 שנים ממועד קבלת האישור לאכלוס (טופס 4).

במועד בחירת הדירה ייתכן שתידרשו להפקיד מקדמה על חשבון תשלום הדירה בסך של 2,000 ש"ח או כל סכום אחר שאותו יקבע משרד הבינוי והשיכון מראש בעת הרישום להגרלה. המקדמה לא תוחזר לזוכה שבחר דירה במקרה של הסרה מרישום או של ביטול זכייה.

8. מימוש המענק והוצאת תעודת זכאות למשכנתא

אם אתם רוכשים דירה באחד היישובים המזכים במענק תוכלו לקבל את כספי המענק, אחרי שכבר חתמתם על חוזה הרכישה. המענק יינתן בשתי פעימות: 50% מהסכום בכל פעם. הפעימות ייקבעו לפי אבני הדרך לתשלום, כפי שהוגדרו בחוזה הרכישה שלכם.

כדי לקבל את המענק עליכם להוציא תעודת זכאות בבנקים למשכנתאות. עלות ההוצאה של תעודת זכאות היא 70 ₪. לצורך הוצאת תעודת זכאות יש להגיע לבנק למשכנתאות עם המסמכים האלה:

 • תעודת זהות על נספחיה.
 • במקרה של היריון – אישור ממוסד רפואי מוכר על היריון מחודש חמישי.
 • אישורי נכות.
 • אישור על מספר חודשי שירות חובה בצה"ל/ שירות מילואים (לשני בני הזוג אם יש), שירות לאומי/אזרחי מאחד הגורמים האלה: קצין העיר, אחת האגודות לשירות לאומי, משרד הביטחון או משרד החינוך.
 • צילום תעודת זהות של כל האחים והאחיות. על הצילום לכלול את מספר הזהות, שמם וכתובתם. לחלופין אפשר למלא תצהיר על פרטי אחים ואחיות שיכלול פרטים אלו.
 • חוזה רכישה.

נוסף על קבלת המענק אתם יכולים לבחון את זכאותכם למשכנתא הניתנת על ידי המדינה, אם אין ולא היו בחזקתכם דירה או חלק בדירה בבעלות במהלך עשר השנים האחרונות, ובתנאי שאתם משפחה שצברה 600 נקודות לפחות (ביישובים באזור עדיפות א' אין צורך לצבור 600 נקודות).

המשכנתא של משרד הבינוי והשיכון ניתנת בריבית נמוכה במחצית האחוז מהריבית הממוצעת במשק להלוואות צמודות מדד, לפי תקופת ההחזר שתבחרו. בכל מקרה תקרת ריבית זו אינה עולה על 3.0%.

המפרט הטכני של דירת מחיר למשתכן

מפרט הדירה הוא המפרט המחייב למכרזי מקרקעין בשיטת "מחיר למשתכן" שמתעדכן מידי פעם על ידי משרד הבינוי והשיכון. האחרון הוא מפרט מחיר למשתכן של חודש נובמבר 2018.

מחיר למשתכן יצירת קשר

במידה והיכנם מעוניינים ליצור קשר בנושא מחיר למשתכן, יש לחלק זאת ל-2 קטגוריות: פניה בנושא זכאות, פניה בנושא הגרלות ופרויקטים.

יצירת קשר בנושא זכאות

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף בנושא זכאות, יש ליצור קשר עם אחת חברות ההרשמה: מגער או מילגם או עמידר.

 • מרכז אלונים מקבוצת מגער – מוקד טלפוני: 2850* | שעות המוקד הטלפוני: ראשון – חמישי 8:00-18:00; שישי: 8:00-12:00.
 • חברת מילגם – מוקד טלפוני: 6078* | שעות המוקד הטלפוני: ראשון – חמישי 8:00-18:00; שישי: 8:00-12:00.
 • חברת עמידר – מוקד טלפוני: 6266* | שעות המוקד הטלפוני: ראשון – חמישי 8:00-18:00; שישי: 8:00-12:00.

יצירת קשר בנושא פרויקטים והגרלות

על מנת לפנות בנושא פרויקטים, יש ליצור קשר עם חברת י.ת.ב בע"מ:

 • מספר טלפון: 09-8943059
 • דואר אלקטרוני: Info@itb.co.il
 • מספר פקס: 09-8947448
 • כתובת: אזור תעשייה לב השרון, כפר יונה, 40300

כמו כן, ניתן ליצור קשר באמצעות טופס פניה באתר של ההרשמה להגרלות.

עוד בנושא:

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil