חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

נקודות זיכוי לנוער עובד – זיכוי ממס הכנסה לנערים עד גיל 18

נקודות זיכוי לנוער היא הטבת מס שמגיע לכל נער ונערה עד גיל 18 בישראל שמקנה להם זיכוי ממס הכנסה על השכר שמגיע להם מעבודה. למרבות שגם בני נוער חייבים לשלם מס, הטבה זו מקטינה משמעותית את גובה המס.

כתבה זו מיועדת הן לנערים עובדים והן להוריהם, כדי לדעת הכל על נקודות זיכוי עבורם.

מהן נקודות זיכוי?

נקודות זיכוי ממס הכנסה הן הטבות מס מסוג זיכוי ממס הכנסה. כלומר, נקודות זיכוי מקטינות את גובה מס ההכנסה לתשלום בפועל לאחר חישוב חבות המס של העובד. לכל עובד מגיעות נקודות זיכוי בגלל סיבות כאלה ואחרות שהן יכולות להצטבר ביחד, בסופו של דבר ניתן להקטין את המס עד לסכום של אפס.

כל נקודת זיכוי ממס הכנסה בעלת ערך כספי המחושב באופן שנתי וחודשי, וזהו הערך הכספי שניתן להקטין מגובה המס שיש לשלם. כמו שנכתב מקודם, עובדים יכולים לקבל זיכוי ממס מסיבות שונות כמו נקודות זיכוי לתושב, נקודות זיכוי עבור סיום תואר אקדמי, נקודות זיכוי להורים, נקודות זיכוי לאישה ועוד.

נקודות זיכוי ממס הכנסה לנוער

נער (עובד עד בין הגילאים 16 עד 18) זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת ממס הכנסה. לנקודת זיכוי זו ניתן להוסיף סיבות נוספות כמו לתושב ישראל ולאישה.

לדוגמה:

  • נער שהוא תושב ישראל – זכאי לקבל 1 נק' בגלל היותו נער ו-2.25 נק' בגלל היותו תושב ישראל, סך הכל 3.25 נק'.
  • נערה שהיא תושבת ישראל – זכאית לקבל 1 נק' בגלל היותה נערה, 0.5 נק' בגלל היותה אישה ו-2.25 נק' בגלל היותה תושבת ישראל, סך הכל 3.75 נק'.

מי זכאי?

כל נער ונערה בין הגילאים 16 עד 18, שהם עובדים במקום עבודה, מקבלים שכר ונדרשים לשלם מס הכנסה – זכאים לקבל נקודת זיכוי בגלל סיבה זו.

כמה כסף מגיע זיכוי ממס?

שווי נקודת זיכוי משתנה בכל שנה לפי הצמדה למדד המחירים לצרכן. אפשר להתעדכן בכתבה הראשית על נקודות זיכוי ממס הכנסה עם דוגמאות. כמו כן, אפשר להשתמש בכלי מיוחד שפיתחנו שנקרא מחשבון נקודות זיכוי ממס הכנסה שמאפשר לדעת כמה כסף אפשר לחסוך במס הכנסה על כל נקודות הזיכוי שיש לעובד.

איך מקבלים את הטבת המס הזו?

כאשר נער או נערה, ניגשים לעבוד במקום עבודה, הם נדרשים למלא טופס 101 (כרטיס עובד). בטופס זה הוא ממלא את כל המידע הרלוונטי לגביו, וכן מידע אישי, הטבות מס למינהן ועוד. לאחר מילוי הטופס (שיש לעשות זאת מיד עם קבלה לעבודה, בכל שנה, ועד תום שנת המס) המעסיק מכין תלוש משכורת ושם מפורטות ההטבות המגיעות לו / לה.

נער או נערה שלא קיבלו הטבת מס זו במהלך שנה קלנדרית, יכולים לבצע תיאום מס הכנסה עבור חודשים בהם לא קיבלו. אם הם לא קיבלו עבור חודשים בשנות מס קודמות, הם יכולים לבצע החזר מס הכנסה.

מה עוד חשוב לדעת?

מעסיק של עובד שהוא נער / נערה, המשלם להם שכר מינימום, חייב לשלם לא פחות מאשר שכר מינימום לנוער – שהוא שכר מותאם לעובדים שהם עד גיל 18.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil