חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

נקודות זיכוי לאישה עובדת – זיכוי ממס הכנסה לנשים

נקודות זיכוי לאישה היא הטבת מס מסוג זיכוי ממס הכנסה הניתנת לנשים עובדות בישראל וחשוב להכיר את ההטבה הזו. מדובר על סכום שמקטין את סך המס שצריך לשלם.

מטרת הכתבה לספק הסבר לגבי הזכות הזו.

מהם נקודות זיכוי ממס הכנסה?

נקודות זיכוי, או בשמם המלא – נקודות זיכוי ממס הכנסה – מקנות הטבות מס מסוג זיכוי ממס. כלומר, נקודות הזיכוי מורידות באופן ישיר את גובה המס שהעובד נדרש לשלם ואף מאפסות אותו לחלוטין. בכך, העובד נדרש לשלם פחות מסים או לא לשלם מסים כלל.

כל נקודת זיכוי בעל ערך כספי חודשי/שנתי בשקלים חדשים – וזהו הסכום שמותר לזכות את העובד ממס. ניתן לצבור נקודות זיכוי מכמה סיבות ובכך להנות מהטבות מס נוספות. עובדים יכולים לקבל נקודות זיכוי מסיבות שונות, כמו למשל, נקודות זיכוי לתושב ישראל, נקודות זיכוי עבור סיום תואר אקדמי, מילואים, נקודות זיכוי להורים ועוד.

נקודות זיכוי לאישה (לנשים)

אישה זכאית לקבל 0.5 נקודות זיכוי ממס הכנסה (בנוסף לנקודות זיכוי אחרות).

מי זכאי לקבל זיכוי ממס זה?

כל אישה שהיא עובדת ומשלמת מס הכנסה, זכאית לקבל נקודות זיכוי ממס הכנסה לנשים.

איך מקבלים את הטבת המס?

הזכאות היא בדרך כלל אוטומטית. כאשר עובד מתקבל לעבודה, הוא ממלא טופס 101 (כרטיס עובד) הכולל את כל המידע הרלוונטי לגביו, לרבות מידע אישי, מידע לגבי הטבות מס ועוד. בעת מילוי הטופס ומסירתו למעסיק, העובד יכול כבר לראות בתלוש השכר כי הוא מקבל את ההטבה.

אישה עובדת שלא קיבלה נקודות זיכוי מסויימות, יכולה לבצע תיאום מס הכנסה עבור חודשים שלא קיבלה באותה שנת מס, או שהא תוכל לבצע הליך החזר מס הכנסה עבור חודשים שלא קיבלה בשנות מס קודמות.

כמה כסף זיכוי ממס מגיע לאישה?

שווי נקודת זיכוי משתנה בכל שנה לפי הצמדה למדד המחירים לצרכן. אפשר להתעדכן בכתבה הראשית על נקודות זיכוי ממס הכנסה עם דוגמאות. כמו כן, אפשר להשתמש בכלי מיוחד שפיתחנו שנקרא מחשבון נקודות זיכוי ממס הכנסה שמאפשר לדעת כמה כסף אפשר לחסוך במס הכנסה על כל נקודות הזיכוי שיש לעובד.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil