עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תרום/י לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
תרומה לפרוטוקול.

זיכוי ממס הכנסה על רכישת פוליסת ביטוח חיים

רכישה של פוליסת ביטוח חיים ללא חיסכון מקנה הטבת מס ייעודית לכל תושב בישראל ובן או בת הזוג שלו, והיא זיכוי ממס הכנסה. בכך, אפשר להנות מהטבת מס משמעותית ברכישת כיסוי ביטוחי זה.

מי שמעוניין בביטוח חיים, כדאי שיקרא את הכתבה הזו.

מה זה ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא ביטוח למקרה מוות, למרות ששמו קצת אירוני, מדובר על ביטוח פופולארי בישראל ובעולם כולו. רכישת פוליסת ביטוח חיים נועדה כדי להגן על המבוטח ומשפחתו אם חלילה ילך לעולמו או במקרים שבהם המבוטח יגיע לגיל מסויים.

הביטוח מקנה סכום כספי חד פעמי למוטבים של המבוטח או קצבה חודשית, אם ירע האירוע הביטוחי כאמור מקודם. לפי החוק, ביטוח חיים לא מקנה הטבה במקרה של תאונה, מחלה או נכות.

מה זה זיכוי ממס בגין רכישת ביטוח חיים?

זיכוי ממס זוהי הטבת מס שמאפשרת להקטין את גובה מס ההכנסה לתשלום. למעשה, מס הכנסה שעובד יחיד (שכיר או עצמאי) נדרש לשלם מחושב לפי מדרגות מס הכנסה. לפיכך, לאחר חישוב המס, אפשר להקטין את גובה המס הזה, הקטנה כזו קרוייה בשם זיכוי ממס.

ביטוח חיים מקנה את ההגנה הכספית תמורת רכישת פוליסה ותשלומי פרמיה (עלויות רכישת הביטוח). פקודת מס הכנסה מאפשרת לקבל זיכוי ממס עבור רכישת פוליסת הביטוח.

ליתר דיוק, יחיד שהוא תושב ישראל, זכאי לקבל זיכוי ממס הכנסה בעד תשלומי פרמיה ברכישת פוליסת ביטוח חיים בחברת ביטוח בישראל.

חשוב לציין, מי שרוכש ביטוח חיים במסגרת חיסכון פנסיוני, זכאי לזיכוי ממס הכנסה על הפרשות לפנסיה בשיעור אחר שהוא גבוה יותר. עובד שהפריש בנוסף לכך לביטוח חיים בנפרד, זכאי לזיכוי ממס בכל חלק לפי שיעור מתאים.

מי זכאי?

כל תושב ישראל שהוא או בן/בת זוגתו רכש ביטוח חיים מחברת ביטוח, זכאי לקבל זיכוי ממס הכנסה. מדובר על ביטוח חיים ללא חיסכון. הזיכוי ניתן עבור ביטוח שהוא נועד לאלו:

  • המבוטח עצמו.
  • בן/בת זוג המבוטח.
  • ילד.
  • הורה

גובה זיכוי ממס על ביטוח חיים

עובד ששילם לצורך רכישת ביטוח חיים במהלך שנה, זכאי לקבל זיכוי ממס בגובה של 25% מתוך אותם הסכומים. רכישת ביטוח חיים למקרה מוות, אגב ביטוח משכנתא – גם כן מזכה בתשלום!

החישוב הוא פשוט, נניח והעובד רכש ביטוח חיים בסכום של 5,000 ₪ במהלך שנה. הוא זכאי לקבל 25% זיכוי ממס, כלומר, יוכל לקבל בחזרה 1,500 ₪ בחזרה.

איך לקבל את הטבת המס?

כדי לקבל את זיכוי המס על רכישת ביטוח חיים, צריך להמציא את המסמכים הבאים:

  • תשלומים / אישורים על רכישת ביטוח חיים.
  • טופס 158 (כאן) עבור רכישה של ביטוח או פנסיה של ילד.
  • אישור מס של חברת ביטוח.

לאחר מכן, עובד שכיר צריך לערוך החזר מס הכנסה על גבי טופס 135 ועובד עצמאי (עוסק מורשה או עוסק פטור), צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה (טופס 1301) ושם למלא את הסעיפים הרלוונטיים.

מה עוד חשוב לדעת?

  • הטבת המס מוגבלת על תקרות בהתאם לסוג העמית.
  • ניתן לערוך השוואת מחירים של הביטוח באמצעות מחשבון ביטוח חיים (ביטוח ריסק).

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil