חדשות כלכלה

איסור יציאה לחו"ל מהארץ לעובד מערכת הבריאות בשל משבר נגיף קורונה

עובד מערכת הבריאות בישראל אינו רשאי לצאת לחוץ לארץ מישראל בהתאם לצו והוראות משרד הבריאות ולמעט מקרים מיוחדים. עובד כאמור, הינו עובד חיוני למשק במיוחד במשבר שהוא בעניין הבריאות והבטיחות של אנשים.

מטרת הכתבה להסביר את החובה.

איסור יציאה לחו"ל לגבי עובד מערכת הבריאות

בהתאם לצו בריאות העם, עובד מערכת בריאות אינו רשאי לצאת אל מחוץ לישראל בגלל התפשטות נגיף הקורונה והוראות משרד הבריאות. כמו כן, מעסיק של עובד כזה אינו רשאי לאשר לעובד לצאת לחופשה לשם נסיעה לחו"ל.

למרות זאת, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות או סגנו, או מנהל משרד הבריאות רשאי לאשר נסיעה של עובד מערכת הבריאות או של קבוצת עובדים של מערכת הבריאות אל מחוץ לישראל בתנאים ובנסיבות מיוחדות כפי שייקבעו במתן האישור.

אוכלוסיית יעד – מי חייב בכך?

כלל עובד מערכת הבריאות בישראל.

עובד מערכת בריאות – אדם העובד במוסד רפואי, בקופת חולים, בארגון הנותן שירותי חירום או במעון לפי החוק. כמו כן, גם תלמיד, סטאז'ר, מתלמד או אדם המשלים הכשרה מעשית למקצוע בריאות, ולרבות עובד של כוח אדם או ספק שירותים המבצע את עבודתו באחד מאלה.

מידע נוסף

חקיקה ופסיקה

  • צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה), התש"ף-2020

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *