חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

איסור העסקה של עובד או עובדת בתקופת לידה והורות

עובד או עובדת הנמצאים בתקופת לידה והורות, כאים לשהות בחופשה באותה תקופה וחל איסור העסקה שלהם על ידי כל מעסיק. אין מניעה של עבודה בתקופה זו, יש מניעה של העסקתם.

מטרת הכתבה להסביר את הזכות.

איסור העסקה בתקופת לידה והורות

תקופת לידה והורות (במינוח אחר: חופשת לידה) היא פרק זמן שהעובדת נמצאת בחופשה ונעדרת מעבודה עקב לידת ילד או ילדה. עבור חלק מהזמן, העובדת גם מקבלת תשלום דמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי.

לגבי גבר, תקופת לידה והורות היא גם תקופה בה העובד נעדר מעבודה לרגל לידה של בת הזוג, אם הם חולקים ביחד את התקופה הזו.

במהלך חופשת הלידה (תקופת לידה והורות) העובד והעובדת זכאים להגנה נוספת לפי החוק ובין היתר גם איסור העסקה. המשמעות היא שהמעסיק לא רשאי להעסיק את העובד או העובדת בתקופה בה הם שוהים בחופשת הלידה.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כל עובד או עובדת אשר יצא לתקופת לידה והורות (חופשת לידה), ונמצא כעת בה.

מימוש הזכאות

עובד או עובדת לא צריכים לבצע שום פעולה, משום שהזכאות היא אוטומטית. כלומר, המעסיק אינו רשאי להעסיק את העובדים במהלך התקופה הזו.

עובד או עובדת, שהמעסיק שלו הודיע על פיטורים או נתן הודעה מוקדמת לפיטורים, עובר על החוק וניתן להגיש נגדו תלונה למינהל אכיפה והסדרה במשרד העבודה. כמו כן, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

מידע נוסף

חקיקה ופסיקה

  • חוק עבודת נשים, תשי"ד-1954

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil