חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

דמי ביטוח בריאות לנוער – האם מגיע פטור מתשלום או חייבים לשלם?

כל תושב ישראל מעל גיל 18 מחויב לשלם דמי ביטוח בריאות (מס בריאות), אך כאשר מדובר על צעירים ובני נוער, חשוב להכיר את דמי ביטוח בריאות לנוער. מדובר על סכום שאין צורך לשלם אותם.

הנה כל מה שצריך לדעת עבור בני נוער עובד ולא עובד.

מהם דמי ביטוח בריאות לנוער?

דמי ביטוח בריאות (מס בריאות) זהו תשלום שמחוייבים לשלם תושבים ועובדים לצורך מימון עבור ביטוח בריאות ממלכתי (סל בריאות). זהו כיסוי ביטוח בריאות שמשלמים בכל חודש, כך שאם התושב או העובד יוכל לקבל את שירותי הבריאות הבסיסיים ביותר.

אולם, דמי ביטוח בריאות חלים על תושבים מעל גיל 18. המשמעות של תושבים היא הכוונה שאין זה משנה אם התושב עובד או לא, הוא מחויב לשלם את מס הבריאות. מעסיק של עובד תושב, משלם עבורו הן את דמי הבריאות של המעסיק והן של העובד.

כאשר הדבר נוגע לילדים ונערים עד גיל 18, הרי שהם לא נדרשים לשלם דמי ביטוח בריאות, ללא קשר אם הם עובדים או שהם לא עובדים. כלומר, בדומה לתשלום דמי ביטוח לאומי לנוער, הנער לא משלם את הסכום, אך בשונה מכך, המעסיק לא נדרש לשלם מס בריאות עבור הילד / הנער.

שיעור דמי ביטוח בריאות לנוער – פטור

בני נוער עד גיל 18 לא נדרשים לשלם דמי ביטוח בריאות – ללא קשר אם הם עובדים או לא.

מעסיק של עובד נער, לא מחוייב לשלם עבורו מס בריאות ואסור לנכות מהשכר שלו. עם זאת, המעסיק כן מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי עבור הנער ואסור לנכות מהשכר של העובד.

מי זכאי?

  • כל נער עד גיל 18 זכאי לפטור מלא מדמי ביטוח לאומי. ללא קשר אם הוא עובד או לא.

מה עוד חשוב לדעת?

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil