חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

גוגל אדסנס (Google AdSense) – איך להרוויח כסף דרך בלוג או אתר אינטרנט?

בעלי אתר אינטרנט או בלוג? אחת הדרכים לעשות מוניטיזציה (הפקת רווח / כסף) היא דרך הצגת פרסומות / מודעות של מערכת גוגל אדסנס. השיטה הזו יכולה להיות משולבת עם דרכים אחרות בהם אפשר לעשות כסף באינטרנט.

מי שיש לו בלוג או אתר, ורוצה לשמוע עוד, כדאי שיקרא את הכתבה הזו.

מה זה גוגל אדסנס?

גוגל אדסנס (Google AdSense) היא מערכת פרסום שמאפשרת לבעלי אתרי אינטרנט ולבלוגרים (בעלי בלוגים) להציג מודעות / פרסומות ברחבי האתר, ולהרוויח כסף או הכנסה נוספת – תלוי איך לוקחים את זה קדימה.

הפרסומות שמוצגות באתר דרך גוגל אדסנס, מגיעות מכמה רשות פרסום ובין היתר מערכת גוגל אדס (אדוורדס לשעבר) שבה עסקים יכולים ליצור מודעות פרסום בגוגל. במילים אחרות, אם מערכת גוגל אדס היא ההיצע של הפרסומות, אז גוגל אדסנס היא הביקוש.

כך נוצר מצב בו עסקים שמפרסמים בגוגל, יכולים להציג את המודעות שלהם ברשת, באתרי אינטרנט שונים. מדובר על שיטה בה כל הצדדים מרוויחים, גם גוגל אדסנס גובה עמלה קטנה על תיווך זה.

בעלי אתרים ובלוגרים, יכולים לקבוע מיקומים / שטחי פרסום אצלם באתר או בבלוג, ששם יוצגו מודעות. הם יכולים להיות מוצגים בחלק העליון, התחתון, בתוך כתבה, בתוך פיד של כתבות, סרגל צדדי ועוד.

כמובן שאפשר להרוויח גם דרך יוטיוב עם אדסנס. כמו כן, אפשר להרוויח דרך אפליקציות עם שירות אחר שנקרא אדמוב (AdMob).

מהם היתרונות של גוגל אדסנס?

יש כמה יתרונות ממשיים להצגת פרסומות באתר עם גוגל אדסנס, והם:

 • מוניטיזציה – בעל אתר או בלוגר, משקיע מאמצים רבים כדי שהבלוג יהיה מעניין ורלוונטי והוא רוצה לכל הפחות להחזיר את ההוצאות של האתר, אחסון אתרים, עלויות ניהול בלוג/אתר, כתיבת תוכן איכותי ועוד.
 • מגוון של סוגי מודעות – אפשר להציג סוגים שונים של מודעות כמו למשל מודעות טקסט, מודעות תמונה, מודעות מדיה עשירה, מודעות וידאו, פרסומות HTML, יחידות קישור, מודעות דינאמיות, תוכן מותאם ואפילו מודעות כמו ברשת החיפוש. כמו כן, אפשר להציג מודעות מעבר בין עמודים, מודעות שצמודות לחלק העליון או התחתון במסך ועוד.
 • שילוב עם מוניטיזציה אחרת – אפשר להרוויח גם באמצעות שיווק שותפים, שיווק באימייל / הודעות דחיפה ועוד. גוגל אדסנס לא מונעת מהבלוג או מהאתר, להשתמש בשיטות אחרות.
 • ביקוש גדול לשטח הפרסום – ברוב המקרים תמיד יוצגו מודעות, כמובן תלוי בתחום האתר ומידע נוסף. הדבר מגדיל את הסיכוי להרוויח יותר.
 • עיצוב מותאם אישית – אפשר להתאים את המודעות לפי צבע ועיצוב האתר והבלוג ובכך להתאים את הנראות או ליצור היפוך כדי להבליט יותר.
 • חסימת מודעות/פרסומות – אפשר לחסום מפרסמים שמציגים מודעות לא רצויות, או רשתות פרסום שלמות, חסימה לפי תחומים שונים ועוד.
 • התאמה דינאמית – המודעות יכולות להתאים את עצמן הן אם מדובר על גולש ממחשב רגיל/נייד, טלפון חכם (סמארטפון) או טאבלט.
 • מודעות מותאמות – ברוב המקרים המודעות שמוצגות בבלוג, מותאמות לגולש לפי תחומי עניין שלו או לפי התוכן שנמצא בכתבה. דבר זה מגדיל את הסיכוי שהמודעה מעניינת לגולש.
 • דוחות אנליטיקס – אפשר לדעת תמיד ולדעת אילו מה עובד יותר טוב ומה פחות, אילו שטחי פרסום רווחיים ביותר ועוד. כמובן אפשר לשלב זאת עם גוגל אנליטיקס.

מי יכול להשתתף בתכנית גוגל אדסנס?

התכנית מתאימה לבני 18 ומעלה, זה אחד הפרטים הבסיסיים ביותר. על מנת להרוויח כסף עם אדסנס, האתר או הבלוג חייב לכלול תוכן ייחודי ומקורי. גוגל עשויה לא לאשר אתר אינטרנט שמעתיק תוכן מאתרים אחרים וכד'. האתר חייב להיות של בעל חשבון אדסנס ולא אתר אחר.

כמו כן, גוגל מציגה מדיניות שקובע מה מותר ומה אסור לעשות. למשל, בעל הבלוג לא רשאי ללחוץ על הפרסומות בעצמו או מי מטעמו, אסור להציג כלים שלחיצה עליהם עלולה לגרום ללחיצה על מודעה, אסור להשתמש בכלים ותכנים לא חוקיים, אסור לחסום תוכן עם מודעות ועוד.

כמובן יש עוד הרבה תנאים ומגבלות. המטרות של ההנחיות הללו כדי שהכל יבוצע באופן חוקי, כדאי מאוד לעבוד לפיכך, אחרת גוגל עשויה לחסום את הפרסום.

איך להרוויח כסף עם גוגל אדסנס?

כדי להרוויח כסף עם מערכת גוגל אדסנס, יש לפעול כך:

 • הרשמה לתכנית עם חשבון Google בקישור זה: google.com/adsense. שם יש למלא אתר אינטרנט, אימייל ומידע נוסף. לאחר מכן הטמעת קוד באתר ואישור חשבון תוך כמה ימים ע"י גוגל.
 • לאחר אישור החשבון, יופיע החשבון המלא, אפשר ללכת לאזור "מודעות" ושם לבחור אילו מודעות יצוגו בבלוג / באתר.
 • לאחר התאמה אישית של הקוד, צריך להוסיף אותו לאתר, לאזור בו יחידת המודעות תוצג.
 • בהמשך, אפשר לקבל סטטיסטיקה לגבי לחיצות על מודעות, צפיות במודעות ועוד.

כמה אפשר לקבל הכנסות ולהרוויח?

עבור הצגת המודעות בבלוג או באתר, מנהלי האתר / הבלוג זכאים לקבל 68% מההכנסה שנקבעה לפי גוגל, בד"כ לפי קליק על מודעה, או צפיה אם מדובר על מודעות וידאו/מדיה עשירה, או לפי 1,000 חשיפות. בעניין, אדסנס לחיפוש, מנהלי הבלוג / האתר זכאים לקבל 51% מאותן הכנסות.

כמות ההכנסות והרווחים נקבעים בהתאם למחיר שנקבע במודעה עצמה, כאשר גוגל תעדיף מודעות טובות יותר ויקרות יותר. המחיר לאותה תוצאה נקבע לפי המפרסם או סוכנות הפרסום.

בנוסף, יש תחומים שהם יקרים יותר, כך שהמודעות שם יקרות יותר ולכן הם מניבים הכנסות גבוהות יותר.

איך מקבלים את הכסף?

על מנת לקבל את הכסף, צריך להגדיר אמצעי תקבול שהוא חשבון בנק. גוגל תבקש לאשר את החשבון כדי לוודא ששייך לבעל האתר ואז תעביר לשם כל הזמן. המינימום למשיכה הוא 400 ₪. כלומר, רק כאשר החשבון מגיע לסף זה, גוגל שולחת את התשלום.

ואם אין לי אתר או בלוג?

למי שאין אתר או בלוג, יכול להרוויח דרך היוטיוב שלו (יש תנאי הצטרפות נוקשים יותר). או שהוא פשוט יוכל ליצור אתר או בלוג. אפשר לקרוא את הכתבה שלנו על איך לפתוח בלוג מצליח.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil