כסף

20 הדרכים כדי להרוויח כסף באינטרנט בצורה חוקית

הטכנולוגיה שינו את חיינו מקצה לקצה, הם שינו את האופן בו אנו חיים, אנו מבלים, אנו עובדים והאופן בו אנו משתמשים באינטרנט שללא ספק בעל גידול משמעותי. כל כך הרבה שינויים היום שאי אפשר להימנע מהם וקיימת גישה להרבה אוכלוסיות גם במנועי חיפוש, גם ברשתות חברתיות, הרבה אנשים עדיין לא מבינים את המשמעות ואת החוזק של הטכנולוגיה.

מרבית האנשים, אינם יודעים איך לנצל את הטכנולוגיה החזקה וגידול שימוש של האינטרנט וזאת כדי להרוויח כסף באינטרנט (או כמו שאומרים בסלנג: "לעשות כסף באינטרנט").

האמת? זה לא קל לעשות כסף באינטרנט. אם מוכרים לכם פרסומות או סיפורים "בואו להרוויח כסף באינטרנט בדקה של עבודה" או "רווח של 1000%" או משהו דומה, זה לא בדיוק נכון. חשוב להבין כי כמו כל עבודה, גם להרוויח כסף באינטרנט לוקח זמן וזאת במיוחד שיש תחרות מאוד קשה, המתחרים שלכם יכולים להעתיק את המודל העסקי שלכם במהירות וכמובן דרושה תשומת לב גבוהה.

 

מה חשוב כדי להרוויח כסף באינטרנט?

בבדיקה שלנו של מאות עסקים שונים ומגוונים באינטרנט, ישנם דברים שחייבים לעשות ולהבין לפני שאתם מתכננים לבנות עסק באינטרנט ולהרוויח מזה כסף.

בחירת נישה

אתם צריכים לדעת במה אתם טובים ובמה אתם רוצים להיות טובים. אינכם חייבים להיות מקצועיים בהתחלה, אבל עליכם לדעת שאם אתם רוצים להצליח, זה ייקח לכם זמן, עליכם להתאפק ולחתור לכיוון.

אתם יכולים לבחור למכור תחום ביגוד והנעלה אם אתם טובים בזה ולהתחיל למכור אותם בעזרת חנות אינטרנטית אישית או באמצעות אמזון, איביי וכד'.

לכו אחרי מה שאתם אוהבים

בחירת נישה היא חשובה מאוד, אלא שגם בחירת התחום שאתם אוהבים חשובה. נכון, לא כל תחום קל להטמיע ולהרוויח ממנו באינטרנט, במקרים אלו צריך לחשוב על מודל עסקי אחר.

לדוגמה אם אתם מורים בבית ספר והחלטתם להקדיש זמן להכנסה נוספת באינטרנט, ייתכן שתוכלו במקום זאת, ליצור קורס אישי בתחום כלשהו או שיעורים בשידור חי או מוקלטים.

לא להתפתות לכסף מהיר

אל תחשבו על כסף מהיר ועל "לעשות קופה" כמה שיותר מהר. זה לא טוב לכם, זה לא טוב עבור קהל היעד שלכם וזה בכלל לא טוב עבור מנועי חיפוש / רשתות חברתיות שאתם רוצים נוכחות שם.

אם תכננתם לפתוח אתר אינטרנט ולהפציץ אותו במודעות, זו דוגמה לכך. אתם חושבים שתעשו הרבה כסף בגלל המודעות, אבל בפועל, גוגל לא ממש יאהב את זה וכנראה שייתן לכם עדיפות נמוכה מאוד. המשתמשים שלכם ייתרעו מלהיכנס לאתר האינטרנט שלכם בעתיד. בפועל, עשיתם הרבה עבודה לא טובה בכלל.

הוסיפו ערך

הוספת ערך יוצרת לטווח ארוך אמון בכם. למה זה חשוב? כדי להצליח באינטרנט, אתם צריכים קהל וסמכות. כך קהל היעד שלכם יודע אם לפנות אליכם או אל מתחרה שלכם.

הוספת ערך יכולה להיות במגוון של דרכים, כגון לתת טיפים חשובים, הוספת מדריכים או כל דבר אחר שיעשה אתכם אל רשימת מובילים בתחום שלכם.

בנו בלוג

הבלוג, הוא הבית הווירטואלי שלכם באינטרנט. פשוט מאוד, כי אתם צריכים מקום בו יוכלו לקרוא מידע אנשים המעוניינים בכם ובמה שיש לכם לומר. אפשר ליצור פלוג על פלטפורמות חינמיות כגון Blogger או Wordpress.com, אבל אל תשתמשו בשם מתחם (דומיין) מסוג mywebsite.wordpress.com אלא פשוט, רכשו את הדומיין mywebsite (לדוגמה) עם סיומת ישראלית/בינלאומית כפי שאתם רוצים.

הקימו נוכחות ברשתות החברתיות

אמנם בלוג זה יפה מאוד, אפשר לסנן משתמשים, לקבל תגובות. להשאיר פרטי יצירת קשר, להטמיע פרסומות או כל דבר אחר. אחד הדרכים החשובות להביא לשם תנועה היא באמצעות הרשתות החברתיות, כגון פייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס, פורומים וכד'.

אמנם רק העמודים שלכם ברשתות החברתיות דורשות תחזוקה, אבל לטווח ארוך הקישור בין הרשת החברתית לבין האתר שלכם חשובה מאוד.

 

מהם הדרכים הטובות ביותר להרוויח כסף באינטרנט?

אוקיי, אז הבנו עד כמה מה חשוב לדעת לפני שמתחילים, כעת אפשר לעבור על הדרכים איך להרוויח כסף באינטרנט.

1. מודעות בבלוג שלכם

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להרוויח כסף באינטרנט היא באמצעות הוספת מודעות, בעיקר מדובר על מודעות AdSense של גוגל. כאשר המשתמשים מגיעים לבלוג שלכם באינטרנט, הם רואים את המודעות באיזורים שונים באתר. אתם מרוויחים כסף בעיקר על כל הקלקה על מודעה.

חשוב לדעת, אסור לשקר על גוגל, אחרת המודעות ייפסלו וגוגל עלולה לסגור לכם את החשבון שלכם וחשבונות אחרים שאתם קשורים אליהם.

כדי להרוויח בצורה זאת כסף, אתם צריכים הרבה תנועה לאתר האינטרנט שלכם בכל יום.

2. תכנית שותפים

תוכנית שותפים היא תוכנית שבהם כל הצדדים מרוויחים עבור סגירת עסקה. אתם זכאים לקבל אחוז כלשהו או סכום חד פעמי עבור כל עסקה של משתמש שהגיע מכם. עליכם להירשם לתוכנית שותפים זו דרך אתר האינטרנט של הספק עצמו או באמצעות חברה שהיא מנהלת תוכנית שותפים עבור מספר רב של מפרסמים.

ברגע שתירשמו, אתם תקבלו קישור ייחודי שממנו המשתמשים צריכים להירשם, את הקישור אפשר להטמיע באתר שלכם, או ברשתות החברתיות או במקומות אחרים וזאת על פי תנאי ההסכם איתם.

3. מכירת לידים

ליד הוא לקוח פוטנציאלי שמעוניין בשירות או במוצר כלשהו והוא השאיר פרטים אישיים על ידי טופס יצירת קשר או בדרכים אחרות. באמצעות שיטה זו, אתם עשויים לקבל כסף עבור כל ליד, זה לא משנה אם המפרסם סגר איתו עסקה או לא.

אפשר ליצור כתבה או פרסום כלשהו ברשתות החברתיות ולקבל בכתבה או בפרסום לבקש פרטים של המשתמש על מנת שתוכלו להעביר אותם אל המפרסם שעובד איתכם.

ניתן למכור ליד אחד למספר מפרסמים, בתנאי שהם יודעים זאת, או למכור ליד בלעדי בתוספת תשלום. מחירי לידים משתנים מתחום לתחום. לדוגמה, בתחומי פיננסים וביטוח המחיאים יקרים.

4. מכירת בנארים

כן! זה עדיין עובד ועדיין אפשר להרוויח מזה. באנרים הם כמו מודעות, אבל בצורה זו המפרסם רוכש ישירות דרככם ללא גוגל אדסנס או רשת אחרת.

בשיטה זו אתם יכולים להרוויח סכום כסף לפי קליק או לפי כמות צפיות או לפי תקופת זמן כלשהי שהמודעה מופיעה. לכן גם היא שונה ממודעות אחרות. המפרסם מנגד זה מעוניין לפרסם כאשר הנישה של האתר שלכם ושלהם דומה או קרובה.

5. כתיבת כתבות

אם אתם טובים בכתיבת כתבות, אז אתם יכולים להרוויח כסף באינטרנט. איך בדיוק? כל בעל בלוג, מעוניין שהבלוג שלו יהיה דינאמי והרבה מידע, דבר שעוזר לו להופיע יותר במנועי חיפוש וכמובן לספק יותר ערך למשתמשים שלהם.

אתם יכולים להרוויח מזה על ידי כתיבת כתבות לאותו בלוג, תמורת תשלום לפי מילה או תשלום לפי כתבה. כמובן שהכל תלוי עד כמה קל/קשה לכתוב סוג כתבה כזו או כמה דרוש מידע כדי לתכנן אותה.

6. יוטיוב

אם אתם אוהבים לדבר, להצטלם בסרטונים, להעלות מדריכים ומידע שמעניין את הגולשים – אתם יכולים לעשות מזה כסף. מכיוון שיוטיוב זו חברה של גוגל, אתם יכולים להטמיע בקלות מודעות, ולקבל כסף לפי כמות צפיות בסרטון שלכם.

אפשרות שניה היא לפרסם סרטון הכולל פרסום של מוצר כלשהו של חברה כלשהי. החברה הזו תשתלם לכם כסף עבור מספר צפיות או מספר המשתמשים שעוקבים בערוץ שלכם ביוטיוב.

7. מכירת קורסים באינטרנט

מומחים בתחום מסויים? אתם יכולים לעשות מזה כסף. פשוט מאוד, צרו קורס כלשהו שאתם מומחים בו ומכרו אותו ללקוחות. ניתן ליצור את הוידיאו דרך יוטיוב, vimeo, פייסבוק, udemy או מערכת ייעודית אחרת המתאימה למשתמשים שמוכרים קורסים באינטרנט.

זוהי גם הכנסה פאסיבית, מכיוון שאתם מצטלמים פעם אחת וזהו. אתם מוכרים את הקורס מספר פעמים ללא הגבלה.

8. מכירת ספר אלקטרוני

אם אתם אוהבים לכתוב ספרים, שקלו ליצור ספר אלקטרוני ולמכור אותו באינטרנט. הרבה אנשים אוהבים לקרוא ספרים, חלקם מעדיפים לקרוא זאת דרך אתר האינטרנט.

זהו מקום נהדר שבו אתם יכולים לייצר הכנסה פאסיבית, כי בפועל, אין לכם יותר עלויות בהשוואה לספר רגיל. לא צריך להדפיס, אין עלויות משלוח וכד'. המוצר הוא אלקטרוני וניתן למכור אותו בהרבה יותר עותקים.

אפשר למכור אותו באמזון או ב-iTunes של אפל, או דרך הבלוג שלכם עם קישור לרכישה דרך פייפל.

9. דרופשיפינג

דרופשיפינג היא שיטה בהם אתם מוכרים מוצרים שהם לא משלכם ובפועל לא נמצאים אצלכם, אתם רוכשים את המוצר מהחנות, ובעל חנות מעביר את המוצר אל הלקוח שקנה ישירות מכם. אם יש מוצרים כלשהם באינטרנט שאתם אוהבים, אתם יכולים למכור אותם באינטרנט.

המחיר שלכם כולל את העלות של רכישת המוצר, עלות המשלוח והרווח שאתם רוצים להשאיר לעצמכם. כמובן, שאתם צריכים לדעת מהו מחיר השוק כדי שבאמת תוכלו למכור את המוצר.

דרופשיפינג אפשר לעשות דרך אתר האינטרנט שלכם כמו חנות מסחר אלקטרוני של שופיפיי או דרך אמזון או איביי.

10. מכירת מוצרים באינטרנט

בדומה לדרופשיפינג שמדובר על מוצרים ועל חנויות מסחר אלקטרוני גמו אמזון, איביי וכד'. אבל שונה מאוד.

מכירת מוצרים באינטרנט היא מכירת המוצרים שהם נמצאים אצלכם בפועל ואתם מעוניינים למכור אותם ברחבי האינטרנט. כאשר הרווח שלכם הוא בין מכיר המכירה לבין עלות המכירה שלו (כולל עלות הקניה).

לפעמים ניתן לקבל מוצרים בהנחה כלשהי, לדוגמה של 25-50%, לקנות את המוצר הזה בכמות מסויימת, ולאחר מכן למכור אותם באינטרנט במחיר גבוה יותר תוך כדי הרווח של ההנחה והרווח של המחיר מעל המחיר המלא.

11. יצירת אפליקציה

כן, יצירת אפליקציה היא לא דבר קל בכלל. אבל אם תוכלו ליצור אפליקציה מעולה ולגרום לאנשים להוריד אותה, אתם יכולים להרוויח הרבה כסף באמצעות מודעות או כלים נוספים.

קחו לדוגמה את האפליקציה שמדליקה את הפלאש של המצלמה. יש לה מיליוני הורדות ויש לה מודעה שמופיעה שם. קשה מאוד לפספס מודעה כזו.

12. הרשמה לאתרי פרילאנסרים

אתם יודעים לעצב לוגו? משווקים באינטרנט? מעוניינים לבצע עבודה כלשהי כמו כתיבת מסמך? תוכלו ליצור עמוד עסקי באחד מאתרי הפרילאנסרים כמו: Fiverr (הישראלית), freelancer.com, upwork.com וכדומה.

באתרים הללו תוכלו לפרסם במה אתם מומחים, המשתמשים יכולים למצוא אתכם ולהזמין מכם. הצורה השניה היא כאשר הלקוח מעוניין בעבודה כלשהי, אתם יכולים להגיש לו הצעת מחיר ולבצע את העבודה.

13. שיווק בדוא"ל

יש לכם רשימה גדולה של מנויים בדואר האלקטרוני? כדאי שתתחילו לעשות מזה כסף. אמנם אתם לא יכולים לפרסם מודעות אדסנס או מערכת דומה, אבל אתם כן יכולים לפרסם קישורי שותפים או לחילופין לפנות לבעל עסק שהנישה שלו דומה לשינה שלכם, ולהציע לו לפרסם את המוצר שלו אצלכם ברשימה תמורה סכום כסף כלשהו שהוא יהיה מוכן לשלם עבורו.

כמובן, ניתן לפרסם הטבה כלשהי של 20% לכל המנויים או כל פרסום מוסווה אחר, כך שתוכלו שניכם להרוויח מזה.

14. רשתות חברתיות

מובילים בתחום? משפיענים? כך תוכלו להרוויח כסף באינטרנט באמצעות העוקבים שלכם.

אם יש לכם כמות גדולה של עוקבים באינסטגרם או בפייסבוק, אתם יכולים להרוויח מזה, כמובן בהתאם להנחיות של הרשת החברתית לגבי תוכן מסוג זה. כמות העוקבים שלכם וכמות המעורבות בתמונות ובפוסטים עשוייה להשפיע מאוד על המחיר שהמפרסמים יכולים לשלם לכם בגין הצגת הפוסט.

בישראל עובד בצורה מאוד פופואלרית בחורות צעירות שמפרסמות תמונות וסרטונים שלהם באינטסגרם, כאשר אליהם פונים חברות קוסטמיטקה וטואלטיקה וכך נוצר שיתוף פעולה. כאשר בתמונה ניתן לראות גם את המוצר.

15. עוזר/ת וירטואלי/ת

אם יש לכם ידע וניסיון בתחומים שונים במחשבים, אתכם יכולים להיות עוזר וירטואלי של בעלי עסקים רבים.

העזרה שאתם יכולים לספק הם: לנהל את לוח היומן שלהם, לסדר קבצים, לענות למיילים, להכין עבורם עבודה כלשהו ועוד. בדרך כלל מדובר בעסקים עצמאיים שאינם נמצאים בסביבה ממומחשבת והם כן צריכים את התמיכה הזו.

16. מכרו מוצרים ישנים שלכם

יש לכם טלפון סלולארי ישן? וידיאו? או מוצר כלשהו שאינכם משתמשים בו? תתפלאו אבל יש מה לעשות עם זה.

במקום לשמור את המוצר אצלכם בבית או במחסן, שימו אותו למכירה באתרי יד 2 א בקבוצות בפייסבוק ובקשו עליו מחיר בהתאם למחיר השוק ובהתאם למצב המוצר.

17. מכרו דומיין (שם מתחם)

אם יש ברשותכם דומיין או שאתם רוכשים דומיין שהיה פעם עליו אתר אינטרנט וכעת הדומיין פג תוקף.

ייתכן והוא שווה משהו, אתם יכולים לבדוק בכלי אנליטיקס שונים כמו similarweb או moz. תוכלו לשים מודעה או פרסומת באתר הרושמת כי הדומיין ניתן למכירה. עלות רכישת הדומיין נעה בין 49 ₪ ולבין 80 ₪ למשך שנה.

18. מכרו קופונים

אם ניתן להעביר את הקופון לצד שלישי ואם הוא לא רשום על שמכם, אתם יכולים למכור קופון אם אינכם צריכים אותו, פשוט מאוד, דרשו עליו סכום שהקונה ירצה לשלם עבורו ועדיין ישתלם לו להשתמש בקופון.

לא להגזים עם המחיר, אחרת לא יקנו אותו מכם.

19. חבר מביא חבר

דומה לתכנית שותפים, אבל שונה ממנה. אם אתם רשומים באתרי אינטרנט שונים כמו של קאשבק, אתם יכולים להרוויח כסף על ידי הפניית חברים לאתר האינטנרנט הזה.

במקרה זה, גם החבר שלכם ירוויח וגם אתם תרוויחו מכל הרשמה.

20. מכרו תמונות

אוהבים לצלם? למה שלא תעשו מזה כסף? פשוט מאוד אם אתם אוהבים לצלם תמונות איכותיות, תוכלו למכור אותם ישירות דרך אתרי סטוקים של תמונות, או בצורה ישירה דרך אתר האינטרנט או רשתות חברתיות.

אתרי אינטרנט רבים רוכשים תמונות כדי להציגם באתר, וזאת כדי להתאים תמונה אל כתבה כלשהי. הם גם ישאירו לכם קרדיט וכך גם הגולשים שלהם יוכלו להגיע אליכם.

 

סיכום

כאן הובהו השיטות להרוויח כסף באינטרנט, אם אהבתם את הכתבה, נשמח שתשתפו אותה לחברים שלכם ברשתות החברתיות או דרך האימייל או כל דרך אחרת.

אם אתם רוצים להוסיף משהו, פשוט הגיבו לכתבה זו בהמשך העמוד, כדי שנוכל להוסיף אותו בהתאם.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *