תפריט סגור

איך לבחור שירות אחסון אתרים לאתר אינטרנט שלכם? – המדריך

כיום אתר אינטרנט לארגון או לעסק שלכם זה דבר הכרחי ביותר, מעבר למי יבנה לכם את האתר, מי יקדם, מי יפרסם, אתם צריכים שירות אחסון אתרים.

כל אתר אינטרנט או אפליקציה (יישומון) חייבים אחסון, האחסון כולל בתוכו את כל הקבצים והמידע של האתר, התקנת תוכנות, השרת, הדומיין שלכם ועוד מגוון של דברים. למרות שחברות שירותי אחסון אתרים מציעות מגוון של כלים, חבילות, ומידע.. בגלל עומס כל המידע, קשה להשוות בין החברות, החבילות והמידע. דבר זה יוצר שאנו פונים למקומות אחרים כמו פייסבוק, או אתרים אחרים שיכולים לסייע לכם, אבל לפעמים התשובות שאתם מקבלים לא מתאימות או לא שלמות.

בגלל כל חוסד הסדר בתחום, הרמנו את הכפפה והחלטנו לעשות סדר, על מנת שתבינו איך יש לבחור חברת אחסון אתרים, מה העלויות שלהם ומה חשוב לדעת. וגם בסוף הכתבה אנחנו נמליץ לכם על חברת אחסון. בואו נתחיל.

מה המטרה של האחסון והדרישות?

לפני שאנחנו הולכים לדבר על מה חשוב ואילו סגנונות יש. ראשית כל שאלו את עצמכם מספר שאלות, מה הדרישות שלכם ומה מטרת האחסון, איזה סוג אתר אתם צריכים, מערכת ניהול תוכן ועוד. בנו לכם רשימה של דרישות ומטרות שלכם, ותכננו זאת לטווח ארוך יותר כדי שלא תצטרכו לשנות את החבילות או השירותים. מה אתם צריכים לשאול את עצמכם?

  • לשם מה נועד האחסון? אחסון אתר? אחסון אפליקציה?
  • איזה סוג אתר יהיה לכם? האם זה אתר פשוט עם מס' עמודים, אתר עם מערכת ניהול תוכן, אתר מסחר אלקטרוני, או אתר בקוד עצמי או אתרים מורכבים יותר.
  • כמה שטח אחסון אתם צריכים? קחו מקדם מרווח כלשהו. בדרך כלל מה שצורך הרבה אחסון זה מדיה כמו תמונות ווידיאו, תיבות מייל ועוד.
  • כמה תעבורה יהיה באתר? שאלה קשה להערכה, אבל עליכם להעריך זאת בכל מקרה.
  • כמה מיילים מותאמים אישית (עם הדומיין שלכם) תצטרכו?
  • מי יהיה אחראי על האתר ואילו כלים הוא צריך?

איזה סוג אחסון אתם צריכים?

אם כבר התחלתם לבדוק, סביר להניח כי ראיתם כי יש מגוון של פתרונות אחסון אתרים. לחלקם יש גם מספר שמות והדבר יוצר בלבול רב, להלן ההסבר:

אחסון שיתופי או Shared Hosting

אחסון שיתופי זה האחסון הנפוץ ביותר עבור מרבית האתרים. באחסון שיתופי כל אתרי האינטרנט נמצאים באותו אחסון ושרת, וכל האתרים משתפים את המידע המשותף לכולם כמו זיכרון פנימי, שטח דיסק כולל, מהירות וכדומה. חברת אחסון אתרים דואגת לתחזוקה של השרת והאחסון. אחסון שיתופי הוא הפיתרון הפשוט ביותר והוא גם הפיתרון הזול ביותר, הוא מתאים בדרך כלל לאתרים קטנים עד בינוניים.

שרת וירטואלי פרטי או VPS

שרת ויראטולי פרטי (Virtual Private Server) בדומה לאחסון משותף אך הוא מתאים יותר לארגונים בינוניים. זהו פיתרון המאפשר לנהל טוב יותר מאפשר השיתופי, כמו כן, הנתונים כמו הזיכרון גדולים יותר. החיסרון הגדול שאתם תצטרכו לטפל בו ולתחזק אותו לבד, ללא חברת האחסון. כלומר היא משכירה לכם את השרת. דבר נוסף שהוא שתוכלו לנהל מספר דומיינים על אותו שרת. שירות זה יקר יותר מאחסון שיתופי.

שרת ייעודי/אחסון או Dedicated Server/Hosting

שרת ייעודי הוא אחסון בדרגה גבוהה יותר משרת וירטואלי פרטי. הוא בעל הגמישות הגבוהה ביותר ובעל האבטחה הגבוהה ביותר, כמו כן אין אף אחד שנמצא ביחד בשרת שלכם. בחלק זה אתם מקבלים את כל התכנות מהחברה ויכולים לעשות כרצונכם. פתרון זה מתאים לארגונים גדולים יותר ולאתרים מורכבים יותר. כמו כן, העלות שלו היא היקרה ביותר.

אחסון ענן או Cloud Hosting

זהו סוג אחסון אחר לגמרי. האחסון הזה משתמש בכמה שרתים במקביל ואתם יכולים לנהל כל מה שתרצו באחסון זה. האחסון מתאים לכל סוג העסקים, גם קטנים וגם גדולים, והעלות שלו הוא לפי צריכה ושימוש. כמובן צריך לזכור כי אתם תצטרכו לטפל בו.

אחסון ריסלר או Reseller

זהו אחסון מתאים בדרך כלל לעסקים של אחסון אתרים, מפתחים, חברות בניית אתרים וכדומה. בפיתרון זה רוכשים את האחסון ואתם הופכים להיות חברת אחסון ומספקים שירותים ללקוחות שלכם.

מה אתם צריכים לדעת לפני פניה אל חברות אחסון אתרים?

לאחר הכנתם רשימה מה הדרישות שלכם ומה המטרות שלכם, ולאחר שהבנתם את סוגי האחסון. כעת נסביר לכם מספר דברים שצריך לדעת לפני שאתם פונים אל חברות אחסון אתרים.

אחסון וינדוס או אחסון לינוקס

וינדוס ולינוקס הן מערכות הפעלה מובילות בתחום השרתים והאחסון. לינוקס יותר פופולארית כי היא גמישה יותר ומספקת יותר אפשרויות. עליכם לוודא באיזה קוד האתר שלכם יהיה בנוי, בצורה של לברר אצל המפתח שלכם. לדוגמה אם האתר בנוי על מערכת וורדפרס, תצטרכו מערכת לינוקס. חברת אחסון אתרים מקצועית תעזור לכם לבחור בין 2 השירותים הללו.

תמיכה טכנית

תמיכה טכנית זה החלק הקריטי ביותר, במיוחד כאשר מדובר באתרים שהם בעלי נפח תנועה. יכולים להיות מספר דברים כמו הוספתם תוסף כלשהו, מחקתם קוד כלשהו, או אולי קובץ כלשהו. איננו רוצים לתאר לכם את ההרגשה כאשר אין לכם תמיכה טכנית מספקת וכתוצאה מכך תצטכרו לחכות ליום שאחרי או אפילו ליום העסקים הבא. חברות אחסון אתרים רבות מציעות תמיכה טכנית דרך הטלפון, דרך המייל, דרך צ'אט באתר, או דרך טופס יצירת קשר וקריאת שירות. בחרו תמיכה טכנית שתתאים לצרכים שלכם, ועד כמה חשוב תמיכה רחבה יותר.

גיבוי

גיבוי ושחזור הם כלים קריטיים לא פחות מתמיכה טכנית. גיבוי מאפשר לכם לגבות את הקבצים שלכם ושזחור מאפשר לשחזר לגרסה קודמת. אם אתם מטפלים באתר שלכם ואתם עושים שינויים, לפעמים יהיו שינויים שיגרמו לאתר שלכם לרדת מהאוויר. עליכם לבחור חברת אחסון שמספקת גיבוי ואחסון בתדירות גבוהה, ככל שהאתר שלכם פעיל יותר, כך הוא צריך הפרש בין גיבויים קרוב יותר.

זמינות שרת

זמינות שרת מייצג באחוזים עד כמה השרת שלכם והאתר היו זמינים ברגע שניסו לפנות אליהם, בדרך כלל זה נמדד לפי זמן בחודש. חברות רבות מציעות זמינות שרת החל מ-99%. כלל אצבע הוא ככל שהמספר גבוהה יותר ומתקרב ל-100% כך הוא יותר טוב. איננו ממליצים חברות שמציעות 99.3% ופחות מכך. אנו ממליצים לכם לשאול את החברה את המספר המדוייק ולבקש אפילו הוכחה.

אבטחה ו- HTTPS

חברות מסחר אלקטרוני צריכות להתקין תעודת אבטחה SSL על האתר שלכם. תעודת אבטחה זו מאבטחת את הפרטים של הגולש שלכם בעת רכישה באתר. תעודות SSL רבות עולות כסף, ישנן תעודת SSL של Let's Encrypt שהיא ללא תשלום. בכל מקרה בדקו שחברת האחסון שלכם מאפשרת התקנת תעודות SSL ללא בעיות.

CDN

CDN זוהי רשת של שרתים במיקומים שונים וכאשר גולש נכנס לאתר שלכם ממיקום כלשהו, האתר השרת הקרוב אליו גיאוגרפית מופעל ובכך זמני טעינת אתר. כמו כן, התוכן עולה לשרת חיצוני שאינו השרת שלכם. ישנן שירותים בחינם וישנן בתשלום, גם כאן וודאו כי ניתן להטמיע ללא בעיות.

ולסיום.. מחירי אחסון אתרים

המחירים של אחסון אתרים תלויים בשירותים ובסוג האחסון שאתם בוחרים. אחסון שיתופי הוא הזול ביותר והו בדרך כלל נע בין 10 ש"ח לבין 100 ש"ח בחודש, שרת וירטואלי פרטי בין 40 ש"ח ל- 400 ש"ח בחודש. שרת ייעודי עולה בין 200 ש"ח לבין 6000 ש"ח בחודש, מחיר אחסון ענן החל מ- 20 ש"ח ועד 1000 ש"ח בחודש.

המלצה על אחסון אתרים איכותי ולא יקר? הכירו את FastComet. זוהי חברה שמספקת פתרונות אחסון אתרים עבור פרוייקטים שלנו. המחירים נעים בין 3$ לבין 12$ לחודש, בהתאם לסוג האחסון ומשך תקופת האחסון. כמו כן, אפשר לקבל דומיין במתנה ברכישת החבילות.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *