חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

בקשה להגשת תלונה במשטרה באופן מקוון (דרך האינטרנט)

כל אדם שמעוניין להגיש תלונה למשטרה, אך לא יכול או לא מעוניין לגשת לתחנת משטרה, רשאי לעשות זאת באופן מקוון באתר האינטרנט של משטרת ישראל. במקרי חירום או שנדרשת הגעה של שוטר, יש לפנות אל מוקד 100.

מטרת הכתבה לספק הסבר בנושא.

מהי הגשת תלונה במשטרה באופן מקוון?

כאשר גורם מסויים מבצע עבירה, ויש מי שמעוניין לדווח על כך או להגיש תלונה במשטרה, הוא יכול לבצע הליך של הגשת תלונה במשטרה באופן מקוון בטופס ייעודי. התלונה לרוב נעשית על ידי מי שנפגע או שיש לו עניין בהגשת התלונה.

עם הגשת תלונה במשטרה (לרבות באופן מקוון), המשטרה נדרש לפתוח בחקירה בתור גורם האכיפה בישראל. החקירה לא נפתחת במקרים מיוחדים בהן נסיבות העניין לא מתאימות או שיש גורם אחר שמוסמך לחקור זאת.

השירות המקוון מתאים לכל סוג העבירות וכל תחנות המשטרה, ללא צורך לצאת מהבית וללא צורך לגשת לתחנת משטרה כזו או אחרת.

ככלל, עם הגשת התלונה, המשטרה מחויבת לפתוח בחקירה כחלק מתפקידה כגורם האכיפה בישראל. אבל, בעבירות מסוג שאינה פשע, קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה רשאי להורות שלא לפתוח בחקירה אם הוא סבור שנסיבות העניין בכללותן לא מתאימות לפתיחה בחקירה או אם רשות אחרת מוסמכת לפי הדין לחקור אותה.

חשוב לציין כי טופס הבקשה להגשת תלונה באופן מקוון לא מהווה תלונה רשמית עד להשלמת התהליך על ידי חוקרי המשטרה.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כל אדם בישראל זכאי להגיש תלונה במשטרה, ובפרט זה באופן מקוון.

הערה: ההליך המקוון לא מתאים במקרה של דיווח על תאונה.

מימוש הזכאות

על מנת להגיש תלונה במשטרה באופן מקוון, יש להיכנס לטופס המקוון באתר משטרת ישראל בקישור זה. יש צורך בהרשמה במערכת הזיהוי הממשלתית. עם ההזדהות במערכת יישלח מסרון אל מספר הטלפון עם סיסמה לאימות ולאחר מכן ניתן לעבור להמשך הפעולה.

בטופס התלונה יש לפרט את כל המידע הדרוש, כולל ראיות או אסמכתות מתאימות. במידת הצורך, חוקרי משטרה עשוים לפנות אל המתלונן כדי להמשיך ולחקור את התלונה.

לאחר הגשת התלונה, המשטרה תחל את החקירה כולל זימון עדים או חשודים, אלא אם מדובר על מקרים מיוחדים. ככל שיוחלט על ידי תובע משטרתי או פרקליט המדינה למיצוי הדין, הם עשויים להגיש כתב אישום כנגד הנילון (מי שהוגשה נגדו תלונה).

מידע נוסף

  • ככל שיש מקום למצות את הדין ללא הגשת כתב אישום, התביעה יכולה להחליט על סגירת תיק במסלול הסדר מותנה.
  • במקרה של דיווח על מקרה חירום, יש לפנות אל מוקד 100.
  • הגשת התלונה באופן מקוון לא מתאימה למקרה של דיווח על תאונת דרכים.

חקיקה ופסיקה

  • חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil