חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

הפסקה בין יום עבודה אחד ליום עבודה אחר

הפסקה בין יום עבודה אחד למשנהו מהווה זכות חשובה לעובד שמקנה לו את האפשרות לנוח בין משמרות ימי עבודה. למעשה, קיים פרק זמן שצריך לעבוד לפני שהעובד יחל לעבוד שוב.

מטרת הכתבה להסביר את הזכאות.

מהי הפסקה בין יום עבודה למשנהו?

הפסקה בין יום עבודה אחד למשנהו, היא למעשה ההפסקה שניתנת לעובד בין 2 ימי עבודה, או 2 משמרות שהעובד צריך לעבוד במקום העבודה.

לפי הוראות החוק ההפסקה בין יום עבודה אחד לאחר צריכה להיות לפחות 8 שעות. אם מדובר על עובדת המועסקת בעבודת לילה, אז ההפסקה לגביה אמורה להיות לפחות 12 שעות.

החוק אינו קובע איסור על העסקה או על עבודה, אלא קובע הוראות כלליות. בהתאם לפסיקה, הפסקה שהיא קטנה מ-8 שעות לא מבטיחה תשלום של גמול שעות נוספות ואותן שעות של משמרת השנייה לא נחשבות שעות נוספות של משמרת ראשונה.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כלל ציבור העובדים בישראל.

מימוש הזכאות

הזכאות ניתנת באופן אוטומטי.

עובד שהמעסיק שלו הפר את ההוראות, רשאי להגיש תלונה למינהל אכיפה והסדרה במשרד העבודה בדבר מימוש זכויותיו.

מידע נוסף

  • שעות משמרת נוספת עשויות להיחשב שעות נוספות, בהתאם למהות העניין.

חקיקה ופסיקה

  • חוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א-1951
  • חוק עבודת נשים, תשי"ד-1954
  • תקנות עבודת נשים (תנאים לעבודת לילה), תשמ"ו-1986
  • עע (ארצי) 68015-03-17‏ – "לא היה מקום לחייב את המערערת בתשלום שעות נוספות עבור כל שעות עבודתו של המשיב במשמרת עוקבת גם אם ההפסקה ביניהן היתה 7.5 שעות בלבד"
  • עע (ארצי) 233/06 – "טענתו של העובד, כי משלא חלה הפסקה של 8 שעות בין יום אחד למשנהו, יש לראות בשעות שעבד המערער מעבר לשעות הרגילות, כשעות נוספות – נדחית. סברה זה איננה עולה מהוראות סעיף 21 לחוק שעות עבודה ומנוחה, ועל כן אין לקבלה"

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil