חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

ימי קניות באינטרנט (מסחר אלקטרוני) – רשימת חגי קניות, מה כדאי לקנות, הנחות ומבצעים ועוד

מדי שנה יותר ויותר צרכנים קונים אונליין בחנויות מסחר אלקטרוני ונשברים שיאי מכירות במיוחד בחגים או במהלך ימי קניות באינטרנט. מדובר על חגים בינלאומיים או ישראליים בהן מקובלת להעניק הנחות ומבצעים שווים לרגל הימים.

עסקים שרוצים להגדיל את המכירות שלהם יכולים להרוויח על ידי הענקת הטבות מיוחדות לקראת החגים. הצרכנים כמובן ממתינים לקראת ימי הקניות הללו על מנת לרכוש מוצרים ומבצעים במחירים כדאיים.

מהם ימי קניות באינטרנט?

כדי לעודד צרכנים ולקוחות לרכוש יותר מוצרים, לעיתים מוענקים הטבות ומבצעים לרגל סוף עונה או במיוחד לחברי מועדון. לעיתים קיים מכירת חיסול לרגל כמה ימים. בעולם האינטרנט, עסקים מנצלים את הכוח הזה כדי להגיע לכמות גדולה יותר של לקוחות וצרכנים.

ימי קניות באינטרנט הם כל אותם ימים בהם ניתנים הנחות, מבצעים, הטבות ומכירות חיסול כדי לעודד רכישה המונית של צרכנים. ימי הקניות הללו טובים לעסקים כיוון שהמכירות שלהם עולות בעשרות ומאות אחוזים רק באותו יום.

מצד שני הצרכנים מרוויחים מבצעים והטבות שלא ניתן לראות אותם במהלך כל יום. לבסוף, גם זירות המסחר האלקטרוני מרוויחות בגדול, כך שהן גם מובילות את היום הזה, מציגות תוצאות מעולות וגם גורמות ליום זה להיות חשוב מאוד.

יום קניות בינלאומי קרוי גם בשם חג קניות, והוא לא חייב להיות יום אחד אלא אפילו כמה ימים רצופים.

רשימת ימי קניות באינטרנט

יש כמה ימי קניות באינטרנט, בין אם מדובר על ימים בינלאומיים, ובין אם מדובר על יום קניות לאומי או מקומי כמו למשל ייעודי לישראל. אלו הם ימי הקניות הפופולאריים ביותר:

יום קניותהיוזם / המובילמה כדאי לקנותתאריךמשך הזמן
אמזון פריים דייאמזוןמוצרים מבית אמזון, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מחשבים וסמארטפונים ועודאמצע יולי48 שעות
שופינג איי אלגוגל ישראלאופנה ולבוש, אקססוריז ותכשיטים, חשמל ואלקטרוניקה, בישום ויופי, לבית ולגינה ועודתחילת נובמבר48 שעות
יום הרווקים הסיניאלי אקספרס,
אליבאבא,
ואתרים סיניים
מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ביגוד והנעלה, כלים לבית ולגינה, מחשבים וטאבלטים, סמארטפונים ועוד11 נובמבר24 שעות ולעתים יותר
בלאק פריידיעסקים בארצות הבריתרוב המוצרים ניתנים בהנחות ולרבות מוצרי ביגוד והנעלה, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מוצרים לבית ולגן ועודסוף נובמבר24 שעות
סייבר מאנדייעסקים בארצות הביתכל מוצרי הטכנולוגיה והדיגיטל ולרבות מחשבים וציוד היקפי, סמארטפונים, שירותים דיגיטליים ועודסוף נובמבר או תחילת דצמבר24 שעות
ראש השנה האזרחיתכל העולםמוצרים רבים, לרבות ביגוד והנעלה, תכשיטים ופנה, מוצרים לבית, אלקטרוניקה וחשמל ועוד31 דצמבר עד 1 ינוארעד 48 שעות

בנוסף לכך, קיימים גם חגים לאומיים שקיימים במיקום של מדינה כלשהי, שרוב הפעילות נערכת שם כמו חג ההודיה האמריקאי וכד'. בישראל קיימים כל החגים הלאומיים והיהודיים שגם הם עשויים להיחשב ימים טובים לקניות.

טיפים לרכישה נבונה במהלך ימי קניות באינטרנט

יש כמה טיפים שכדאי לדעת בעת קניה במהלך ימי קניות באינטרנט:

  1. הרשמה מראש – כדאי מאוד להירשם מראש לאתרי אינטרנט שמציעים מבצעים לרגל יום קניות כזה או אחר. ייעול בזמן זה יכול למנוע פספוס של הזדמנות מעולה שעלולה להיגמר תוך דקות ספורות.
  2. לא להיות אדישים – המלאי עשוי להיות מוגבל ולכן אם נמצא מבצע טוב על מוצר טוב, כדאי מאוד לבצע את הרכישה ולא להמתין איתה.
  3. לקנות מה שצריך – כדאי לקנות את מה שצריך באמת ולא לבזבז סתם כסף על מוצר שנראה מעניין וכזה שאולי יהיה צורך בו.
  4. בדיקת משלוחים – כדאי לברר אם יש משלוח לארץ אם מדובר על אתר בינלאומי, בנוסף כדאי לברר מהן עלויות המשלוח אם קיימות וזמני הגעה.
  5. השוואת מחירים – כדאי לערוך השוואה של מחירים לפני ימי הקניות הללו, פשוט מאוד ליצור רשימה של מוצרים מועדפים כולל מחירים לפני ימי הקניות, וזאת כדי לדעת שאכן מגולמת הנחה ולא סתם למראית עין.
  6. החזרה וביטול – כדאי לבדוק את מדיניות הביטולים והחזרות המוצר, בכפוף לתנאי הספק והוראות החוק, אם חלים. הדבר יסייע במקרים שהמוצר לא מתאים, לא רלוונטי או שתואר לא נכון.
  7. מס יבוא אישי – לרוב מוצרים עד 75 דולר ללא מסים, מעבר לכך ועד 500 דולר הם כוללים מע"מ, ומעבר ל-500 דולר הם גם כוללים מכס. לעיתים עשויים לכלול מס קניה.

במידה ומעוניינים לדעת מה מותר לקנות ולייבא, ניתן לקרוא את הכתבה בנושא מדריך מכס, כמו כן אפשר לקרוא את הכתבה על יבוא אישי כדי לדעת כמה מותר ליבא ועוד מידע חשוב.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil