צרכנות

בלאק פריידי 2019 – מבצעים, הנחות והטבות (ישראל והעולם)

בלאק פריידי (Black Friday) או בשמו בעברית, יום שישי השחור, הוא כינוי ליום שישי של קניות שפותח את עונת הקניות עד לתחילת שנה אזרחית חדשה. חג יום שישי השחור חל אחרי יום הרווקים הסיני והוא מגיע מיד לפני חג סייבר מאנדיי.

בכתבה זו מוסבר משמעות החג, טיפים לצרכנות נבונה וכן מקומות בהם ניתן למצוא מבצעים והטבות.

מה זה בלאק פריידי?

בלאק פריידי (באנגלית: Black Friday) או לפי הפירוש בעברית, יום שישי השחור, הוא יום קניות עולמי במהלכו מיליוני צרכנים מבצעים רכישות של מוצרים ושירותים בשל הציפויות לקבלת מבצעים והנחות שהיה כדאי להמתין להם.

בלאק פריידי הוא למעשה 24 שעות מטורפות בכל העולם שבהם מותגים ומוכרים רבים בעולם מציעים הנחות והטבות משמעותיות. צרכנים רבים ממתינים במיוחד ליום הזה על מנת לרכוש מוצרים ושירותים בציפיה לקבל מבצעים מעניינים. מידי השנה חג הופך להיות משמעותי עוד יותר ונשברים שיאים של מכירות מחדש.

מדריך זה מסייע למצוא את כל הדילים והקופונים השווים ביותר השנה. הרשימה הזו בהמשך תעודכן בכל פעם שיש הטבה או מבצע שכדאי מאוד שהוא יהיה נוכח בכתבה. אגב, צרכן שמצא מבצע או הנחה שכדאי שתהיה בכתבה זו, מוזמן להגיב או להשאיר פנייה בעמוד יצירת קשר.

מתי בלאק פריידי 2019?

בלאק פריידי 2019 השנה חל ביום שישי בתאריך 29 בנובמבר 2019 (29.11.19).

התאריך הרשמי של בלאק פריידי הוא יום שישי של השבוע הרביעי בחודש נובמבר, יום אחד לאחר חג ההודיה. החג נמשך אגב 24 שעות, אך יש אתרים שמתחילים את החג לפני המועד ויש אחרי המועד – בין היתר כדי להתאים את שעות הפעילות לפי הפרשי הזמן בעולם.

בלאק פריידי – טיפים לרכישה נבונה

לפני רשימת מבצעים והטבות שונות, חשוב להבהיר כי יש דברים שחשובים מאוד לדעת באופן כללי ובמיוחד ביום שכזה בעניין של קניות באינטרנט. הנה הם הטיפים ששווים זהב:

1. הירשמו מראש לאתרי אינטרנט

כמעט כל אתרי המסחר האלקטרוני באינטרנט דורשים הרשמה לצורך רכישת מוצר או שירות כלשהו. מכיוון שמדובר לרוב על 24 שעות בלבד, בהתחשב בהפרשי שעות בין ישראל לבין העולם, ייתכן שתפספסו דיל כלשהו שמסתיים בתוך דקות ספורות או אף שניות וזאת בגלל שלא הספקתם להירשם. לכן אפשר להירשם מראש ולמלא את הפרטים שלכם ולחסוך את הזמן הזה (למעט מקרים בהם ניתנת הטבה ללקוחות חדשים בלבד).

2. אל תהיו אדישים – המלאי מוגבל

מבצעי בלאק פריידי הם מעניינים. מצאתם דיל טוב שהוא כדאי מאוד במחיר יוצא דופן או בהטבה שכנראה לא תחזור על עצמה? אל תהססו הרבה ואל תיהיו אדישים – פשוט קנו את זה. זה נכון שאיננו רוצים לצאת פראיירים, אולם אם הדיל חשוב ומשמעותי, רכשו אותו וגם אם לאחר מכן יתברר כי יכולתם לחסוך עוד איזה חצי דולר או דולר אחד. מנגד, אתם עשויים לפספס את ההזדמנות כיוון שהמלאי מוגבל וכמות הביקוש גבוהה משמעותית.

3. רכשו את מה שאתם באמת צריכים

למרות הטיפ הקודם, אין זה אומר שצריך לקנות כל דבר. מבצעי בלאק פריידי מפתים מאוד, יחד עם זאת, עליכם לרכוש את מה שאתם באמת צריכים ולא כל דבר רק בגלל שמוצר כלשהו ניתן בהנחה. כמובן שאם יש לכם הרבה תקציב או שאתם מעוניינים להשקיע כעת על מנת לחסוך כסף ברכישת מוצר או מתנה בעתיד הקרוב, הדבר יכול להיות מעניין.

4. בדקו מחיר לפני המתנה למבצעי בלאק פריידיי

אולי זה יישמע לכם מוזר, אבל כדאי מאוד לבדוק את המחירים של המוצר שברצונכם לרכוש מבעוד מועד. אתם עשויים לראות כי אתם מקבלים הנחה של 50% על מוצר כלשהו אך בסופו של דבר, תופתעו לגלות כי זה המחיר הרגיל שהייתם משלמים גם אם לא חג בלאק פריידי. מוכרים מסויימים מנצלים את התקופה שלפני החג ומעלים את המחירים עד שבאותו יום מציעים הנחה גבוהה ב-%, אך בפועל, המחיר הסופי הוא המחיר שהיה ניתן לרכוש גם ביום רגיל.

5. וודאו כי המוצר מגיע לישראל (כולל עלויות משלוח אם כן)

בדקו שהמוצר שאתם מעוניינים לרכוש אכן מגיע לישראל ומהם עלויות המשלוח אם אכן הוא מגיע במשלוח לארץ. ייתכן מאוד כי תוכלו לראות מבצע, הנחה או קופון מעניין אך אתם עשויים להיות מופתעים כי המוצר לא מגיע לישראל או לחילופין, יש עלויות משלוח נוספות על מחיר המוצר. ייתכן מאוד כי עלויות המשלוח יהיו גדולות משמעותית כך שהמחיר הסופי הוא לא כל כך אידיאלי ושווה לבדוק זאת.

6. בדקו את המוצר כולל אפשרויות ביטול

כפי שנכתב לא פעם, במהלך בלאק פריידי אתם עשויים לראות מגוון של מוצרים רבים. אולם, בגלל פזיזות מיותרת, אתם עשויים לקנות מוצר מבלי לרכוש אותו בצורה נכונה אלא בטעות. טעות כזו יכולה להיות בגלל הגודל או הצבע שנבחר או אפילו מוצר שהתמונות או הכתורת לא הייתה מובנת מספיק וכתוצאה מכך נרכש מוצר שהוא חלופי או משלים – מה שיגרום לכם לבזבוז זמן ולעצבים מיותרים. בתוך כך, בדקו את אפשרויות הביטול הקיימות.

7. זכרו כי קיימים גם מיסים

זכרו כי קיימים מסי יבוא אישי בעת רכישת מוצרים מחוץ לארץ. עד 75 דולר אין מסים, מ-75 דולר ועד 500 דולר יש מע"מ ומעל 500 דולר יש גם מכס. כמובן שיש מוצרים אחרים שפטורים עד גודל מסויים או להיפך לא פטורים כלל ממסים. לכן, כאשר אתם לוקחים בחשבון את הנחות בלאק פריידי, הכניסו למשוואה גם את עלויות המסים ככל שהם קיימים על המוצר. חשוב להבהיר כי המסים חלים על המוצר ולא על המשלוח, למעט מקרים בהם עלות המשלוח כלולה במחיר המוצר.

8. מבצעי בלאק פריידיי עשויים להתחיל לפני

נקודה אחרונה היא כי חנויות ומותגים עשוים להתחיל את חג הבלאק פריידי עוד לפני המועד האמיתי שלו. הם עשויים להתחיל גם יום אחד לפני או בחצות הלילה של תחילת יום השישי. לכן כדאי מאוד לברר זאת על ידי כניסה אל החנות או המותג בזמן זה.

בלאק פריידי 2019 – מבצעים כלליים בעולם

כאן מופיעים המבצעים הכלליים של אתרי המסחר האלקטרוני המובילים בעולם. בדרך כלל אתרים אלו יוצרים עמוד ייעודי עבור היום הזה, ובמקרים מסויימים המבצעים עשויים להיות מוצגים בעמוד הראשי.

אתר אינטרנטמה כדאי לקנות במהלך בלאק פריידי?קישור לעמוד המבצעים
אמזון (Amazon)מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, טלפונים ניידים ואביזרים, מחשבים וטאבלטים, כלים לבית ומוצרים נוספים.עמוד גלובאלי
עמוד גרמניה
עמוד אנגליה
איביי (eBay)מוצרים לבית ולגינה, ביגוד והנעלה, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, תכשיטים, טלפונים סלולאריים ותכשיטים.עמוד גלובאלי
עמוד גרמניה
עמוד אנגליה
אליאקספרס (AliExpress)מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ביגוד והנעלה, כלים לבית ולגינה, מחשבים וטאבלטים, סמארטפונים ועוד.עמוד מבצעים
גירבסט (GearBest)מוצרי טכנולוגיה, מוצרי חשמל, מחשבים וטאבלטים, טלפונים סלולאריים, צעצועים ועוד.עמוד מבצעים
טומטופ (Tomtop)מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, צעצועים, מחשבים וטאבלטים, טלפונים ניידים, מוצרים לבית ולגינה.עמוד מבצעים
עמוד מבצעים 2
גיקביינג (GeekBuying)סמארטפונים, מחשבים ניידים ונייחים, שעונים חכמים, ציוד היקפי למחשבים ועוד.עמוד מבצעים
בנגגוד (Banggood)צעצועים ומשחקים, טלפונים ניידים, מחשבים וציוד היקפי, ביגוד והנעלה, אקססוריז ועודעמוד מבצעים
דיל אקסטרים (DealExtreme)סמארטפונים, אוזניות לטלפון, מחשבים, ציוד היקפי למחשבים ולטלפונים, ביגוד, אקססוריז ועוד.עמוד מבצעים
אייבורי ישראלטלפונים סלולאריים, טאבלטים, מחשבים ניידים ונייחים, אוזניות, מסחרי מחשב ועודעמוד מבצעים
נייק (Nike)הנעלה וביגודעמוד מבצעים
שיין (Shein)בגדים ונעליים (בעיקר לנשים)עמוד מבצעים
אטסי (Etsy)תכשיטים, אקססוריז, עיצוב הביתעמוד מבצעים

בלאק פריידי – תאריכים ומועדים

  • בלאק פריידי 2021 – יום שישי 26.11.2021.
  • בלאק פריידי 2020 – יום שישי 27.11.2020.
  • בלאק פריידי 2019 – יום שישי 29.11.2019.
  • בלאק פריידי 2018 – יום שישי 23.11.2018.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close