צרכנות פיננסית

מחשבון פנסיה חובה לעצמאים 2020 – חישוב סכום הפקדה

עובדים עצמאים חייבים להפקיד כסף לחיסכון הפנסיוני שלהם, אפשר לחשב את סכום ההפקדה בקלות על ידי מחשבון פנסיה חובה לעצמאים. המחשבון מסייע לדעת כמה צריך להפקיד לפי גובה ההכנסות של העצמאי.

כמה זו מציגה את המחשבון ואת ההסבר לכך.

מה זה פנסיה חובה לעצמאים?

פנסיה חובה לעצמאים, או פנסיה לעצמאים, היא תוכנית חיסכון ארוך טווח באמצעותו העובד העצמאי מפריש כספים על מנת להיות זכאי לקבל קצבת פנסיה חודשית אחרי שיפרוש ויפסיק לעובד.

בנוסף, החיסכון לפנסיה עשוי לכלול גם ביטוח, כך שהעובד העצמאי יהיה זכאי להנות מקצבת נכות או המשפחה תזכה לקצבת שאירים, אם העצמאי יאבד את יכולת ההתשכרות שלו או אם ילד לעולמו חלילה.

כדי להיות זכאי לכך, על העובד העצמאי לפתוח תוכנית חיסכון ולהפקיד לשם כסף.

מחשבון פנסיה לעצמאים

מחשבון פנסיה לעצמאים הוא מחשבון פרי פיתוחו של פרוטוקול. המחשבון מהווה כלי נוסף לכתבות במאגר המידע באתר לגבי זכויות וחובות של אזרחים במדינת ישראל.

המחשבון מאפשר לכל עובד עצמאי (עוסק פטור או עוסק מורשה) לחשב את סכום הכסף שהוא צריך להפקיד לפי גובה ההכנסות שהיו לו בשנת מס מסויימת.

כך מחשבים זאת:

שנת מס
מהי ההכנסה השנתית החייבת במס שלך ₪?

הכנסה חייבת היא ההכנסה מכל עסק או משלח יד של העובד העצמאי, או עסקת אקראי עם אופי מסחרי, וגם הכנסה או ריווח מחקלאות – סכום זה בניכוי כל הניכויים והוצאות מוכרות, ולפני קיזוזים ופטורים מותרים לפי דין.

הערות למחשבון

הכנסה חייבת ככתוב מקודם, משמעה ההכנסה שממנה העובד העצמאי חייב לשלם מס הכנסה. מדובר על הרווח מהעסק או ממשלח יד, ולא המחזור או ההכנסה הכוללת. כלומר, זוהי הכנסה לאחר הוצאות מוכרות במס.

מידע נוסף

  • המחשבון עשוי להתעדכן ולהשתפר מעת לעת.
  • מחשבון זה מוגן בזכויות יוצרים – חל איסור לעשות שימוש בניגוד לתנאי השימוש של פרוטוקול.
  • מדריך פנסיה לעובד עצמאי – מי חייב, תנאי זכאות, לאן מפקידים ועוד.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *