חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

הקטנה או ביטול מקדמות מס הכנסה (לעסקים) – איך להגיש בקשה?

עסקים (עצמאים או חברות) שמשלמים מקדמות מס הכנסה גבוהות, יכולים לבקש הקטנה או ביטול, אם הכנסתם קטנה. ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי או עם מייצג ברשות המסים.

מטרת הכתבה להסביר זאת.

הקטנה או ביטול מקדמות מס הכנסה

בעל תיק במס הכנסה (נישום) שחייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה בהתאם להוראות החוק, צריך לשלם את תשלום המס בכל חודש. תשלום חודשי של מס הכנסה נעשה על פי מקדמות מס הכנסה שנקבעו לגבי אותו נישום (לרוב מדובר על עסקים).

מקדמות מס כמו שהן נשמעים, תשלום על חשבון מס הכנסה השנתי שצריך לשלם הנישום.

נישום שחושב ששיעור המקדמה שנקבע לו גבוה מסכום המס שהוא צריך לשלם בשנה זו, רשאי להגיש בקשה להקטנה או לביטול המקדמות. דבר כזה יכול לקרות במקרה מסויים בו הכנסותיו ירדו בצורה משמעותית כמו משבר או בעת הפסקת עבודה זמנית או קבועה.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כלל הנישומים שנקבע להם שיעור מקדמות גבוה והם מעוניינים להפחית או לבטל אותם.

מימוש הזכאות – איך להקטין או לבטל מקדמות מס הכנסה?

נישום שמעוניין להפחית את גובה המקדמות או לבטל אותם בכלל, רשאי להגיש בקשה לביטול או הקטנתם על גבי טופס 2216/א (קישור). יש למלא את הטופס הזה על ידי מילוי הפרטים של הנישום ואף ציון את הסיבה בגללה מעוניינים לבצע את הפעולה הזו. לבסוף יש לחתום על הצהרה כאמור.

לטופס הבקשה יש לצרף מסמכים או הוכחות או הסבר נוסף לצורך אימות הפרטים והבקשה.

לאחר מכן, יש להגיש את הטופס למשרדי מס הכנסה שבמיקום העסק של העסק או מקום המגורים של האדם. ניתן למצוא כאן את רשימת הסניפים.

ככלל, יש להגיש את הטופס עד 31.01 לגבי של שנת המס הבאה. אולם ניתן לגשת אל פקיד שומה על מנת לבקש זאת גם במהלך השנה או בעת משבר או אירוע מסויים המחייב זאת.

מידע נוסף

  • בעת שעת חירום או מקרה משבר, ניתן להגיש בקשה כאמור.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil