חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

פייבוקס (PayBox) – האם כדאי להעביר כסף באפליקציה ואיך עושים זאת?

כאשר רוצים להעביר כסף בין חברים או לאסוף כסף למטרה מסויימת, אפשר לעשות באופן רגיל או באמצעות אפליקציה להעברת כסף כמו פייבוקס (PayBox). שירות כזה מאפשר להעביר כסף בכמה פעולות פשוטות מאוד.

מי שחושב על אפליקציה כזו, כדאי שיקרא את הכתבה הזו.

מה זה פייבוקס (PayBox)?

פייבוקס (PayBox) היא אפליקציה להעברה של כסף בין חברים, משפחה, עמיתים לעבודה, שותפים וקשרים אחרים בין אנשים. אפליקציית פייבוקס היא שירות נפרד של בנק דיסקונט והוא אינו מיועד אך ורק ללקוחות הבנק, אלא גם ללקוחות הבנקים האחרים.

הרעיון של אפליקציה להעברת כסף היא להוות פיתרון חלופי לדרך הרגילה שכולם מכירים שהיא העברה של כסף באמצעות העברה בנקאית, או באמצעות מזומן או צ'ק. כלומר, במקום להשתמש בדרכים הרגילות, אפשר להעביר כספים בשיטה נעימה יותר וקלילה יותר – עם אפליקציה שעושה זאת בדיוק וגם חוסכת זמן וטרדה.

נוסף לכך, אפליקציה כזו כמו פייבוקס של בנק דיסקונט, מאפשרת גם איסוף של כסף למטרה מסויימת על ידי קבוצה. כלומר, אפשר לאסוף כסף מכמה אנשים במקביל על ידי יצירת קבוצה של אנשים, הזמנתם ואיסוף לצרכים שונים כמו רכישת מתנה ליום הולדת, מסיבה, אירוע אישי או חברתי ועוד. קבוצה חוסכת את הצורך לפנות לכל אחד באופן פרטני.

מי יכול להשתמש באפליקציית פייבוקס?

למעשה, כל אחד שמעוניין להעביר כסף בין חברים, בין קרובי משפחה, לצורך איסוף כסף ועוד – יכול להשתמש בה. למרות שזהו שירות של בנק דיסקונט, הוא אינו מוגבל ללקוחות אלו בלבד ולקוחות בנקים אחרים יכולים להשתמש בה גם.

כמובן כדי להשתמש באפליקציה, יש צורך להזין מספר חשבון בנק אצל תאגיד בנקאי מסויים כדי לקבל כסף ומספר כרטיס אשראי של חברת אשראי כדי לחייב כסף להעברה לאחר.

איך זה עובד?

כדי להעביר כסף לאחר או לקבל כסף ממנו, יש ראשית להוריד את האפליקציה של פייבוקס לטלפון הנייד החכם על ידי חנות האפליקציה המתאימה לטלפון בהתאם למערכת ההפעלה שלו. עם הורדת האפליקציה והתקנתה בטלפון, יש ליצור חשבון על ידי אימות פרטים כמו טלפון נייד ופרטים אישיים וכן לאחר מכן יש להזין מספר כרטיס אשראי לחיוב כסף בעת העברה לאחר וכן מספר חשבון בנק לקבלת הכסף מאחר.

כדי שיהיה ניתן להעביר כסף, לקבל כסף או לאסוף דרך קבוצה, כל המשתמשים האחרים (החברים), חייבים להתקין את האפליקציה בטלפון הנייד ולהירשם עם חשבון. כמובן אפשר גם להשתמש בשירות PayBox Web שהוא מאפשר תשלום ללא הורדת אפליקציה, דרך האינטרנט.

איך מקבלים כסף ולאן הכסף עובר?

כדי לקבל כסף, פשוט צריך להמתין עד שחבר או איש קשר יעביר כסף ישירות אל מי שמעוניין לקבל אותם.

בעניין לאן הכסף עובר, בשונה מאפליקציות ביט פיי או פפר פיי, אצל פייבוקס השיטה עובדת שונה מעת. בעת שליחת כסף על ידי מישהו אחר, הצד שמקבל, מקבל את הכסף לתוך יתרה אישית בחשבון פייבוקס, סוג של ארנק וירטואלי. משתמש פייבוקס שמעוניין למשוך את היתרה של המאזן צריך במערכת לציין שהוא מעוניין למשוך את הכסף לחשבון הבנק.

איך שולחים כסף לאדם אחר?

כדי לשלוח כסף לאדם אחר, יש צורך לבחור באפשרות של שליחת תשלום, לאחר מכן יש לבחור את איש הקשר מרשימת אנשי הקשר של הטלפון או פשוט להזין מספר טלפון נייד שלו. לאחר מכן, מזינים את סכום התשלום ולוחצים על שליחה.

בעת העברת הכסף, האפליקציה מחייבת את כרטיס האשראי שהוזן בה, ומודיעה לצד השני כי הוא קיבל כסף. הוא צריך להיכנס לאפליקציה כדי לקבל את הכסף ליתרה אישית ומשם יכול למשוך אותה לחשבון שלו.

איך מבקשים כסף?

במקום פשוט להמתין לקבלה של כסף מאדם אחר, אפשר פשוט לשלוח התראה לצד השני של בקשת תשלום. באמצעות בקשה זו, הצד ששולח למעשה אומר לצד השני, שהוא רוצה לקבל ממנו כסף.

כדי לעשות זאת, באפליקציה צריך לבחור בקשה של תשלום, בחירת איש קשר או טלפון, ציון סכום של הבקשה ולחיצה על בקשה. הצד השני יקבל התראה או הודעת SMS ורק לאחר שיאשר את הבקשה, היא תועבר למי שביקש.

בקשה באמצעות קבוצה

אפליקציית פייבוקס מאפשרת גם לאסוף כסף מכמה אנשי קשר במקביל ולא רק מאדם אחד. כדי לעשות זאת צריך לפתוח קבוצה עם תשלום קבוצתי, להזמין אנשי קשר לקבוצה ולבקש את התשלום מהם.

הכסף נשמר בקופה משותפת שרק המנהל יכול למשוך אותה, בעת המשיכה, הכסף יועבר ליתרה האישית של המשתמש המנהל ואז הוא יוכל למשוך זאת לחשבון הבנק שלו. כמו כן, הוא יכול לזכות משתמש מסויים אם שילם יותר או יצא מהקבוצה.

מה זה PayBox Web?

ניתן לשלם גם מבלי הצורך להוריד את האפליקציה. אם מנהל של קבוצה מאפשר זאת, ניתן להעתיק קישור מיוחד, כך בעת כניסה אליו, אפשר לשלם באשראי.

כמה עולה פייבוקס (Paybox)?

השירות פייבוקס, בדומה למתחרים שלו – לא עולה כסף בכלל. גם הצד שמקבל את הכסף וגם הצד ששולח את הכסף לא משלמים עלויות.

עם זאת, הבנק שבו מתנהל חשבון הבנק של מי שמקבל את הכסף, יכול לחייב את הלקוח ולגבות ממנו עמלת שורה של 1 ₪ עד 2 ₪ עבור כל העברה כזו. למעט מקרה בו הבנק פטר מתשלום את הלקוח ואז הכל בחינם.

כדי להימנע מכך, ניתן להעביר את הכסף לכרטיס האשראי או להשאיר ביתרה אישית באפליקציה לשימוש עתידי.

מה זה יתרה אישית?

יתרה אישית באפליקציה היא למעשה הארנק האישי ב-Paybox. כל פעם שמקבלים כסף, הוא לא עובר ישירות לחשבון הבנק של מקבל התקבול, אלא נשמר בקופה פנימית (בדומה לשירות פייפל).

משתמש שמעוניין להעביר כסף לאחר, יכול להשאיר כסף ביתרה האישית ואז האפליקציה קודם כל תנסה להעביר את הכסף שכבר נמצא שם, ואם אין, רק אז היא תחייב את האשראי להעברה לאחר.

כמובן, שיתרה פנימית זו תמיד אפשר למשוך לחשבון הבנק או לכרטיס האשראי ולא חובה להשאיר שם.

פייבוקס – ספי שימוש (סכום מקסימלי)

למרות שהשירות ניתן בחינם למשתמשים שלו, הוא מוגבל לסכום כסף מסויים שאותו ניתן למשוך, להעביר או להחזיק בקופה הפנימית. הסכומים המקסימליים הם:

העברה / תשלומים:

  • עד 1,500 ₪ לתשלום בודד.
  • עד 7,500 ₪ ליום / לחודש.

צבירה:

  • עד 25,000 ₪ בכל רגע נתון. סך שכולל את היתרה האישית והקופות בקבוצות לטובה.

משיכה / תקבולים:

  • עד 50,000 ₪ בשנה. סך שכולל את היתרה האישית ובקבוצות במהלך שנה.

כמובן, שהחיוב מוגבל עד לתקרה של המסגרת הפנויה בכרטיס האשראי של מי שמעביר כסף לאחר (משלם התשלום).

החזרת כסף

ברגע ששולחים כסף, נעשה חיוב מיידי בכרטיס האשראי ולא ניתן לבטל זאת.

אולם, משתמש שהעביר כסף לאדם אחר, והשני טרם משך אותם או אישר את קבלת התשלום – יכול לגשת לתשלום הרצוי וללחוץ על ביטול. סכום הכסף יועבר ליתרה אישית ומשם ניתן לחשבון הבנק.

משתמש שהעביר כסף לקבוצה, יכול לבקש זיכוי ממנהל הקבוצה.

איך מצטרפים לשירות של פייבוקס?

כדי להצטרף לשירות, כמו שכתוב מקודם, צריך להוריד את האפליקציה באמצעות חנות האפליקציה המתאימה לטלפון ואז להירשם לשירות. הורדה ניתן באמצעות:

  • עבור מכשירי אנדרואיד – דרך חנות גוגל פליי.
  • עבור מכשירי אייפון (iOS) – דרך חנות אפסטור.

פייבוקס – שירות לקוחות

במידה ויש בעיה או שיש משהו לא ברור, אפשר לפנות למוקד של פייבוקס בטלפון 072-2799366 או במייל support@payboxapp.com.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil