חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

ביט פיי פועלים (Poalim Bit) – איך מעבירים כסף והאם זה כדאי?

יש כמה דרכים להעברת כסף בין אנשים, הדרכים המסורתיות והדרכים החדשות יותר באמצעות אפליקציות להעברת כסף כמו ביט פיי (Poalim Bit). העברת הכסף היא פשוטה יחסית דרך זו.

כאן נסביר מהו השירות הזה, האם הוא כדאי ומידע נוסף לגביו.

מה זה ביט פיי (Bit Pay)?

ביט פיי (Bit Pay) היא אפליקציה להעברת כסף בין אנשים, שותפים, חברים, עמיתים ויחסי קרבה אחרים בין אנשים שונים. אפליקציית ביט היא פרי יישומה ושירות של בנק הפועלים, אך היא איננה מיועדת רק ללקוחות הבנק, אלא ללקוחות כל הבנקים, לרבות בנקים אחרים.

אפליקציה להעברת כסף היא פיתרון חלופי לשיטות המסורתיות של העברת כסף בין אנשים, מבין השיטות הם העברת כסף באופן מזומן, באמצעות צ'ק, ואפילו באמצעות העברה בנקאית. לכן, במקום להשתמש בשיטות הללו, ניתן לבצע זאת גם באמצעות אפליקציה ייעודית לכך, שעושה כמעט בדיוק את מה שהשיטות המסורתיות עושות.

בנוסף לכך, אפליקציה כמו של ביט פועלים, מאפשרת גם איסוף כסף למטרה כלשהי דרך קבוצה של אנשים. זאת אומרת, שניתן לאסוף כסף גם עבור אירוע מסויים כגון אירוע משפחתי, מסיבה, רכישת מתנה משותפת ועוד. הדבר חוסך את הצורך לגשת לכל אחד באופן פרטני ולבקש תשלום ומרכז את כל הכסף בסל אחד.

עבור מי נועדה אפליקציית ביט פיי של פועלים?

בגדול.. כל מי שמעוניין להעביר כסף בין לחבר, לקרוב משפחה, לעמית בעבודה או קרבה אחרת. למרות שזהו שירות של בנק הפועלים, היא איננה מוגבלת ללקוחות הבנק, אלא שכל אחד יכול להשתמש בה.

כמובן, לצורך ההצטרפות יש להצטייד בחשבון בנק פעיל באחד הבנקים וכרטיס אשראי פעיל באחד חברות האשראי.

איך זה עובד?

כדי להעביר כסף, לקבל או לשלוח, צריך קודם כל להוריד את האפליקציה של ביט לטלפון הנייד באמצעות חנות האפליקציות המתאימה לפי מערכת ההפעלה של הטלפון. בהמשך, יש לאמת פרטים, לרבות שם וטלפון ולבסוף להוסיף אמצעי תשלום ותקבול. יש להוסיף חשבון בנק אילו מעוניינים לקבל את הכסף (בעת קבלה מאחר) וכרטיס אשראי כדי לחייב את הכסף (בעת העברה לאחר).

כמובן, שכדי לבצע את הפעולה הזו, של העברת כסף לאחר או קבלת כסף מאחר – כל המשתתפים בתהליך צריכים להוריד את האפליקציה.

איך מקבלים כסף ולאן?

כאשר אדם אחר שולח כסף, האפליקציה מודיעה על כך באמצעות הודעת SMS ולאחר מכן מציגה את פרטי העברה באמצעות האפליקציה עצמה.

הכסף עובר ישירות לחשבון הבנק של מקבל התשלום, על פי מספר החשבון שהוזן באפליקציה של ביט בעת ההרשמה לשירות. כמובן, שניתן לראות אסמכתא בחשבון הבנק המעידה על כך שהכסף התקבל באמצעות האפליקציה של ביט.

איך מעבירים כסף לאחר?

כדי להעביר כסף לאדם אחר, יש לבחור בהעברת כסף ואז לבחור באיש הקשר אליו מעוניינים להעביר את הכסף ולאחר מכן בוחרים את סכום העברה. אפשר גם להוסיף הערה של סיבת העברת הכסף.

בעת העברת הכסף, האפליקציה מחייבת את כרטיס האשראי לפי מה שהוזן בעת ההרשמה לשירות. הכסף יירד מחשבון הבנק של מעביר כסף במועד החיוב של האשראי.

כמובן שניתן לראות את סטטוס העברה, באם הצד השני קיבל או לא דרך האפליקציה עצמה.

איך מבקשים כסף?

שיטה נוספת היא בקשה של כסף, למעשה זה מקרה בו מי זכאי לקבל את הכסף לא ממתין באופן פסיבי עד שיקבל אותם, אלא הוא פועל אקטיבית ומודיע לצד השני איך וכמה כסף עליו להעביר.

הצד השני יקבל את ההתראה ורק לאחר שהוא יאשר אותה, האפליקציה תעביר את הכסף אל מבקש התשלום – אל חשבון הבנק שאיתו נרשם לשירות. גם במקרה זה האפליקציה תודיע על סטטוס הפעולה.

בקשה באמצעות קבוצה

באמצעות האפליקציה ביט פועלים (Bit) ניתן גם לבקש כסף לא רק מאדם אחד, אלא מקבוצה של אנשים. לצורך כך, יש ליצור קבוצה, הוספת הסיבה לבקשת הכסף, סכום לתשלום לכל משתתף והמועד לקבלת הכסף.

ניתן לצרף לקבוצה את אנשי הקשר בטלפון או אנשים אחרים על ידי קישור ייעודי להזמנה. בכל רגע נתון אפשר לראות מי שילם כסף ומי טרם עשה זאת. ניתן לראות גם מי סירב לבקשה ומידע נוסף.

כמה עולה להשתמש באפליקציית ביט פיי של פועלים?

השירות של Poalim Bit הוא שירות חינמי. השירות לא עולה כסף לא לצד של המקבל ולא לצד של מעביר או מבקש הכסף.

עם זאת, הבנק שבו מתנהל חשבון הבנק של מקבל הכסף, עשוי לחייב את הלקוח ולגבות ממנו עמלת שורה של 1 ₪ עד 2 ₪ עבור כל העברה כזו. למעט מקרה בו הבנק פטר מתשלום את הלקוח ואז הכל בחינם.

ביט פיי פועלים – סכום מקסימלי להעברה

השירות הוא חינם, אך הוא מוגבל עד לסכום כסף מסויים שאותו ניתן לשלם או לקבל באמצעות האפליקציה. הסכומים המקסימליים הם:

  • עד 3,600 ₪ ליום.
  • עד 12,000 ₪ לחודש.

כמובן, שהחיוב מוגבל עד לתקרה של המסגרת הפנויה בכרטיס האשראי של מי שהעביר כסף לאחר (משלם התשלום).

החזרת כסף

ברגע שמשלמים כסף או שולחים בקשה לתשלום – לא ניתן לבטל את התהליך. עם זאת, במידה והצד השני שזכאי לקבל את הכסף לא קיבל את הכסף מכיוון שהוא טרם הוריד את האפליקציה ובמקרה אחר – ניתן לקבל בחזרה את הכסף תוך 72 שעות. עבור בקשה, היא תישאר עד 96 שעות ממועד השליחה.

איך מצטרפים לשירות ביט פיי פועלים (Poalim Bit)?

כדי להצטרף לשירות, יש להוריד את האפליקציה באמצעות חנות האפליקציה המתאימה לטלפון ואז להירשם לשירות כמו שכתוב זאת מקודם. הורדה ניתן באמצעות:

שירות לקוחות ביט Bit

במידה ויש בעיה מסויימת או שיש צורך במתן שירות לקוחות, ניתן לפנות אל המוקד הייעודי של ביט פועלים בטלפון הבא: 6428* בימים א-ה בשעות 8:00-19:00 ובימי ו' וערבי חג בשעות 8:00-13:30.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil