תפריט סגור

מחשבון ביטוח דירה – מדריך השוואת מחירי ביטוח דירה

אם כבר קראתם כתבה על ביטוח דירה או ביטוח משכנתא, המסבירה בין היתר מהו הביטוח הזה, מה חשוב לדעת ומידע זאת התחלה טובה. החלק הבא הוא ולקבל נתונים ומידע על מחירי ביטוח דירה תוך כדי השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות.

מחשבון ביטוח דירה הוא מחשבון פשוט של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון האחראית על כל הנושא של החיסכון והביטוח במדינת ישראל. המחשבון מציג מידע אודות ביטוח מבנה וביטוח תכולה וביטוח משולב בינהם.

אם עדיין לא קראתם את הכתבה שלנו על ביטוח משכנתא, זה הזמן לעשות זאת. לאחר מכן, ניתן לחזור לכתבה זו ולהמשיך.

מהו מחשבון ביטוח דירה?

מחשבון ביטוח דירה של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון עוזר לכם להשוות תעריפי ביטוח דירה של חברות ביטוח מובילות. מנוע החיפוש הזה הוא חלק מכמה כלים של הרשות והוא מאוד חשוב כאשר אתם מחליטים שברצונכם לבחור חברת ביטוח דירה.

אלו הם 3 סוגי כיסויים שניתן לבצע השוואת מחירים:

 1. ביטוח מבנה – ביטוח המכסה נזקים של פגעי מזג אוויר, גניבה, שיטפון, אש ועוד. מבנה הדירה שלכם כולל את כל רכיבי הבית שהם קבועים או מחוברים כדוגמת: מרפסת, צנרת, ביוב, מערכת סולארית, שערים וגדרות, דוודים ועוד.
 2. ביטוח תכולה – ביטוח המכסה נזקים של פגעי מזג אוויר, גניבה, שיטפון, אש ועוד. תכולת דירה היא כל חפץ וציוד שנמצא בבעלותכם או באחריותכם, למעט: כלי רכב, בעלי חיים, ניירות ערך, ציוד לעסק ועוד.
 3. ביטוח מבנה ותכולה – שילוב של ביטוח מבנה וביטוח תכולה.

כך נראה המחשבון כאשר אתם נכנסים לאתר האינטרנט שלו (הקישור בהמשך אל תדאגו. אין למה למהר, קודם כל הבינו איך להשתמש במחשבון ואז היכנסו אליו).

מחשבון ביטוח דירה
מחשבון ביטוח דירה

איך משתמשים במחשבון ביטוח דירה?

כאשר אתם נכנסים אל מחשבון ביטוח דירה (dira.cma.gov.il), יופיעו בפניכם 3 אפשרויות להשוואת מחירים: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח מבנה ותכולה. לכן, עליכם לבחור איזה סוג ביטוח אתם רוצים לרכוש ובהתאם לכך ללחוץ עליו וזאת כדי שתוכלו לבצע השוואת מחירים מושכלת.

לאחר שתבחרו איזה סוג ביטוח מעניין אתכם, אתם תצטרכו למלא פרטים אודות הדירה שאותה אתם רוצים לבטח לרבות המבנה והתכולה שלה ובין היתר:

 • סוג מבנה וקומה – בחרו האם מדובר על בית פרטי, בית דו משפחתי או בניין משותף ושם יש לבחור אם מדובר על קומת קרקע, ביניים, קומה אחרונה או קומת גג.
 • גיל המבנה – יש לציין את גיל המבנה בשנים.
 • סכום ביטוח המבנה ב-₪ – סכום ביטוח המבנה משקף את עלות ערך הבנייה וללא ערך קרקע, דבר שמשפיע על מחיר הביטוח.
 • כיסוי לנזקי מים – יש לבחור האם אתם מעוניינים כיסוי לנזקי מים והאם השרברב יהיה מטעם חברת הביטוח או שרברב פרטי.
 • האם הוגשו תביעות בשנים האחרונות בביטוח מבנה? – כאן יש לציין את מספר התביעות שהגשתם בתקופה האחרונה בביטוח מבנה ולמעט מקרים של נזקי מים.
 • האם הביטוח נרכש לצורך משכנתה? – בחרו האם ביטוח המבנה נרכש לצורך ביטוח משכנתא.
 • סכום התכולה ב-₪ – הסכום צריך לשקף את הערך של התכולה נכון למועד תחילת הביטוח. חברת הביטוח יכולה לשלוח שמאי.
 • האם הוגשו תביעות בשנים האחרונות בביטוח תכולה? – כאן יש לציין את מספר התביעות שהגשתם בתקופה האחרונה בביטוח תכולה.

לאחר מכן לחצו על הכפתור "לחץ להשוואה".

השוואת מחירי ביטוח דירה

לאחר לחיצה על כפתור להשוואה, תועברו לעמוד שבחלק העליון תראו טבלה עם כל המידע שמילאתם ובהמשך, תקבלו טבלה עם רשימת חברות ביטוח עם מחירים על פי הנתונים שהזנתם.

כך זה נראה:

תוצאות השוואת תעריפי ביטוח דירה
תוצאות השוואת תעריפי ביטוח דירה

את התוצאות ניתן למיין לפי מחיר הביטוח, מדד השירות בביטוח דירה ולפי שם החברה. המחיר הוא שנתי ונכון למועד החישוב, כלומר לרגע שתבצעו את החיפוש. לנוחיותכם, ניתן להדפיס את הטבלה או להוריד לקובץ אקסל.

בנוסף לכך, ניתן לקבל מידע נוסף על ידי לחיצה על הכפתור "הצג מידע חשוב" ליד כל חברת ביטוח. אפשרות נוספת היא שניתן ללחוץ על ה- "+" בראש הרשימה על מנת להציג פרטים נוספים של כל חברות הביטוח ביחד.

כאשר תלחצו על הצגת מידע חשוב, תוכלו לקבל מידע על פירוט הנחות והרחבות, פירוט השתתפויות עצמיות, כיסוי אחריות צד ג' ומאפיינים מיוחדים. כך זה נראה:

השוואת ביטוח דירה - מידע נוסף
השוואת ביטוח דירה – מידע נוסף

המידע הנוסף מציג לכם את תנאי הפוליסה, האם ישנן הנחות מסויימות, גובה אחריות צד שלישי ועוד, דבר שיכול להשפיע על קבלת ההחלטה שלכם.

מה עוד חשוב לדעת?

 • תעריפים מקסימליים – המחירים המוצגים בטבלה הם מקסימליים, וניתן לקבל מחיר מדוייק יותר לפי מאפייני הנכס. כמו כן, התשלומים עשויים להשתנות מעת לעת על ידי חברות הביטוח.
 • אופן המכירה – חברות ביטוח מסויימות פועלות על ידי סוכני ביטוח בלבד, חלקן עובדות בצורה ישירה עם הלקוח. על כן, לפני הרכישה, ניתן לפנות אליהם על מנת לקבל מידע נוסף.
 • רעידת אדמה – המחירים כוללים כיסוי לנזקי רעידת אדמה עם השתתפות עצמית של 10% מסכום הביטוח. ניתן לרכוש השתתפות עצמית נמוכה יותר או לוותר על הכיסוי הביטוחי.
 • גניבה, שוד ופריצה – הפוליסות כוללות כיסוי עבור גניבה, שוד, פריצה או ניסיון לבצע אותם. ניתן לפנות לחברת הביטוח כדי לוותר על הכיסוי כנגד הוזלת הביטוח.
 • תכשיטים – בביטוח תכולה ובביטוח מבנה ותכולה, הביטוח כולל כיסוי לתכשיטים ולמוצרי זהב בגובה 10% מסכום ביטוח הפוליסה. ניתן לבטל את הביטוח כנגד הוזלה.
 • דרישות מיגון – התעריפים בהתאם לדרישות מיגון מקובלות לדירה. הדרישות עשויות להשתנות וחברות עשויות לדרוש לבצע חיתום פרטני או שינוי בדרישות המיגון.

איך בוחרים חברת ביטוח דירה?

הזנתם את הנתונים, ראיתם את המחירים. עכשיו הגיע הזמן לבחור חברת ביטוח. איך בוחרים? שאלה טובה. בואו נענה עליה.

מחיר

הפרמיה (מחיר הביטוח) היא חלק חשוב מאוד, כולנו רוצים לחסוך. אפשר לבחור את המחיר הנמוך ביותר שמציעות חברות הביטוח בתנאי שהפוליסה מכסה הכל כפי שביקשתם.

מניעת כפל ביטוח

בדקו אילו ביטוח בריאות קיימים אצלכם כבר היום. אין שום צורך לרכוש כיסוי ביטוחי זהה מכיוון שלא תקבלו פעמיים תשלום בגלל שיש לכם 2 כיסויי ביטוח זהים.

כיסוי ביטוחי

בדקו אילו כיסויים ביטוחיים אתם צריכים. לדוגמה, אם אתם חושבים שתזדקקו לכיסוי ביטוחי של צד ג', בררו את המחירים שלהם.

מדד שירות

רשות שוק ההון לא סתם עורכת את מדד השירות בחברות הביטוח כל שנה. מדד השירות בביטוח משקף את רמת השירות של חברות הביטוח, בכל אחד ממוצרי הביטוח הנפוצים בישראל. לכל מוצר ביטוח מחושב מדד שירות המבוסס על שלושה רכיבים:

 • תשלום תביעות – אחוז התביעות שאושרו ושולמו, ומהירות הטיפול בהן.
 • טיפול בפניות – מידת שביעות הרצון ומידת ההמלצה של לקוחות מהטיפול בפנייתם.
 • תלונות הציבור – שקלול תלונות הציבור שהוגשו והתבררו ברשות שוק ההון.

ככל שהמדד גבוה יותר אצל חברת ביטוח כלשהי כך אחוז התביעות שאושרו גבוה יותר, יש יותר בטיפול בפניות ומידת שביעות רצון ויותר טיפול בתלונות הציבור.

עוד בנושא:

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *