תפריט סגור

מחשבון ביטוח בריאות – השוואת מחירי ביטוח בריאות

אם כבר קראתם את הכתבה שלנו שמסבירה מהו ביטוח בריאות, אילו סוגי ביטוח בריאות קיימים ועוד. כעת הגיע הזמן גם לבצע השוואת תעריפי ביטוח בריאות. רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון השיקה מחשבון ביטוח בריאות שמאפשר להשוואת ביטוחי בריאות פרט.

מחשבון ביטוח בריאות הוא מחשבון פשוט מאוד והוא כולל הזנת פרטים ולאחר לחיצה על השוואה, תוכלו לקבל השוואת תעריפים של חברות ביטוח רלוונטיות, ציון מדד שירות ואפילו הזמנה דרך חברת ביטוח ישירות.

אם טרם קראתם את הכתבה שלנו על ביטוח בריאות, זה הזמן כעת. לאחר מכן תוכלו לחזור לכתבה זו כדי להשוות מחירים.

מהו מחשבון ביטוח בריאות?

המחשבון של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון מאפשר לכם דרך נוספת להשוות תעריפי ביטוח בריאות של חברות ביטוח מובילות. מנוע החיפוש הזה הוא חלק מכמה כלים של הרשות והוא מאוד חשוב כאשר אתם מחליטים שברצונכם לבחור חברת ביטוח בריאות.

כך נראה המחשבון כאשר אתם נכנסים לאתר האינטרנט שלו (הקישור בהמשך אל תדאגו. אין למה למהר, קודם כל הבינו איך להשתמש במחשבון ואז היכנסו אליו).

מחשבון ביטוח בריאות
מחשבון ביטוח בריאות

איך משתמשים במחשבון ביטוח בריאות?

כאשר אתם נכנסים למחשבון זה, יופיע לכם כפתור "לכניסה לחץ כאן", לאחר מכן תצטרכו למלא מספר פרטים עליכם על מנת להתאים את הביטוח המתאים עבורכם.

1. פרטים אישיים

כאן עליכם לבחור פרטים אישיים עליכם והם מין המבוטח ותאריך לידה.

2. פרטי הביטוח

כאן עליכם לבחור אילו כיסויי ביטוח בריאות אתם מעוניינים לקבל עבורם מחירים.

  • ניתוחים – כיסוי זה כולל: מימון הוצאות ניתוח (דוגמת שכר מנתח והוצאות בית החולים) או טיפולים מחליפי ניתוח במסגרת הרפואה הפרטית. תשומת לבך, כי פוליסת הניתוחים של חברות הביטוח הינה אחידה וכי כיסוי ביטוחי לניתוחים קיים גם בביטוחים המשלימים של קופות החולים.
  • השתלות – כיסוי זה כולל: שיפוי או פיצוי לביצוע השתלות בחו"ל וטיפולים מיוחדים בחו"ל וכן הוצאות נלוות לצורך כך (לדוגמה גמלת החלמה וכיסוי להטסה רפואית).
  • תרופות – כיסוי זה כולל: מימון תרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות, או מימון תרופות הכלולות בסל שירותי הבריאות אך לא הוגדרו להתוויה הרפואית הנדרשת, כהגדרתו של סל זה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד-1994.

לאחר מכן, לחצו על כפתור השוואת תעריפים.

השוואת מחירים

לאחר שמילאתם את הפרטים הרלוונטים לסוג ביטוח בריאות שאתם מעוניינים לקבל עבורו תעריפים, ולחצתם על כפתור להשוואת מחירים – תועברו לעמוד בו מחירי הביטוח מסורים בטבלה. כך זה נראה:

תוצאות השוואת תעריפי ביטוח בריאות
תוצאות השוואת תעריפי ביטוח בריאות

כפי שאתם יכולים לראות בטבלה הזו, קיבלנו טבלת השוואת מחירי ביטוח כפי שהגדרנו במחשבון בסעיף הקודם (זוהי דוגמה בלבד).

בחלק העליון אתם יכולים למיין מחדש את הטבלה לפי מחיר (מהנמוך לגבוה) או לפי מדד שירות (מהגבוה לנמוך). בטבלה תוכלו לראות את הלוגו של חברת הביטוח, הפרמיה החודשית, מדד השירות, מה כולל הביטוח וכפתור צרו איתי קשר.

אחד החלקים החשובים ביותר בטבלה הזו היא הקישור "מה כולל הביטוח". כאשר תלחצו עליו, אתם תקבלו פירוט אודות הכיסויים הביטוחיים שביקשתם בסעיף הקודם. כמו כן, תוכלו לראות מה כל כיסוי ביטוחי כולל ומה המחיר שלו. בנוסף, ניתן להוריד קובץ גילוי נאות.

הנה דוגמה:

פירוט כיסוי ביטוחי
פירוט כיסוי ביטוחי

כפי שאתם רואים, אתם יכולים לראות מה כולל כל סעיף כיסוי ביטוחי. את זה תוכלו לעשות עבור כל תוצאה בפני עצמה.

כמובן שניתן להוריד את הטבלה לקובץ Excel או להדפיס אותו.

בדיקת תעריפים לפי גילאים

מתחת לטבלת השוואת תעריפים נמצא תרשים שבו ניתן לראות מה הפרמיה של ביטוח בריאות לפי גיל המבוטח. ניתן לראות מה העלויות שמשלמים טווחים גילאים אחרים באותה חברת ביטוח ספציפית עבור אנשים בגילאים מבוגרים יותר.

הפרמיה צפוייה להשתנות לאורך השנים, וזה לא בהכרח הפרמיה שתשולם בעתיד, אך יהיה ניתן להסיק מסקנות כמה תשלמו באותה חברת ביטוח בעתיד. שוב, זה לא בהכרח מבטיח שתשלמו מחיר זה.

כך נראה הגרף:

פרמיה לפי גיל
פרמיה לפי גיל

איך בוחרים חברת ביטוח בריאות?

הזנתם את הנתונים, ראיתם את המחירים. עכשיו הגיע הזמן לבחור חברת ביטוח. איך בוחרים? שאלה טובה. בואו נענה עליה.

מחיר

הפרמיה (מחיר הביטוח) היא חלק חשוב מאוד, כולנו רוצים לחסוך. אפשר לבחור את המחיר הנמוך ביותר שמציעות חברות הביטוח בתנאי שהפוליסה מכסה הכל כפי שביקשתם.

מניעת כפל ביטוח

בדקו אילו ביטוח בריאות קיימים אצלכם כבר היום. אין שום צורך לרכוש כיסוי ביטוחי זהה מכיוון שלא תקבלו פעמיים תשלום בגלל שיש לכם 2 כיסויי ביטוח זהים.

כיסוי ביטוחי

בדקו אילו כיסויים ביטוחיים אתם צריכים. לדוגמה, אם אתם חושבים שתזדקקו לביצוע ניתוח בעתיד שכיום אין לכם כיסוי ביטוחי עליו.

מדד שירות

רשות שוק ההון לא סתם עורכת את מדד השירות בחברות הביטוח כל שנה. מדד השירות בביטוח משקף את רמת השירות של חברות הביטוח, בכל אחד ממוצרי הביטוח הנפוצים בישראל. לכל מוצר ביטוח מחושב מדד שירות המבוסס על שלושה רכיבים:

  • תשלום תביעות – אחוז התביעות שאושרו ושולמו, ומהירות הטיפול בהן.
  • טיפול בפניות – מידת שביעות הרצון ומידת ההמלצה של לקוחות מהטיפול בפנייתם.
  • תלונות הציבור – שקלול תלונות הציבור שהוגשו והתבררו ברשות שוק ההון.

ככל שהמדד גבוה יותר אצל חברת ביטוח כלשהי כך אחוז התביעות שאושרו גבוה יותר, יש יותר בטיפול בפניות ומידת שביעות רצון ויותר טיפול בתלונות הציבור.

הערות כלליות

התעריפים

התעריפים המוצגים הנם התעריפים שדווחו ע"י חברות הביטוח. התעריפים עשויים להשתנות מעת לעת, בהתאם לקביעת חברות הביטוח. קיימות חברות ביטוח שלא מקבלות לביטוח מבוטחים מעל גיל 65.

הכיסוי הביטוחי

תנאי הכיסוי הביטוחי הסופי הינם בכפוף להוראות הפוליסה והמידע המופיע בדף פרטי הביטוח.

אם צריכים עוד מידע בנושא ביטוח בריאות – אתם מזומנים לקרוא את הכתבה כעת.

מידע נוסף

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *