חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

דירות למכירה ללא הגרלה במסגרת מחיר למשתכן

מחיר למשתכן היא תכנית של משרד האוצר ושל משרד הבינוי והשיכון המאפשר לכל הזכאים לרכוש דיור בהישג יד. התכנית מקנה הנחה של בין 15% ועד 30% ממחירי הדיור בשוק החופשי, ולעיתים אף מעבר לכך.

מחיר למשתכן עוזרת בעיקר לאנשים שהם חסרי דירה או לאנשים שהם משפרי דיור, וזאת בתנאי שהם זוגות נשואים או ידועים בציבור, רווקים בני 35 ומעלה, בנים גני 21 או הורים חד הוריים. בהמשך, אושרה גם האפשרות לאנשים צעירים ורווקים להשתתף בתכנית, באופן לא מלא ומוגבל תחת הכינוי הנקרא משתכן צעיר.

לעיתים, משרדי האוצר והבינוי והשיכון מודיעים על "הגרלה גדולה" שאמצעותה, משווקים אלפי ולעיתים עשרות אלפי יחידות דיור בעשרות יישובים ברחבי הארץ. להגרלות אלו רשאים להירשם מי שהוציא תעודת זכאות למחיר למתשכן, ולפי תנאים נוספים, כגון החלוקה לסדרות, הטבות לבני מקום ועוד.

מהן דירות למכירה ללא הגרלה?

כאשר מתקיימת הגרלה גדולה או כאשר משווקים פרויקטים שונים, עשוים לקרות מקרים בהם נותרים דירות למכירה שאף אדם לא זכה בהם. לכך יכולות להיות כמה סיבות כגון: ביטול הזכיה, אי רישום להגרלה או השתתפות במכרז ועוד.

כתוצאה מכך, נותרות דירות אשר ממקנות הנחה של עד 30% ולעיתים יותר ממחיר השוק מבלי שאנשים מעוניינים ברכישתם. קבלנים לא רשאים למכור את הדירות הללו בשוק החופשי, שכן יש מגבלה של כמות מסווימת של דירות שהקבלן רשאי למכור אותם לשוק החופשי – כלומר, סביר להניח כי יישארו דירות כאלו.

דירות למכירה ללא הגרלה הן אותן דירות שנותרו, וכעת הן מוצעות ללא הגרלה לזכאים מכל הסדרות, ולמשפרי דיור בתכנית מחיר למשתכן או בתוכנית מחיר מטרה.

לאחר שנה, שאושר לקבלן למכור את הדירה ללא הגרלה לזכאים מכל הסדרות, ועדיין נותרו דירות לא מכורות, הקבלן יהיה רשאי למכור את הדירות לחסרי דירה ולמשפרי דיור שלא במסגרת התנאים והמחיר שנקבע במכרז, ובלבד שמשרד הבינוי והשיכון אישר זאת.

איך רוכשים דירה למכירה ללא הגרלה?

רק זכאי מחיר למשתכן רשאים לרכוש את הדירות הללו. כלומר, רק מי שהוציא תעודת זכאות יכול לפנות אל הקבלן שיש לו דירות כאלו, לקבל מידע נוסף ולבקש לרכוש את הדירה באמצעות התכנית.

לצורך כך ניתן להיכנס לאתר משרד הבינוי והשיכון, ששם יש רשימה של דירות כאלו. הרשימה מתעדכנת מעת לעת, לכן כדאי לפנות אל הקבלן.

כניסה לרשימת הדירות.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil