חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

משתכן צעיר – רווקים מגיל 26 זכאים לדירות מחיר למשתכן ללא הגרלה

בחודש אוקטובר 2018 אישרה מועצת מקרקעי ישראל מספר החלטות שבינהם הכנסה למעגל זכאי מחיר למשתכן צעירים – משתכן צעיר. ההחלטה מקנה אפשרות לרכוש דירות שהיו מיועדות למי שזכאי לרכוש דירה בפרוייקט זה.

מחיר למשתכן הוא פרויקט ממשלתי אשר מקדם את המטרה שלו: לאפשר למשפחות בישראל לרכוש דירה בהישג יד. באמצעות הפרוייקט, זכאים יכולים לרכוש דירה במחיר מסובסבד על ידי המדינה וישנם הנחות על מחיר הדירה של עד 35% (לפי נתוני הפרוייקטים הקודמים).

תכנית מחיר למשתכן מתאימה לזוגות נשואים או ידועים בציבור, רווקים מעל גיל 35, הורים חד הוריים או נכים בני 25 ומעלה. התנאי לכל שהם חייבים להיות מוגדרים חסרי דירה או משפרי דיור.

מה זה משתכן צעיר?

משתכן צעיר מוגדר על ידי תכנית מחיר למשתכן על פי הקריטריונים הבאים:

  1. חסר דירה – הוא מי שב-6 השנים האחרונות: לא הייתה בבעלותו דירה או חלק ממנה, או מי ששכרו דירה לפי דמי מפתח. או שאין להם זכויות בדירה בשלבי בנייה, או שאין להם מעל 1/3 זכויות בקרקע המיועדת למגורים.
  2. גיל הזכאות – החל מ-26 שנים ועד 35 שנים.
  3. מצב משפחתי – יחיד (לא נשוי).

משתכן צעיר – איך זה עובד?

נכון לתיקון זה, מי שמוגדר משתכן צעיר, אינו יכול לגשת לכל המכרזים של מחיר למשתכן או להגרלות של הגרלה גדולה. לפני שנסביר מה הזכאות, הנה רקע קצר לגבי המכרזים:

כאשר חל מכרז של מחיר למשתכן, נרשמים זכאים להגרלה על מנת לממש את זכותם ולזכות בדירה באמצעות הפרוייקט. אם מספר הנרשמים עולה על מספר יחידות הדיור, אז הזוכים הראשונים במספר השווה למספר יח' הדיור יהיו זכאים ראשונים והשאר נמצאים ברשימת ממתינים, כלומר, אלו שניגשו גם אך לא זכו כיוון שכל הדירות ניתנו לזכאים.

במידה ומספר הדירות גבוה ממספר הזוכים ורשימת הממתינים, לדוגמה כתוצאה מכך שלא נרשמו הרבה או שהיו כאלו שביטלו את זכאותם, אז הדירה יכולה להיות משווקת לאנשים אחרים באותם תנאי המכרז ובמחיר שלא עולה על המחיר שנקבע במכרז. הדירות הללו שלא זכו בהם זכאי מחיר למשתכן משווקים לאנשים אחרים והם: חסרי דירה או משפרי דיור.

ההחלטה הזו קובעת כי גם מי שהוגדר במסלול משתכן צעיר יכול לרכוש דירה שהוגרלה במסגרת מחיר למשתכן אך לא נבחרה על ידי זוכים בהגרלה. 

עם זאת, חשוב לציין כי מי שזכאי להשתתף במסלול משתכן צעיר, אינו זכאי לקבל מענק שניתן בפרוייקטים מסויימים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

האם משתכן צעיר יכול להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן?

לא. מסלול משתכן צעיר לא מאפשר השתתפות בהגרלות של מחיר למשתכן. משתכן צעיר מאפשר השתתפות בפרוייקטים שאושרו למכירה לזכאים ללא הגרלה. דירות למכירה ללא הגרלה ניתן למצוא באתר ההגרלות של מחיר למשתכן בקישור הזה.

משתכן צעיר – זכאות והשתתפות

על מנת להשתתף במסלול זה ולמצוא דירות ללא הגרלה, יש קודם לכן לקבל אישור זכאות. אישור הזכאות הוא זה שמגדיר ומאפשר השתתפות בהגרלות. את האישור ניתן להוציא באמצעות חברות ההרשמה.

למידע נוסף על פרוייקט מחיר למשתכן.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil