כסף

החזר מס לחיילי מילואים בגין מענק מיוחד בגובה אלפי שקלים

למגזין פרוטוקול נודע כי שר האוצר משה כחלון מתכוון לבטל את המס שהוטל על המענק שניתן לחיילי מילואים שמשרתים מעל 32 ימים בשנה. המשמעות היא: לאחר אישור הממשלה על ההצעה, יבוצע החזר של מאות ואלפי שקלים לחיילי מילואים וזאת עד שנת 2017.

העלות המוערכת היא כ-10 מיליון ש"ח.

החזר מס לחיילי מילואים

שר האוצר משה כחלון מבטל את המס הניתן על המענק שהוטל על ימי השירות של חיילי המילואים. שר האוצר החליט לתת את ההטבה על משרתי מילואים מעל 32 ימים בשנה.

עד היום, משרתי מילואים ששירותי מעל 32 ימים בשנה, קיבלו מהצבא מענק מיוחד. עבור מענק זה, חיילי המילואים נדרשו לשלם מס הכנסה בגובה של 25%. כעת כחלון החליט לבטל את המס הזה ולהחזיר לחיילי המילואים את הסכום שנוכה עד שנת 2017.

המשמעות היא שחיילי המילואים יקבלו מאות ואף אלפי שקלים עבור המס ששולם עד כה וזאת ישירות לחשבון הבנק שלהם. העלות התקציבית של החלטה זו מוערכת בכ-10 מיליון שקלים. תזכיר החקיקה יופץ בימים הקרובים ויובא לאישור הממשלה.

החלטה זו היא רצף של החלטות שונות של הכנסת, משרד האוצר, משרד הביטחון ורשויות נוספות.

בחודש ספטמבר השנה, משרד הביטחון הודיע על אתר אינטרנט בשם פיקדון 2000 שבו ניתן לראות האם ישנם פקדונות נשכחים על ידי כל מי ששירת בצה"ל בשנים 1992-2000 ולא משך אותם.

נוסף לכך, שרת המשפטים, איילת שקד, חתמה לפני כשבוע וחצי על תקנות להפחתת ב-50% עבור אגרות רישוי המקצועות במשרד המשפטים (מתווכים במקרקעין, שמאי מקרקעין, נויטרונים, חוקרים פרטיים ורואי חשבון) – המשמעות היא חיסכון של מאות ואלפי שקלים בשנה עבור רשיונות אלו.

כמו כן, תוכלו לקרוא כתבה נוספת שלנו בנושא החזר מס לשכירים ולעצמאים וכן מדריך מענק עבודה (מס הכנסה שלילי).

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?


המשוב אנונימי והמידע נועד לשיפור התוכן.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close