חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

החזר מס הכנסה לחיילי מילואים בגין שירות מילואים

חייל מילואים ששירת שירות מילואים וקיבל תגמולים בעד השירות (רגיל, נוסף או מיוחד) עשוי לקבל החזר מס הכנסה מרשות המיסים. מדובר על סכום כסף בגובה מאות ואף אלפי שקלים לשנה.

מטרת הכתבה להסביר את הזכאות.

החזר מס לחיילי מילואים

בישראל, רובנו מחוייבים לבצע שירות מילואים, שהוא שירות נוסף על שירות הצבאי (שירות חובה) שבוצע על ידי החיילים. חיילי מילואים שנקראים לשירות מילואים ומבצעים אותו, זכאים לקבל תגמול על כך.

התגמולים העיקריים הם:

  • תגמול מילואים רגיל (דמי מילואים) – תשלום בעד ימי השירות במקום הכנסת עבודה.
  • תגמול נוסף – תשלום עבור מי שביצע מעל 10 ימי שירות בשנה.
  • תגמול מיוחד – תשלום עבור מי שביצע מעל 32 ימי שירות ועד 60 ימי שירות.

מכיוון שהתגמולים הללו מהווים מכין מקור הכנסה, הם ממוסים וחייבים בתשלום מס. תגמול מילואים רגיל חייב בתשלום מס הכנסה רגיל כמו לעובד שכיר או עצמאי. תגמול נוסף חייב בתשלום מס מיוחד, ותגמול מיוחד היה חייב בתשלום מס מיוחד עד 2018 ואז בוטל.

אדם שהוא נקרא לשירות מילואים והיה זכאי לקבל את התגמולים, עשוי להיות זכאי לקבל החזר מס הכנסה. כך למשל, עבור דמי מילואים רגילים, אפשר לקבל החזר מס הכנסה בהתאם לחישוב השנתי הכולל של ההכנסות של אותו אדם.

עבור תגמול נוסף, מכיוון שהוא ניתן על ידי רשות המיסים, לפי גובה של נקודת זיכוי, אז לעיתים נשמע כי מדובר על החזר מס הכנסה. עבור התגמול המיוחד, בהתאם להצעת חוק, אדם היה עשוי להיות זכאי לקבל החזרי מס עבור התגמול שקיבל גם לפני שנות השירות 2017, אך בסוף הסעיף לא נכנס לתוקף בחוק שאושר.

אכלוסיית יעד – מי זכאי להחזר מס בעד שירות מילואים?

כל חייל מילואים שחושב שהוא שילם מס הכנסה מעבר למה שהוא היה חייב לשלם באותה שנת מס.

מימוש הזכאות – איך לקבל את החזר המס?

על מנת לקבל את החזר המס, יש להגיש בקשה להחזר מס אל רשות המיסים בישראל. הבקשה נעשית על גבי דוח שנתי למס הכנסה לפי טופס 1301 או טופס 135 שהוא דוח מקוצר.

מידע נוסף

  • מי ששירות בצה"ל בשנים 1992 עד 2000, עשוי להיות זכאי לקבל פיקדון צבאי שמכונה פיקדון 2000.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil