חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

קורס פסיכומטרי חינם – כך תלמדו אונליין בחינם על חשבון המדינה

משלמים כסף על לימודי פסיכומטרי? מהיום אין זה חובה! מעתה תוכלו לקבל קורס פסיכומטרי חינם שניתן ללמוד באופן מקוון. הקורס הוא חלק מהשירות של קורסי אונליין של המשרד לשיוון חברתי.

בחינה פסיכומטרית מהווה כלי לחיזוי סיכוי של סטודנט להצליח בלימודי ההשכלה הגבוהה. בנוסף, בחלק המוסדות להשכלה גבוהה, הבחינה הפסיכומטרית מהווה תנאי הכרחי להרשמה ללימודים וכן כלי למיון סטודנטים וקורסי לימוד.

מבחן פסיכומטרי כולל כמה פרקים בתוכו, כאשר הם משוייכים ל-3 תחומים עיקריים:

  • חשיבה מילולית – התחום בודק את העושר הלשוני של התלמיד, קישורים לוגיים, הבנת הנקרא ועוד.
  • חשיבה כמותית – התחום בודק את היכולת החישובית של התלמיד, פתרון בעיות מתמטיות, ניתוח נתונים ועוד.
  • שפה אנגלית – התחום בודק את השליטה בשפה האנגלית של התלמיד, אוצר מילים, הבנת הנקרא ועוד.

מבחן פסיכומטרי עולה בסביבות ה-5,000 ₪ ועד כ-10,000 ₪, לכן קורס פסיכומטרי אונליין של המדינה יכול לחסוך אלפי שקלים ללומדים לתואר. הקורס מועבר באמצעות פלטפורמת "הקמפוס" מטעם המטה הלאומי של ישראל דיגיטלית במשרד לשיוויון חברתי וזאת בליווי המרכז הארצי לבחינות והערכה, הגוף שכותב את הבחינה.

קורס פסיכומטרי חינם אונליין של המדינה

הקורס הפסיכומטרי של הקמפוס כולל כ-45 שעות של וידיאו אשר זמינות לצפייה מיידית 24/7 וללא הגבלה וכמובן – ללא תשלום. השיעורים המוקלטים מכסים את כל החומר לבחינה הפסיכומטרית והם מציגים את כל הדקויות והרמזים שצריכים לדעת הלומדים לבחינה – כולל הסברים כל אופן הרישום לבחינה, ניהול זמנים ועוד.

בנוסף לכך, הקורס מכיל כ-4,500 שאלות פסיכומטריות אמיתיות מבחינת קודמות ולכן הוא מהווה כיסוי גדול לשאלות שיכולות להישאל בבחינות עתידיות. השאלות כמובן כוללות פתרונות מלאים לכל השאלות, במיוחד בתחום החשיבה המתמטית ובדרכים מקובלות בבחינה פסיכומטרית.

זאת ועוד, הקורס מכיל 10 סימולציות מלאות בנות 8 פרקים כולל פרקי פיילוט – לרבות פתרונות מלאים ומפורטים. בקיצור – קיים דגש מיוחד על דרכי פיתרון להצלחה בבחינה.

כל תלמיד מקבל גישה למערכת לימוד ומבחנים בשם "אקס-קמפוס" הכוללת מחשבונים שונים, מערכת לומדת המילים, מערכת תסקור סימולציות, מערכות מיוחדות לניהול זמנים ועוד.

קורס פסיכומטרי מתוגבר בעלות סמלית

סטודנט שרוצה ללמוד יותר, יכול להירשם אל קורס פסיכומטרי מתוגבר בעלות סמלית של 250 ₪.

הקורס המתוגבר כולל את כל מה שקיים בקורס הבסיסי (זה שניתן בחינם) וכן תוספות שונות כמו:

  • שיעורים כיתתיים אונליין – זכאות להשתתף ב-28 שיעורים כיתתיים באופן מקוון הכולל 2 מפגשים בשבוע במשך 14 שבועות. אורך הקורס הוא שעה אחת ובו מועברים תרגול מודרך ועבודה על ניהול נכון של זמנים. כל כיתה כוללת בין 10 עד 30 תלמידים כך שלכל אחד תהיה הזדמנות לקבל מענה.
  • שיעורים פרטיים אונליין – זכאות להשתתף ב-7 שיעורים פרטיים באופן מקוון באורך של חצי שעה כל אחד. השיעורים מתקיימים אחת לשבועיים לאורך כל הקורס וכוללים שיחות מעקב והמלצות דרך המדריך.
  • בדיקת חיבורים – זכאות לבדיקה של חיבורים ע"י מעריכים שעברו הכשרה מטעם מאל"ו (מרכז ארצי לבחינות ולהערכה), כמו הבחינה עצמה.

ניתן לבדוק את זמני פתיחת הקורס המתוגבר באתר הקמפוס.

תוספות לקורסי פסיכומטרי (חינם ומתוגבר)

בנוסף לכך, ניתן לרכוש ערכות מסויימות אשר מוסיפות על הקורסים של הפסיכומטרי – הקורס בחינם והקורס בעלות סמלית.

  • ערכת ספרי לימוד פסיכומטרי – הקורס מלווה בערכה הכוללת 9 ספרים ובה כל תכני הקורס המקוון (הסברים, שאלות ותשובות מפורטים) בהיקף של 2,700 עמודים. הספרים מוצעים בחינם בגרסת PDF. הקובץ ניתן חינם, אולם מי שרוצה העתק מודפס, יכול לרכוש זאת במחיר עלות של 250 ₪ בתוספת דמי משלוח של 37 ₪.
  • ערכת סימולציות – 10 מבחני פסיכומטרי ממועדי עבר, כאשר כל סימולציה כוללת 6 פרקי אמת ו-2 פרקי פיילוט וכן פתרונות מלאים לכל הכ-1,600 שאלות. הסימולציות מוצעות בחינם בגרסת PDF. ניתן לקבל ערכת סימולציות כרוכה ומודפסת הכוללת פתרונות מלאים, יוכל לרכוש זאת במחיר עלות של 150 ₪ בתוספת דמי משלוח של 37 ₪.
  • בדיקת חיבורים – לומדים פעילים (מעל 15 שעות צפיה בקורס, או רכישת ספרים ו-10 שעות צפייה) זכאים ל-3 בדיקות של חיבורים במסלול חינמי. בקורס מתוגבר הלומדים זכאים ל-7 בדיקות חיבורים. ניתן לרכוש בדיקות חיבורים נוספות במחיר של 50 ₪ לבדיקה.

המדריכים – מי מעביר את הקורס

המדריכים שמעבירים את הקורס הם אלעד שוויצר וליאור כהן, הם מחברים ספרי הלימוד, שאלות ומבחנים והם עוסקים בתחום מעל 15 שנה.

הרשמה לקורס

מעוניינים ללמוד את קורס הפסיכומטרי של המדינה בחינם אונליין? עליכם להיכנס לאתר קמפוס למידה דיגיטלית ואז להירשם לקורס. לפני ההרשמה לקורס, יש לפתוח חשבון באתר הקמפוס בחינם ואז להירשם לקורס. הרשמה כעת.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil