חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

קמפוס למידה דיגיטלית – מה אפשר ללמוד בחינם אונליין?

מעוניינים ללמוד בחינם אונליין? לעבור קורסים מקצועיים בחינם? אתם חייבים להכיר את המיזם הלאומי ממשלתי קמפוס. באמצעות המיזם, כל אחד יכול לרכוש ידע והשכלה על נושאים שונים ומגוונים.

הכתבה מציגה את המידע החשוב ביותר בעניין המיזם, איך נרשמים, מה לומדים ועוד.

מה זה קמפוס?

בכללי, קמפוס הוא מקום שבו ממוקם מוסד אקדמי, כמו מכללה או אוניבריסטה. אולם, בעניין הכתבה הזו, קמפוס (Campus) הוא המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית שהוקם ביוזמה של מטה המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" הנמצא במשרד לשיוויון חברתי.

האתר מציג ומרכז מגוון של קורסים דיגיטליים המועברים על ידי מרצים שונים בתחומי עיסוקם. התכנים מוגשים על ידי אוניברסיטאות ומכללות מהמובילות בישראל, משרד החינוך ומשרדי ממשלה אחרים וכן גופים ציבוריים נוספים. כמובן – כל התוכן הוא חינם לגמרי, ללא תשלום.

אתר קמפוס הממשלתי מבוסס על מערכת דיגיטלית חופשית (Open edX) שבאמצעותה כל אחד יכול להנות מחוויית למידה מותאמת אישית באופן מקוון (אונליין). מערכת שבה משתמשים גם אוניברסיטאות גדולות בינהן הארוורד (Harvard) ו-MIT.

קמפוס – למי זה מתאים?

קמפוס מתאים לכל מי שמעוניין ללמוד, להתפתח ולהתקדם בחייו – החל מתלמידי בית ספר, סטודנטים, מחפשי עבודה, מורים, עובדי מדינה, ועד לאזרחים ותיקים וכאלה שמעוניינים לבסס את הידע שלהם או להרחיב אותו.

כמה זה עולה?

אתר קמפוס הוא מיזם חינמי. כל הקורסים והתוכן באתר הוא ללא תשלום וגם ההרשמה לאתר היא חינם.

אילו קורסים יש באתר קמפוס?

יש מגוון של קורסים באתר קמפוס, כמובן שהמיזם מתעדכן עם יותר ויותר קורסים אונליין ולכן כאן מובאים רק בתמצות כמה קורסים מתוך המערכת. להלן חלק מהתכנים:

  • קורס פסיכומטרי.
  • קורס פייתון (שפת תוכנה).
  • צמיחה כלכלית וצדק חלוקתי.
  • מבוא לאנרגיה מתחדשת.
  • קורס מבוא C++ (שפת תכנות).
  • ניהול משא ומתן.
  • ועוד.

איך נרשמים לאתר קמפוס?

ההרשמה לאתר קמפוס ככתוב מקודם היא חינם וגם התכנים שם. כדי להתחיל ללמוד באמצעות האתר ולעקוב אחר ההתקדמות, יש לצורך להירשם ולכן יש להיכנס לאתר קמפוס בכתובת: www.campus.gov.il.

במידה והאתר הוא בשפה האנגלית (כברירת מחדל עשוי להיות כך), ניתן לעבור לעברית על ידי לחיצה בתפריט העליון על "English" ואז לשנות לעברית.

לאחר מכן, יש ללחוץ על "צור חשבון". בעמוד זה, תצטרכו ליצור משתמש חדש ולכן יהיה עליכם למלא את כל הפרטים הרלוונטיים והאישיים כמו שם מלא, דואר אלקטרוני, שם משתמש, סיסמא ועוד. לאחר מילוי הפרטים, יישלח לכם אימייל לאימות ויש ללחוץ על הקישור בהודעת המייל.

איך ללמוד אונליין ולעבור קורסים בחינם?

לאחר שנרשמתם לאתר ואימתתם את כתובת המייל שלכם, עליכם להיכנס לחשבונכם באמצעות שם המשתמש והסיסמא שבחרתם בטופס ההרשמה.

כדי להתחיל ללמוד, עליכם ללחוץ על התפריט "קורסים" ואז הרשמה לקורס והתחלה של לימודים. ניתן להירשם לכמה קורסים במקביל וכמובן לנהל את כולם ולדעת איפה עצרתם בכל קורס. לוח הבקרה שלכם יציג את המידע הרלוונטי עבורכם ואת כל תהליך הלימוד.

תמיכה או סיוע

מי שנתקל בקשיים בעת הרישום או בשלבים אחרים, יכול לשלוח מייל למוקד התמיכה של השירות דרך האימייל הבא: support@campus.gov.il.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil