חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

פייסבוק ג'ובס – איך למצוא עבודה או לגייס עובדים?

פייסבוק ג'ובס (Facebook Jobs) היא לוח דרושים שקיים החל מחודש פברואר 2018 באופן רשמי לאחר פיילוט של שנה. המטרה של פייסבוק באמצעות הכלי הזה היא לחבר בין מחפשי עבודה למצוא את העבודות המתאימות עבורם והן עבור עסקים מקומיים לגייס עובדים נכונים ומתאימים לתפקיד.

בסקר שערכה פייסבוק בקרב 5000 מבוגרים התברר כי אחד מתוך ארבעה אנשים בארצות הברית אמרו שהם חיפשו או מצאו עבודה דרך הרשת החברתית, לכן פייסבוק החליטה להרחיב את השירות ולהציע כלים נוספים למחפשי עבודה ולעסקים מקומיים. מחפשי עבודה יכולים להגדיר סוכן חכם שישלח להם התראות על עבודות בתחומים בהם הם מעוניינים. מגייסי מועמדים (עסקים) יכולים ליצור משרות חדשות גם דרך האפליקציה בנייד, לנהל פניות של מועמדים ולתזמן ראיונות עבודה.

אז איך פייסבוק ג'ובס עובד? איך למצוא עבודה? איך לגייס עובדים? – כאן תוכלו לראות איך עושים זאת בפייסבוק עבור 2 הצדדים.

עבור מחפשי עבודה

על מנת לחפש עבודה דרך פייסבוק ג'ובס (פייסבוק דרושים), יש באפשרותכם לבחור 3 אפשרויות:

 1. הגעה ללוח משרות בפייסבוק:
  • מחשבים רגילים: בדפדפן, יש להיכנס לקישור facebook.com/jobs.
  • טלפונים ניידים: באפליקציה יש להיכנס לחלק "משרות" שנמצא באזור "גילוי באוסף החדשות" (או באנגלית Explore).
 2. לחיצה על אייקון "משרות" דרך פייסבוק מרקטפלייס (לוח יד שניה).
 3. לחיצה על לשונית "משרות" בעמוד עסקי של חברה כלשהי.

בלוח יד שניה ו/או במרקטפלייס, ניתן לסנן את המשרות שאתם רוצים לפי רדיוס מהמיקום שלכם, לפי קטגוריה/תחום עיסוק ולפי סוג המשרה (משרה חלקית, מלאה וכד'). אחרי כן תוכלו לראות את כל המשרות כולל שם המעסיק, שם המשרה, תיאור ואפילו שכר.

ברגע שמצאתם את המשרה שמעניינת אתכם, אתם יכולים ללחוץ על הכפתור "הגש/הגישי מועמדות עכשיו". בשלב הבא, יופיע לכם טופס הגשת מועדעות, פייסבוק תמשוך את כל הנתונים של הפרופיל שלכם לרבות שם, טלפון, אימייל, השכלה, היסטוריית עבודות ומידע נוסף. תוכלו לעיין בבקשה ואף לערוך אותה על פי הצורך. כאשר תהיו מוכנים, ניתן ללחוץ על "שליחה".

אחרי שתשלחו את המועמדות, ההודעה עם הפרטים שלכם יישלחו למעסיק דרך המסנג'ר, שם ניתן לשוחח עם המעסיק ואפילו לבקש אישור על קבלת המועמדות.

ניתן גם להירשם על מנת לקבל התראות על משרות נוספות.

עבור עסקים / מעסיקים

עסקים יכולים ליצור פוסטים של מודעות דרושים ישירות מהעמוד העסקי שלכם. הפוסט יכול לכלול פרטים על המשרה כגון: שם המשרה, תיאור המשרה, סוג המשרה (משרה מלאה, חלקית וכד'), שכר ועוד.

פוסטים של מודעות דרושים עשויים להופיע במספר מקומות בפייסבוק:

 1. לשונית "משרות" בעמוד העסקי.
 2. ניוזפיד (העמוד הראשי – אוסף החדשות).
 3. לוח המשרות.
 4. מרקטפלייס.

מודעות דרושים יופיעו בניוזפיד בדיוק כמו שמופיעים פוסטים אחרים, אתם אף יכולים לפרסם כדי לקדם את הפוסט.

בנוסף, ברגע שמשתמשים שולחים מועמדות למשרה כלשהי שפרסמתם, אתם תקבלו את המועמדות שלהם דרך המסנג'ר, שם ניתן אף לשוחח עם המועמד, לראות את פרטי המועמד כולל מידע ציבורי, לשלוח תזכורות אוטומטיות ותזמן ראיונות עבודה דרך המסנג'ר.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil