חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

סדנאות שירות התעסוקה בחינם – כך מחפשי עבודה מקבלים כלים להצלחה

דורשי עבודה (מחפשי עבודה)? בזמן חיפוש העבודה, אתם יכולים ללמוד לפתח את הקריירה שלכם באמצעות סדנאות שירות התעסוקה בחינם. הסדנאות ניתנות ללא תשלום והן כוללות ידע וכלים חשובים להצלחה שלכם באיתור עבודה.

אם אתם מעוניינים ללכת לאחת או יותר מהסדנאות חינם של שירות התעסוקה, הכתבה הזו עבורכם.

סדנה חינם של שירות התעסוקה

חיפוש עבודה ומציאת מקום העסקה מתאים לדרישות ולרצונות הוא תהליך מורכב, מייגע ולעיתים ארוך טווח. מחפשי עבודה שנמצאים במשך זמן רב מחוץ למעגל התעסוקה או כאלו שמעוניינים להתקדם או להתפתח, יכולים לקחת קורסים, סדנאות או השתלמויות שונות.

סדנה או סדנא, הוא קורס קצר הכולל תוכנית לימודים בנושא מסויים. סדנה יכולה להיערך כמפגש אחד של כמה שעות או כזו שפרוסה לכמה ימים. שירות התעסוקה (לשכת התעסוקה) מפעיל כמה סדנאות חינם שמסייעות למחפשי עבודה במציאת עבודה, כתיבת קורות חיים, אימון אישי, השתלבות מחדש ועוד.

מטרות סדנאות חינם של שירות התעסוקה הם:

  • בחינת כל הכישורים האישיים – במהלך סדנה, משתתף נחשף לכל הכישורים, הנטיות והחוזקות שלו שמסייעות לו להצליח. כישורים אלו יכולים להראות האם המשתתף חזק במכירות, עבודת צוות או עבודה עצמית, שיווק וכדומה.
  • סיוע ביצירת חזון תעסוקתי אישי של המשתתף.
  • סיוע בהצבת מטרות לעבודה עצמית לצורך שיפור מיומנויות חיפוש עבודה.
  • חיזוק מיומנויות של תהליך קבלה לעבודה – כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, הצגה עצמית וכו'.
  • חיזוק האחריות האישית, היוזמה והבחירה בתהליך חיפוש העבודה.
  • חיזוק מיומנות של תקשורת בינאישית בצורה אפקטיבית.

מי זכאי להשתתף בסדנת חינם של שירות התעסוקה?

סדנא חינם של לשכת התעסוקה מיועדת בעיקר לקהל יעד שהם אנשים שמחפשים עבודה בין אם תובעי גמלאות הבטחת הכנסה או דמי אבטלה, ובין אם לא.

עם זאת, גם אנשים שמעוניינים להתקדם ולהתפתח ולקבל כלים וידע בעולם התעסוקה, רשאים להשתתף בסדנאות ללא כל תשלום.

סוגי סדנאות שירות התעסוקה בחינם

שירות התעסוקה מפעיל 3 סוגים שונים של סדנאות, לכל אחד מהם יש מטרה אחרת, מתכונת אחרת וכן עבור קהל יעד אחר. להלן הסוגים:

1. סדנה למציאת עבודה

מטרת הסדנה היא לאפשר למשתתף ללמוד ולהתנסות במיונויות שונות כמו למשל שיווק והעצמה עצמית, כתיבת קורות חיים, הכנסה לראיון עבודה, הפעלת רשת קשרים (Networking) וגם התמודדות במהלך תקופת האבטלה. הסדנה מיועדת למחפשי עבודה עם כיוון חיפוש מוגדר או מחפשי עבודה שזקוקים לסיוע בהתמודדות בתקופת האבטלה.

במהלך הסדנה מתקיימות מספר פגישות קבוצתיות בהן המשתתף לומד על על עקרונות חיפוש העבודה וכן מתנסה בטכניקות כמו סימולציות להצגה עצמית במהלך ראיון עבודה וכדומה.

2. סדנת אימון קבוצתי

מטרת הסדנה היא לאפשר למשתתף קידום אישי על ידי התנסות עם שיטות חיפוש עבודה מסויימות הכוללות מעקב אישי וכן הטלת מטלות מתאימות. הדנה מיועדת למחפשי עבודה המתקשים בתהליך חיפוש העבודה וכאלו שמחוייבים לפעילות אישית.

במהלך הסדנה מתקיימות מספר פגישות קבוצתיות בהן מועלים קשיים וחסמים באיתור משרה ועבודה. המשתתף מקבל תכנית אימון אישי בחיפוש העבודה ולרבות ליווי וסיוע.

3. סדנא להשתלבות מחדש בשוק העבודה

מטרת הסדנה היא קידום והעצמה של מחפשי עבודה עם חסמים שונים המונעים מהם להשתלב בשוק התעסוקה. הסדנה מיועדת למחפשי עבודה בעלי חסמים שונים כמו למשל היעדרות מעולם העבודה לאורך זמן, ובעלי קושי ברכישת ידע ומיומנויות לאיתור משרה והשתלבות בעבודה.

במהלך הסדנא מתקיימות מספר פגישות קבוצתיות בהן מועברת תכנית לשיקום תעסוקתי הכוללת תכנים של שינוי עמדות ותפיסות ביחס למשתתף עצמו, וכן לעולם העבודה. משתתף נעזר בבחירה של מסלול תעסוקתי מתאים, מקבל תכנית להכשרה מקצועית או הסבה או עדכון מקצועי, וכן מקבל כלים לחיפוש ולהשתלבות וכן לקראתה.

איך נרשמים לסדנאות של שירות התעסוקה?

סדנאות חינם של שירות התעסוקה מקיימות מעת לעת, לפי סוג הסדנה וכן לפי אזור מגורים. כדי לבדוק מתי נפתחות סדנאות חדשות ובאילו אזורים, ניתן להיכנס לעמוד ייעודי באתר שירות התעסוקה או לברר בלשכת התעסוקה באזור המגורים שלכם.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil