תפריט סגור

השתלמויות שירות התעסוקה בחינם – כך תצברו ידע ויכולות חדשות

לשכת תעסוקה בישראל מציעה מגוון של קורסים וידע לקהל העובדים ובתלתי מועסקים, אחד מהם הם השתלמויות שירות התעסוקה בחינם. ההשתלמויות מהוות קרש קפיצה בקריירה והשתלבות בשוק העבודה.

כתבה זו מסייעת למי שמעוניין בסוגי השתלמויות שונות של שירות התעסוקה.

השתלמות חינם של שירות התעסוקה

בשוק העבודה ישנם שינויים תכופים, טכנולוגיות חדשות, שיטות עבודה חדשות ועוד, המשמעות היא שחשוב תמיד להתמקצע, לצבור ידע ולפתח יכולות חדשות. השתלמויות הן אחת הפתרונות בהם עובדים יכולים לשפר את המיומנות שלהם ולהגדיל את כמות הידע.

שירות התעסוקה בישראל מציע מגוון של השתלמויות לצורך פיתוח מיומנויות חדשות הדרושות בשוק העבודה בישראל. השתלמויות אלו כוללות בין היתר לימודי שפה עברית תעסקותית, פיתוח מיומנויות ביימושי מחשב שונים וכן יזמות עסקית.

מי יכול להשתתף בהשתלמות חינם של שירות התעסוקה?

באופן כללי, השתלמויות מיועדות לקהל של אנשים שהם זקוקים להשתלמות כדי להיות קרש מקפצה חשוב. לכל השתלמות יש קהל יעד שאילו מכוונת ההשתלמות, ובדרך כלל רק מי שנמנה על הקהל יכול להירשם.

לרוב, ההשתלמויות יכולות להיות מתאימות לקהל אנשים שהם בלתי מועסקים, או כאלו שהם גם תובעי גמלאות הבטחת הכנסה או דמי אבטלה.

סוגי השתלמויות שירות התעסוקה בחינם

שירות התעסוקה מפעיל כמה סוגי השתלמויות שונות הניתנות בחינם, כאשר לכל אחד מהם מטרה אחרת וגם קהל יעד אחר. אלו הם:

1. מיומנויות מחשב

רוב המקצועות בישראל דורשות ידע והכרה בסיסית ביישומי מחשב. ההשתלמות מקנה ידע ומיומנות בסיסית ביישומי מחשב שמשפרות את הסיכויים להצלחה במקצוע המבוקש.

ההשתלמות פועלת כמיזם משותף של שירות התעסוקה, ויצו וכן מיקרוסופט והיא מיועדת לנשים. מטרות ההשתלמות הן להעניק ידע בתחומים: א. הכרת המחשב ולרבות מושגים בסיסיים וחיוניים בתוכנה ובמערכת ההפעלה; ב. הכרת האינטרנט ושימושיו; ג. גלישה בטוחה עם ידע בסכנות השונות; ד. שימוש בתוכנות Ofiice כמו וורד, פאואר פוינט וכן אקסל (Excel).

2. עברית תעסקותית

עברית תעסוקתית היא עברית אשר מכוונת לעולם התעסוקה בדגש על ההיבטים המקצועיים של השפה. במהלך הלימודים, מודגשים היבטים ומונחים מקצועיים שונים הרלוונטיים למקצוע המבוקש לעבוד בו בפרט ולכל עולם העבודה בפרט.

ההשתלמות מיועדת בעיקר למחפשי עבודה מהמגזר הערבי בעלי קושי בשפה העברית. מטרות ההשתלמות הן להעניק ידע של: א. שיפור הבעה בשפה העברית בעל פה, בכתב וכן ניהול שיחה; ב. שיפור יכולת הבנה של טקסט בעברית; ג. פיתוח מיומנויות כתיבה והכנת קורות חיים; ד. הקניית ביטחון ומסוגלות לשימוש בשפה העברית.

3. יזמות עסקית

בנוסף לחיפוש עבודה רגיל, שירות התעסוקה מסייע בהשתלמות במסלול של יזמות עסקית. ההשתלמות מסייעת ומקנה כלים, סנדאות וליווי מקצועי לתחום והמקצוע בו היזם מעוניין לעסוק.

ההשתלמות מיועדת למחפש עבודה שמעוניין להקים עסק עצמאי. מטרות ההשתלמות הן להעניק: א. הכוונה בעניין הקמת העסק; ב.ליווי במטרה להגביר את שרידות העסק והרחבתו; ג. ליווי כדי להגביר את הסיכויים בהתחלה.

איך להירשם להשתלמויות של שירות התעסוקה?

השתלמויות חינם של שירות התעסוקה חלות מעת לעת, במיקומים שונים בארץ לפי סוג ההשתלמות, וכן לפי תאריכים מיועדים. כדי לבדוק מתי נפתחות השתלמויות חדשות והיכן, ניתן להיכנס לעמוד ייעודי באתר האינטרנט של שירות התעסוקה או לברר מול לשכת התעסוקה הקרובה לאזור המגורים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *