חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

השוואת ביטוח בריאות משלים (שב"ן – שירותי בריאות נוספים) וממלכתי

ביטוח בריאות הוא נושא חשוב מאוד לכל אזרח במדינת ישראל, הוא מורכב יחסית, יש כמה רבדים שכל אחד ניתן לפי תנאים אחרים ועוד. השוואת ביטוח בריאות משלים – שב"ן (שירותי בריאות נוספים) – של קופות החולים מאפשר לכם לדעת מה אתם מקבלים וכמה משלמים.

כתבה זו תסביר כיצד להשוואת מחירים באמצעות כלי של משרד הבריאות.

מהו ביטוח בריאות משלים (שב"ן)?

ביטוח בריאות בישראל הוא בעל 3 רבדים עיקריים: ביטוח בריאות ממלכתי (סל הבריאות) של המדינה, שירותי בריאות נוספים (שב"ן) של קופות החולים וכן ביטוח בריאות פרטי של חברות הביטוח.

ביטוח משלים הוא ביטוח שב"ן של קופות החולים. הביטוח הוא רובד שני והוא משלים את הרובד הראשון של המדינה המשולם על ידי דמי ביטוח בריאות (מס בריאות) אל המוסד לביטוח לאומי. ביטוח משלים מציע לחברים מבוטחים על ידי קופות החולים שירותים נוספים כמו למשל בחירת מנתח, השתתפות ברכישת תרופות, רפואת שיניים, רפואה משלימה ועוד.

בכל קופת חולים ישנם 2 רבדים – ניתן לבחור איזה רובד שרוצים. פירוט תכניות השב"ן (שירות בריאות נוסף) בקופות החולים:

  • שירותי בריאות כללית – "כללית מושלם זהב" ו- "כללית מושלם פלטינום" חבילה מורחבת.
  • מכבי שירותי בריאות – "מכבי מגן זהב" ו- "מכבי שלי" חבילה מורחבת.
  • קופת חולים לאומית – "לאומית כסף" ו- "לאומית זהב" חבילה מורחבת.
  • קופת חולים מאוחדת -​ "מאוחדת עדיף" ו- "מאוחדת שיא" חבילה מורחבת.

השוואת ביטוח בריאות משלים (שב"ן)?

משרד הבריאות המפקח, בין היתר, על קופות החולים בישראל, מציע שירותים מסויימים לציבור ובינהם האפשרות לבצע השוואת מחירים של ביטוח בריאות הניתן על ידי קופות החולים. למעשה, הכלי מאפשר גם להשוות בינהם וכן בין סל הבריאות.

הכלי הוא פשוט ומאפשר לכל אחד לבחור איזה קופת חולים מציעה תמורה נאותה על הכסף שמשולם על רכישת ביטוח נוסף לביטוח הממלכתי.

כדי להתחיל, צריך להיכנס למערכת השוואת ביטוח בריאות משלים באתר כל הבריאות של משרד הבריאות בקישור זה. לאחר מכן, יש לבחור את סוגי מסלולי הביטוח שמעוניין להשוואת בינהם. מי שנמצא בקופת חולים מסויימת, יכול לראות מה היא מציעה עבורו אם אפשר לשדרג וכן אפשרות להשוות בין קופות החולים האחרות.

כך זה נראה לדוגמה:

ניתן לעבור סעיף סעיף כדי לבדוק מה השירות כולל ומהם התנאים השונים. אפשר גם לשתף את הטבלה, להדפיס אותה או לשמור במחשב כקובץ.

למה זה חשוב?

המערכת מאפשרת לדעת לכל אחד, מה הוא מקבל בכל מסלול, גם אם אין לאדם ביטוח משלים והוא משתמש במסלול ביטוח ממלכתי – מה שאומר כי ניתן לדעת בקלות מה הזכויות של כל חבר בקופת החולים. כמו כן, ניתן לדעת לפי המערכת האם יש ביטוח שהוא עדיף יותר עבורו, לפי הגיל שלו או לפי סל השירותים שהוא מעוניין לקבל אותם.

לבסוף, גם השוואת מחירים ותועלת, אפשר בקלות לדעת איזו קופה מציעה תנאים טובים יותר ובכך לעבור אליה.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil