חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

מחשבון חוק המזומן – חישוב הסכום המרבי לקבל או לשלם מזומן

חוק המזומן נכנס לתוקף בחודש ינואר 2019 והוא קובע את התנאים בהם אפשר להשתמש במזומן (לקבל או לשלם), בצ'קים וגם באופן רכישת דירה. חוק המזומן או בשמו הרשמי חוק לצמצום השימוש במזומן 2018, קובע מגבלה של סכומים שבהם ניתן לבצע עסקאות שונות כאשר התמורה בהם, כולה או חלקה מבוצעת במזומן.

מגזין פרוטוקול השיק עבורכם מחשבון חוק המזומן שמאפשר לכם לחשב את הסכום המירבי שמותר לקבל או לתת במזומן. למידע נוסף, ניתן לקרוא את מדריך חוק המזומן שלנו שמסביר לכם כל מה שאתם חייבים לדעת.

מחשבון המזומן

מחשבון המזומן של פרוטוקול, ענו את כל השאלות ואז לחצו על הכפתור "חישוב". הסבר איך משתמשים במחשבון נמצא בהמשך.

מי אני?
מי משלם התשלום?
מי מקבל התקבול?
פרטי העסקה
סוג הפעולה (עבור מה כסף המזומן)?

סכום העסקה:

איך להשתמש במחשבון?

על מנת שתוכלו לקבל את התשובה הנכונה ביותר עבורכם, אנא מלאו את כל השדות. להלן ההסבר:

  1. מי אני? – כאן יש לבחור האם אתה/את מקבל התקבול במזומן או נותן תשלום במזומן.
  2. מי משלם התשלום? – כאן יש לבחור מי הצד שמשלם במזומן בעסקה.
  3. מי מקבל התקבול? – כאן יש לבחור מי הצד שמקבל את התקבול במזומן.
  4. פרטי העסקה – כאן יש למלא את סוג הפעולה (עבור מה המזומן) ואת גובה הסכום בשקלים.

הבהרות:

  • עוסק – מי שנותן שירות או מוכר נכס או מוצר, במהלך עסקיו. לרבות מוסד ללא כוונת רווח.
  • אדם פרטי – כל אדם, לרבות עוסק שמבצע עסקה שלא במסגרת עסקיו (לדוגמה: אם עצמאי קונה מוצרים לבית שלא קשור לעסק, אז לגבי אותה עסקה יש לציין כי הוא אדם פרטי).
  • שירות עסקי (עורך דין או רואה חשבון) – שירות לפי סעיף 8ב לחוק איסור הלבנות הון: (1) קניה, מכירה או חכירה של נדל"ן; (2) קניה או מכירה של עסק; (3) ניהול נכסי לקוח ולרבות ניהול כספים, נדל"ן, ניהול חשבונות ועוד; (4) עסקת כספים לצורך הקמה או ניהול של תאגיד; (5) הקמה וניהול של תאגיד, עסק או נאמנות לאחר.
  • סוג הפעולה או העסקה – עבור מה משולם או מתקבל סכום העסקה: משכורת/שכר, עסקה רגילה (מכירה או שירות), הלוואה, תרומה או מתנה.
  • סכום העסקה (מחיר העסקה) – התמורה עבורה הסכימו הצדדים עבור הנכס או השירות, לרבות מס ערך מוסף, מס קניה, בלו וכל ההוצאות הנלוות הנוספות. במקרה של זכות שירות או קבלת שירות מעתף התשלום התקופתי הוא מחיר העסקה. זה לא משנה מהם שאר אמצעי התשלום, כל עוד יש מזומן בעסקה, היא תחת מגבלה.

מידע נוסף

המחשבון נבדק עבור כל סוגי האפשרויות, אם חלה טעות או שהמידע לא ברור, יש לגשת ולקרוא את מדריך חוק המזומן שהוא הקובע לעניין זה.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil