תפריט סגור

מועדון בהצדעה – מי זכאי ואילו הטבות קיימות לזכאים?

מועדון בהצדעה הוא מועדון צרכנות של משרד הביטחון שמציע מגוון של הטבות למשתחררים בכבוד משירות צה"ל וגם למשרתי מילואים פעילים. ההטבות מקנות הנחות משמעותיות לזכאים במגוון של תחומי צרכנות.

החל משנת 2017, ניתן לשלם רק באמצעות כרטיס האשראי של המועדון, אך הוא ניתן חינם לתמיד. בכתבה זו נסביר מהו המועדון, מי זכאי ואילו הטבות קיימות.

בהצדעה מה זה?

בהצדעה הוא מועדון צרכנות שהוקם בשנת 2010 על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון וגם אגף כוח אדם בצה"ל, אשר מציע לחיילים משוחררים בכבוד ולחיילי מילואים בשירות פעיל מגוון של הטבות ובפעילויות במחיר מסובסד בתחומי צרכנות שונים.

מטרת המועדון הוא מתן הערכה והוקרת חיילים משוחררים, משרתי המילואים ובני משפחתם. לפי נתוני משרד הביטחון, המועדון מונה מעל 200,000 חברים שכבר נהנים מהטבות שונות בתחומי הבידור והפנאי כמו מופעים, הצגות, נופש ואירוח, טיולים, צרכנות ועוד.

החל מחודש אוקטובר 2017, ניתן לשלם עבור ההטבות השונות רק באמצעות כרטיס האשראי של המועדון, שאגב הוא ניתן חינם וללא כל עלות, גם לא עלות בעתיד. חברת האשראי עשויה להשתנות מעת לעת על ידי מכרז, אך אין זה פוגע בהטבות.

מי זכאי להיות חבר מועדון בהצדעה?

לא כל חייל שהשתחרר מהצבא או שמבצע מילואים, זכאי להיות חבר מועדון. הזכאות נקבעת על פי משרד הביטחון וצה"ל ולפי מספר ימי מילואים שבוצעו.

זכאי להיות חברים במועדון בהצדעה הוא אחד מאלה:

  • משוחרר בכבוד – משוחרר בכבוד הוא חייל שיש לו תעודת "משוחרר בכבוד" שקיבל לאחר שהשלים לפחות 85% מהשירות הצבאי הסדיר שלו. התעודה תקפה ל-3 שנים בלבד ולאחר מכן זכאי יקבל תעודת משרת מילואים פעיל.
  • משרת מילואים פעיל – חייל מילואים שיש לו תעודת "משרת מילואים פעיל" שקיבל לאחר שהשלים שירות של 20 ימים ומעלה במצטבר ב-3 שנים רצופות או חלק מהן. התעודה תקפה לשנה אחת בלבד ותישלח בכל שנה אם זכאי. הערה: חייל מילואים שביצע 14 ימי מילואים במצטבר בשנתיים, בתקופה של 3 שנים מאז שחרור הסדיר, נחשב גם משרת מילואים פעיל.
  • מסיים מילואים – חייל שסיים את שירות המילואים (סוג השירות) וביצע לפחות 300 ימי מילואים.
  • חריג גיל – חייל מילואים ששחרורו ממילואים הוא גבוה מהקבוע בחוק שירות הביטחון לפי צו המקצועות.
  • מודיע נפגעים – חייל מילואים שזה תפקידו וביצע 70 ימי כוננות בתקופה של 3 שנים.

איך זה עובד ואילו הטבות קיימות במועדון בהצדעה?

על מנת לחפש אילו הטבות קיימות במסגרת מועדון בהצדעה, יש להיכנס לאתר האינטרנט שלהם בקישור זה. לאחר הכניסה לאתר, יש להזין מספר אישי ואמצעי זיהוי נוסף כמו רישיון נהיגה או מספר תעודת משרת מילואים פעיל.

לאחר הכניסה למערכת, תוכלו לעיין בהטבות השונות המופיעות שם ואז ניתן לבחור איזושהי הטבה על ידי סימון הוספה לסל קניות ואז על ביצוע תשלום עם האשראי של המועדון. אישור הזמנה תישלח במייל וגם בתפריט ההזמנות באתר.

אופן מימוש ההטבה תלוי בסוג העסק שנבחר, המידע מופיע בפרטי ההזמנה. כך למשל, עבור מופעים, ניתן להדפיס כרטיסים בבית או לקבלם בקופות. עבור אירוח ונופש, בדרך כלל ההזמנה נטענת בכרטיס המועדון ויש להציג את התעודה בקבלה. בכל מקרה אחר, יש לבדוק את אופן מימוש ההטבה בפרטי ההזמנה.

יש הטבות שאופן מימוש ההטבה הוא באמצעות משיכה בחנויות הנוחות סוגוד (SoGood) של תחנת דלק סונול. לצורך כך, יש לגשת לאחת התחנות על פי הרשימה הנמצאת באתר, הקופאי יעביר את הכרטיס וינפיק את השובר.

הטבות לבני משפחה או למי שאינו חבר מועדון בהצדעה

ההטבות באתר הם לזכאים בלבד, כלומר, לחברי מועדון שהם משרתי מילואים פעילים ואלו ככתוב לעיל. עם זאת, ניתן לרכוש הטבות עבור בני משפחה מקרבה ראשונה בלבד. אנשים אחרים, אינם זכאים לקבלת ההטבות.

האם קיימות הגבלות שונות?

כן, קיימות מגבלות רכישה שונות הנקבעות על ידי משרד הביטחון. הזכאות לקבלת ההטבות היא שנתית החל מתחילת חודש ינואר ועד סוף חודש דצמבר.

ביטול הזמנה של הטבה במסגרת בהצדעה

ביטול הזמנה הוא בכפוף לתנאים של ביטול עסקה, חלקם לא ניתנים לביטול, חלקם ניתנים תמורת תשלום דמי ביטול וחלקם בשיטה אחרת לפי העסק שנותן השירות. לצורך ביטול, יש לפנות למנהלי האתר בהצדעה.

לאומי קארד בהצדעה
לאומי קארד בהצדעה

כרטיס אשראי בהצדעה עם MAX לאומי קארד

מועדון בהצדעה עובד ביחד עם חברת האשראי MAX לאומי קארד. בכך, חברי המועדון זכאים גם להטבות המגיעות דרך חברת האשראי, וזאת בנוסף להטבות דרך האתר.

כתוצאה מכך, לאומי קארד מציעה הנחה של 15% בכרטיס האשראי הנטען שלה במגוון רשתות מובילות. ניתן לקבל החזר של עד 15% באמצעות מנגנון חיוב זיכוי של החברה. כמו כן, בני משפחה זכאים לקבל כרטיס רשאי מטעם חברת האשראי.

בנוסף, קיימות הטבות שונות במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל, הלוואה לכל מטרה, מסגרת אשראי בנוסף לבנק ועוד. הזמנת הכרטיס הרגיל או הנטען ניתנת על ידי האתר בהצדעה.

מועדון בהצדעה – כמה זה עולה?

כפי שכתבנו לעיל, מועדון בהצדעה הוא מועדון שניתן בחינם. אין תשלום על החברות במועדון ואין תשלום על הנפקת כרטיס האשראי או חידושו.

מסורבי אשראי

אם חברת האשראי המנפיקה את כרטיס האשראי של המועדון, מסרבת להנפיק כרטיס ללקוח. ניתן יהיה לרכוש הטבות באמצעות כרטיס אשראי אחר תוך 5 ימים מיום הסירוב.

ניתן לקבל גם כרטיס נטען שמקנה הנחה של 15% במגוון רשתות שיווק. הזמנת הכרטיס ניתנת באמצעות האתר.

שירות לקוחות או סיוע טלפוני

למידע נוסף, ניתן לפנות בדרכים הבאות:

  • מוקד מילואים של צה"ל – 6535* שלוחה 2.
  • שירות לקוחות בהצדעה – 072-2585685.
  • מוקד טלפוני MAX לאומי קארד – 6221*.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *