חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

טלגרם: איך משתמשים ומתקינים וכל מה שמעניין לדעת [מדריך]

כאשר אומרים טלגרם (Telegram), מתכוונים לאפליקציית המסרים המידיים בדומה לאפליקציית וואטסאפ, המציגה יותר אבטחה, פיצ'רים מעניינים ואפילו ערוץ ייעודי לעסקים. מדריך עבורכם.

טלגרם היא אפליקציית מסרים מידיים גם לטלפונים ניידים וגם למחשבים עם מעל 200 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש, האפליקציה הושקה בשנת 2013 על ידי האחים ניקולאי ופבל דובוב שהקימו בעבר את הרשת החברתית Vkontakte, בדומה מאוד לפייסבוק, שנמכרה בסופו של דבר.

הייחודיות של טלגרם היא שמדובר על קוד פתוח והיא בטוחה יותר מאפליקציות אחרות כדוגמת וואטסאפ או וויבר והיא מאופיינת בכך שמדובר על צ'אטים סודיים בהצפנה מקצה לקצה כך שלא נותר שום זכר על השרתים של האפליקציה. כך למשל, כאשר נוצר צ'אט בינכם לבין איש קשר שלכם, מתבצעת פעולת אבטחה כלשהי ואם שניכם רואים את אותה התמונה, סימן שמדובר על צ'אט מאובטח.

בשונה מוואטסאפ, טלגרם היא אפליקצייה מבוססת בענן, כך שאתם יכולים לגשת אל החשבון שלכם מכל מקום ובמקביל, גם דרך טלגרם בדפדפן כמו וואטסאפ, אבל בניגוד לכך, אינכם נדרשים שהמכשיר שלכם יהיה מחובר לאינטרנט, הוא אפילו יכול להיות כבוי ועדיין תוכלו להשתמש בטלגרם (בוואסטאפ זה לא אפשרי).

אגב, הפסקה האחרונה אומרת שגם אתם לא נדרשים לשמור את הקבצים והתמונות למכשיר שלכם, אלא זה נשמר בענן.

מה אפשר לעשות עם אפליקציית טלגרם?

ראשית כל, אתם יכולים ליצור שם משתמש משלכם, כמו שם משתמש של טוויטר או פייסבוק עם הסימן @, כך למעשה אתם יכולים לשוחח עם אנשים אחרים וללא צורך לדעת מה מספר הטלפון שלהם, דבר גם שעוזר לכם להיות בטוחים יותר וללא צורך לחשוף את מספר הטלפון.

כמו כן, ניתן להקים קבוצות בטלגרם, בשונה מאפליקציית וואסטאפ שמאפשרת עד 256 משתמשים, טלגרם מאפשרת לכלול עד 100,000 חברים בתוך קבוצה. כמובן ניתן ליצור קבוצה פרטית עם קישור הזמנה ייחודי שרק למשתמשים יש אותו או ציבורית עם קישור קבוע כך שכל אחד יכול להצטרף.

ניתן להצטרף גם לערוץ טלגרם שהוא בדומה לעמוד פייסבוק ולקבל עדכונים שוטפים מאותו ערוץ. כך למשל, יצרנו ערוץ משלנו (הנה הקישור להצטרפות: https://t.me/protocolil) ושם אנו מעדכנים אודות חדשות ומידע נוסף.

נוסף לכך, ניתן להשתמש בבוטים (צ'אט רובוט) מסוגים שונים המאפשר לכם לשוחח עם רובוט ולקבל ממנו עדכונים או לבצע פעולות כלשהם.

כמובן, כמו כל אפליקציית מסרים, אתם יכולים לשלוח תמונות, קבצים, סרטונים, סטיקרים ועוד.

איך ליצור חשבון טלגרם?

ראשית כל, אתם צריכים להוריד את אפליקציית טלגרם לטלפון שלכם דרך גוגל פליי למכשירי אנדרואיד או דרך אפסטור למכשירי אייפון/אייפד (iOS).

1. לאחר ההתקנה, היכנסו לאפליקצייה, הזינו את מספר הטלפון שלכם ואמתו את החשבון עם הקוד שתקבלו.

2. לאחר מכן, הזינו את שמכם הפרטי (חובה) ואת שם המשפחה (לא חובה).

3. לאחר מכן תועברו למסך הבית, לחצו 3 קווים למעלה בצד שמאל ולחצו על "Settings". שם תגדירו שם משתמש, תמונת פרופיל או ביוגרפיה.

איך להשתמש באפליקציית טלגרם?

לאחר שיצרתם חשבון והגדרתם אותו, כעת תוכלו לראות למי מהחברים שלכם יש את האפליקציה הזו או לחילופין, ניתן להזמין אותם להוריד את האפליקציה.

כאשר אתם יוצרים צ'אט חדש עם איש הקשר, תוכלו לשלוח לו קובץ כלשהו, לצלם תמונה ישירות מהאפליקציה או להוסיף תמונה מהגלריה, לשלוח הודעה קולית, איש קשר, מיקום, וידיאו או מוזיקה.

כמו כן, תוכלו לחפש חברים, קבוצות או ערוצים ישירות מהאפליקציה על ידי לחיצה על זכוכית המגדלת. לדוגמה, אם תזינו שם את "פרוטוקול", תוכלו לראות את הערוץ שלנו, בלחיצה אתם תועברו לערוץ שלנו ושם תוכלו להירשם. הדבר דומה מאוד אם מדובר על קבוצה ציבורית.

תוכלו לחפש את החברים שלכם או אנשי קשר אחרים לפי שם המשתמש @ בדיוק כמו שיצרתם שם משתמש עבורכם.

ניתן להיכנס גם דרך המחשב באמצעות Telegram Web כאן: web.telegram.org, שם הזינו את הטלפון שלכם ואז תקבלו הודעה שאותה תצטרכו להזין בדפדפן.

איך לפתוח קבוצה בטלגרם?

קבוצה היא מעולה עבור שימוש לצרכי משפחה, חברים או לצרכי עבודה, לדוגמה עבור שיתוף עם חברי הצוות שלכם. על מנת לפתוח קבוצה בטלגרם, לחצו על סמל העיפרון בתחתית המסך ואז לחצו על "New Group".

בשלב הבא, יהיה עליכם לבחור מתוך אנשי הקשר שלכם בטלפון, את מי אתם רוצים לצרף לקבוצה, חשוב שיהיה להם גם חשבון טלגרם, לאחר מכן לחצו על כפתור V.

בשלב הבא הזינו שם עבור הקבוצה ותוכלו להוסיף גם תמונת פרופיל עבור הקבוצה, לאחר מכן לחצו על V.

זה הכל, אם תעבירו את הקבוצה ל- "סופר קבוצה", היא תעבור לציבורית ושם תוכלו לקבל קישור להזמנה או קישור קבוע עם שם משתמש.

איך לפתוח ערוץ בטלגרם?

ערוץ הוא מקור לספק מידע ולהפיץ תוכן, זה מיועד לצרכים שונים. על מנת לפתוח קבוצה בטלגרם, לחצו על סמל העיפרון בתחתית המסך ואז לחצו על "New Channel".

שם יהיה עליכם לספק שם עבור הערוץ שלכם, כמו כן תוכלו להעלות תמונת פרופיל וכן לספק תיאור עבור הערוץ.

בהמשך יהיה עליכם לבחור האם מדובר על ערוץ ציבורי או ערוץ פרטי. ערוץ ציבורי נגיש לכולם באמצעות שם משתמש עם @, ערוץ פרטי מקבל קישור ייחודי להזמנה לצורך הצטרפות.

בשלב הבא, תוכלו לבחור את אנשי הקשר שאתם מעוניינים לצרף אותם לערוץ וזה הכל.

זה הכל, יש לכם טיפים או מידע נוסף בנושא, הגיבו פה למטה.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil