חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

רשות ניירות ערך אישרה את עדכון מבנה עמלות של הבורסה

רשות ניירות ערך הודיעה היום על כך שהיא אישרה את ההצעה של הבורסה לניירות לערך עדכון מבנה העמלות שלה בהתאם לסטנדרט המקובל בעולם.

עדכון מבנה העמלות של הבורסה הוא נושא אחד מתוך התכנית שלה לעניין גיוון אפיקי ההשקעה לציבור, הוזלת העלויות לציבור המשקיעים (בעיקר הפרטיים), הנגשת המידע של הבורסה, הגברת השקיפות והסטנדרטיזציה לפי מה שנהוג בעולם.

בהתאם לכך, עודכנו כמה עמלות:

קרנות סל

תקיון 28 לחוק השקעות משותפות בנאמנויות הכניס את קרנות הסל כמוצר חדש בבורסה, או יותר נכון, קרנות הסל החליפו את תעודות הסל ונכנסו לפיקוח של הרשות ניירות ערך.

הבורסה קיבלה את אישור הרשות לגבות ממנהלי קרנות הסל אגרה שנתית בסכום זהה לגובה האגרה שהיא גובה ממנהלי קרנות עבור קרנות נאמנות פתוחות שבניהולם.

בנוסף, אגרות הבדיקה של תשקיפי קרנות הסל הופחתו בשיעור של 48%-68%, ביחס לאגרות בדיקה של חברות. כמו כן, יינתן פטור מלא מאגרת רישום למסחר בגין רישום נכסי הקרנות המחקות שיהיו מעויינים השנה להפוך להיות קרנות סל.

מפיצי מידע

עלות המידע תותאם ללקוחות קמעונאים בארץ ובעולם בסכום של 4 ₪. עבור חבילת מידע מקיפה ללקוחות פרטיים יגבו 35 ₪ ועבור חבילת מידע מקיפה ללקוחות עסקיים יגבו 180 ₪. זאת לצד העלות המותאמת לשימוש בנתוני מסחר על ידי מחוללי ציטוטים מבוססי מידע או באמצעות מכונה חישובית אחרת.

השינוי כפוף להבהרות שדרשה הרשות בעניין הגדרת סוגי הלקוחות.

חברות – אגרות שנתיות ודמי רישום

בהתאם למודל הגבייה המקובל בבורסות בעולם, תגבה אגרה שנתית לפי שווי שוק של החברה, במקום המודל הקיים המבוסס על ההון העצמי. המודל החדש יאפשר להפחית את האגרה השנתית הנגבית מחברות קטנות ששווי השוק שלהן נמוך מ-300 מילין שקל.

דמי הרישום הנגבים על רישום סדרות אג"ח קונצרני בשווי שוק של עד 200 מיליון שקל יישארו ללא שינוי – 0.01% משווין. דמי הרישום של חברות בעלות שווי שוק של 200 מיליון שקל יעודכן ל-0.02% כפי שנהוג בשוק המניות.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil