חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

רכב גנוב – איך לבדוק האם הרכב גנוב לפי מספר רכב?

כאשר מעוניינים לרכוש רכב, יש כמה דברים שצריך לבדוק לגביו, כמו למשל המצב המכני שלו, אך לא פחות חשוב לברר אם הוא רכב גנוב. למזלנו, משטרת ישראל מאפשר לבדוק זאת בקלות.

הכתבה הזו מתאימה למי שמעוניין לרכוש רכב ולוודא את הססטוס שלו.

מהו רכב גנוב ומתי הוא נחשב כך?

גניבת רכב הוא דבר לא נעים בכלל, במיוחד אם אין ביטוח מקיף. כאשר בעל הרכב מוצא שהרכב שלו נגנב, הדבר הראשון שעליו לעשות הוא ליידע באופן מיידי את משטרת ישראל.

כאשר מגישים פניה אל המשטרה לגבי הרכב הגנוב, יש לספק את כל המידע הרלוונטי לגביו, מיקום וזמן ועוד. המשטרה תקבל את הפניה הזו ומודיעה לכל תחנות המשטרה האחרות על כך, מה שיכול להגדיל את הסיכויים למצוא אותו.

באותו רגע, הססטוס עבור מרגיל לסטטוס רכב גנוב והמשטרה מכניסה אותו אל מאגר רכבים גנובים בישראל. מאגר זה מאוד חשוב לאנשים שמעוניינים לרכוש אותו, משום שהגנב יכול לפרסם את הרכב למכירה למשל באינטרנט ואז אפשר יהיה להימנע מהעוקץ.

בנוסף לכך, המאגר יכול לעזור לאנשים אחרים שחושדים שיש איזה רכב שנכנב ועומד בחוץ או בשטח ועל ידי בדיקה, אפשר לדווח למשטרה.

איך לבדוק רכב גנוב לפי מספר רישוי?

כמו שכתוב מקודם, המשטרה מאפשרת לבדוק לפי מספר רישוי / רישיון רכב האם הוא גנוב או לא.

כדי לבדוק, יש להזין את מספר הרכב ואז ללחוץ על כפתור בדיקת רכב בקישור זה.

המשטרה מצידה מציגה את המאגר לשירות הציבור אך המידע מתבסס על הדיווח למשטרה לגבי אותו רכב והיא לא מאשרת בכך שהרכב הוא גנוב או לא גנוב. היא אף מגבילה את עצמה מאחריות לגבי נזק שגרם למשתמש או צד ג' באופן ישיר או עקיף מהשירות או מהסתמכות לשירות. דרך אגב, גם אנחנו מצטרפים להגבלה זו.

בנוסף, לדווח למשטרה במוקד 100 אם מישהו נתקבל ברכב כזה.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil