חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

הפרקליטות תיידע חשוד על סגירת התיק בעניינו בסמוך לקבלת ההחלטה – בטרם העברת התיק למשטרה

בעקבות המלצתו של נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן, הודיע לאחרונה פרקליט המדינה, כי מעתה, הפרקליטות תיידע חשוד על החלטת סגירת תיק פלילי בעניינו, עם קבלת ההחלטה על ידי הפרקליטות ובטרם העברת התיק למשטרה.

הרקע להמלצת הנציב מגיעה ממספר מקרים שהתבררו במסגרת עבודת הנציבות, אשר העידו על מציאות הנמשכת מזה תקופה ארוכה לפיה חשודים רבים לא מקבלים הודעה אודות סגירת תיק החקירה בעניינם, על אף שזו נתקבלה זה מכבר. במקרים מסוימים שהועברו לנציבות התברר כי רק לאחר למעלה מחודשיים לאחר סגירת תיק נגד חשוד נשלחה אליו הודעה בנושא על ידי המשטרה, ובמקרה מסוים הועברה הודעה לחשוד שהתיק נסגר נגדו אף לאחר שנה וחצי מיום קבלת ההחלטה בעניינו.

לאחר קבלת תלונות רבות, המליץ הנציב, על פי סמכותו בחוק, כי הודעה לחשוד על סגירת תיק חקירה נגדו תימסר לו בד בבד עם קבלת ההחלטה על הסגירה על ידי הפרקליטות, ללא קשר להעברת התיק למשטרה.

ההמלצה הועברה לעיונו של פרקליט המדינה, וזה האחרון הודיע לאחרונה כי בכוונתו להוציא הנחייה חדשה, לפיה עם קבלת ההחלטה על גניזת התיק בפרקליטות המחוז וכחלק מסגירת התיק, יישלח מכתב יידוע לחשוד בדואר רשום על ידי הפרקליטות, וזאת אף בטרם העברת התיק למשטרה.

לדברי הנציב בהחלטתו, אזרח הנמצא תחת חקירה מתנהל תחת עננה כבדה של חרדה. חייו אינם דומים לחייו קודם לכן. ימיו אינם ימים ולילותיו אינם לילות. האזרח ממתין בכיליון עיניים להחלטת הפרקליטות ועמו מצפה כלל משפחתו וסביבתו. החלטת הפרקליטות הינה החלטה דרמטית עבורו ועבור בני משפחתו, ואין מקום להאריך תקופה זו בשל נסיבות מנהליות כאלה ואחרות. מדובר בזכותו של אדם לחיות ולשוב לשגרת חייו במהרה, לאחר שהוחלט על ידי הפרקליטות לסגור תיק חקירה בעניינו.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil