חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

מעקב משלוחים – איך לעקוב אחר חבילות שהוזמנו בעת קניית מוצרים מחוץ לארץ או בישראל?

צרכן שעורך קניות באינטרנט, יכול לדעת בקלות היכן נמצאת החבילה בכל עת על ידי שימוש בשירות מעקב משלוחים המיועד לכך. השירות מסייע לכל צרכן שרוכש מוצרים מחו"ל או בארץ.

מטרת הכתבה לספק הסבר בנושא.

מה זה מעקב משלוחים?

מעקב משלוחים הוא שירות באמצעותו ניתן לדעת באופן מדוייק, היכן נמצאת החבילה אותה הזמין צרכן כאשר ביצע קניות באינטרנט. למעשה, בעת רכישה של מוצרים באתרי הקניות או בזירות מסחר אלקטרוני, האתרים מעניקים גישה לאזור ייעודי בו ניתן לדעת איפה נמצאת החבילה כעת ותוך כמה זמן המוצר צפוי להגיע ליעד.

לפני שצרכן רוכש מוצרים, הוא יכול לבחור את אופן המשלוח, או ליתר דיוק את חברת הבלדרות שמספקת את המוצר עד היעד. ככל שמדובר על משלוח מהיר יותר, כך עלות המשלוח יקרה יותר והוא יגיע עם חברת בלדרות ואף עד בית הצרכן.

לא תמיד אפשר לעקוב אחר המשלוח, הכל תלוי בספק ממנו מזמינים את המוצרים. לרוב, אתרי הקניות הגדולים כמו איביי, אמזון או אלי אקספרס, מאפשרים לכל צרכן לבדוק בכל רגע באיזה שלב בשרשרת האספקה ללקוח המוצר נמצא.

אוכלוסיית יעד – מי זכאי?

כל צרכן שעורך קניות באינטרנט כאשר נבחרה שיטת משלוח המאפשרת מעקב.

מימוש הזכאות – איך לעקוב אחר משלוח חבילה?

על מנת לבצע מעקב משלוחים ולעקוב אחר החבילה, הצרכן צריך לפעול כך.

1. קבלת קוד מעקב

הצרכן צריך להצטייד בקוד מעקב משלוחים. הקוד ניתן בהתאם לסוג המשלוח והאתר בו המוצר נקנה. מכיוון שאתרי המסחר האלקטרוני לרוב עובדים עם חברת בלדרות או חברת משלוחים, הן יודעות להעניק את הקוד הזה.

קוד המעקב מורכב מספרות ומאותיות באנגלית אם מדובר על משלוח בינלאומי, למשל בעת רכישת מוצרים מחו"ל, או מורכז מספרות בלבד אם מדובר על משלוח בארץ. הקוד הבינלאומי מורכב מ-13 תווים (2 אותיות בתחילה, 9 ספרות ו-2 אותיות נוספות). הקוד כולל בתוכו מידע לגבי סוג המשלוח, מספר זהה המשלוח וכן מדינת מקור ויעד.

לרוב את הקוד ניתן לקבל מהאתר בו המוצרים נקנו. אם לא מופיע, אפשר לבקש מהמוכר לקבל את הקוד.

2. בדיקה וחיפוש

לאחר קבלת מזהה קוד המשלוחים, יש להזין אותו בכלי או במערכת ייעודית המחוברת אל מערכות חברת הבלדרות או חברת המשלוחים.

כלומר, אפשר לעקוב בדרכים אלו:

מידע נוסף

  • כדאי לברר מראש האם יש מעקב משלוחים באתר האינטרנט או אצל המוכר ישירות.
  • מומלץ לוודא מהם העמלות השונות שיכולות לחו"ל במקרה של משלוח דרך חברת בלדרות או חברת משלוחים – לרבות העלויות של החברה ועלויות אחרות הקשורות למכס ויבוא לארץ.
  • בעת בחירת חברת בלדרות ומחיר המוצר כולל מס יבוא אישי, יש עוד עלויות נוספות שיש לשלם לחברת הבלדרות בעת הגעת המשלוח לארץ.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil