חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

הקלה בעת תהליך פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג

רשות המסים הודיעה על הקלה בעת תהליך פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג, מדובר במהלך נוסף לצורך שירות השירות ויעול הליך מיצוי הזכויות של בני זוג.

עד לאחרונה, כאשר בני זוג מכרו זכות במקרקעין, כך שחלקיהם שווים, משרדי מיסוי המקרקעין ביצעו לבני הזוג חישוב אחד של השבח ומס שבח לצורך תשלום. עם זאת, הדבר לא התאפשר כאשר בני הזוג היו מעוניינים לבצע חישוב נפרד על הכנסתם משבח מקרקעין בהתאם לחלק שלהם בנכס.

הדבר התאפשר באמצעות הגשת דוח שנתי למס הכנסה, שם בני הזוג יכלו לבקש פיצול השבח וחישוב המס היחסי של כל אחד מהם בנפרד. אך קודם לכן, הם היו נדרשים להגיע למשרדי מיסוי מקרקעין כדי שיערכו להם שומה נפרדת.

השינוי כאמור, מקל על תהליך פיצול שבח מקרקעין בין בני זוג. כאשר בני זוג ירצו למכור זכות במקרקעין שהוחזקה על ידם בחלקים שווים, הם יוכלו לבקש לפצל שבח באמצעות משרדי מס הכנסה, שם השבח יפוצל שווה בשווה. אם הם החזיקו בחלקים לא שווים, משרדי מיסוי מקרקעין יפצלו את השבח לפי החלק היחסי של כל אחד מהם כבר בעת עריכת השומה.

גם המייצגים ייהנו מכך, הם יוכלו לקבלת שאילתת עזר המציגה את ריכוז עסקאות השבח של הלקוח. בעסקאות בהן ניתן לפצל שבח בין בני הזוג יופיע טור נוסף שכותרתו "ב.ז" וליד העסקה המתאימה יופיע סימון כוכבית (*). במקרים בהם לא מופיע הסימון, ניתן לשדר רק עסקה אחת, לכל שומה במיסוי מקרקעין.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil