חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

הביטוח הלאומי פרסם תזכיר חוק להענקת שיקום מקצועי להורים לילד נכה שנפטר

​הביטוח הלאומי פרסם תזכיר חוק חדש לפיו תורחב הזכאות לשיקום המקצועי גם להורים לילד נכה שנפטר. התיקון מבקש לקבוע שגם הורים לילד נכה שנפטר יוכלו להיות זכאים לשיקום מקצועי כמו הנכים, האלמנות והאלמנים הזכאים כבר היום בחוק לתמיכה מהמדינה.

בכל שנה יש כ-250 משפחות בהן נפטר ילד שקיבל קצבת ילד נכה. עם תיקון החוק הורים לילד נכה שנפטר יוכלו להיות זכאים לשיקום מקצועי הכולל ייעוץ, אבחון תעסוקתי, הכשרה מקצועית, דמי מחיה וליווי בהשמה – זאת כדי לסייע להם לחזור ולהשתלב בשוק העבודה.

בשנת 2016 סייע הביטוח הלאומי לכ-23,000 מבוטחים במסגרת השיקום המקצועי בעלות כוללת של כ-240 מיליון ₪.

ההורים שמתמודדים עם מחלת ילד, חווים קשיים במישורים רבים המכבידים על חיי המשפחה ועל עבודתם. הקושי מתבטא בטיפולים רפואיים אינטנסיביים הדורשים השקעת משאבי זמן ניכרים על חשבון זמן העבודה בנוסף להתמודדות הרגשית המלווה בטיפול בילד חולה במקביל לניסיון לשמור על שגרת חיי המשפחה ביומיום.

שר העבודה והרווחה חיים כץ: "מטרת התיקון היא לסייע להורים שאיבדו את עולמם להשתקם בפן המקצועי. במקרים רבים, הורים לילד נכה נדרשים להתמסר לטיפול בילדם החולה ולשנות את דפוסי התעסוקה ואף להפסיק את עבודתם. התמודדות זו, שיכולה להימשך שנים רבות, גורמת לכך שעם פטירתן של הילד מוצא עצמו ההורה לפני קושי גדול בבואו להשתלב חזרה בשוק העבודה, הן בשל המשבר הרגשי והן בשל הפער התעסוקתי שנוצר."

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הוסיף: "תיקון זה הוא שינוי נוסף שנועד לשפר את מצבם של הורים לילדים נכים. בשנתיים האחרונות אושרו שני תיקוני חוק שנועדו להקל על אוכלוסייה זו. הוגדלו קצבאות ילד נכה לילדים שעוברים טיפולים רפואיים קשים ונאלצים להיעדר מהמסגרת החינוכית שלהם, ואושר לשלם מענק פטירה להורים לילד נכה שנפטר."

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil