חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

איסור פרסום של הצעה לעיסוק בזנות

בהתאם לחוק, חל איסור פרסום של הצעה לעיסוק בזנות, כך שביצוע כאמור הינו עבירה לפי חוק ודין העבירה קנס או מאסר. מדובר על תיקון לחוק ובנוסף להוראות האחרות.

מטרת הכתבה להסביר זאת.

מהו איסור פרסום הצעה לעיסוק בזנות?

קיימת תפיסה כי העיסוק בזנות הוא גם גובה מחיר כבד לעוסקים בו, וגם כי הוא אינו עיסוק מבחירה, ולצורך כך המדינה פועלת כדי לצמצם את הכניסה אליו, ובפרט לעניין קטינים.

עד לכניסת התיקון לחוק, לא הייתה הגבלה ולא היה איסור על פרסומים אלו. עבריינים משתמשים במודעות אלו כדי לגייס אנשים חדשים לעולם הסחר והזנות וזהו כלי יעיל.

כדי למנוע זאת, חל איסור פרסום הצעה לעיסוק בזנות, כלומר אסור לפרסם הצעה שמטרתה גיוס אנשים לעסוק בזאת – והכל לפי חוק. מדובר על אחת העבירות הקשורות לניצול הזנות.

מי שמפרסם הודעה כזו, עובר על החוק ודינו מאסר 3 שנים או קנס בסך 226,000 ₪. אם מדובר על תאגיד, אז הקנס הוא כפול.

אוכלוסיית יעד – מי חייב?

כל אדם המפרסם הצעה לעסוק בזנות.

מידע נוסף

  • עבירה של פרסום הצעה לעסוק בזנות בניגוד לחוק עשויה לגרום לחסימת מספר הטלפון או מניעת גישה לאתר האינטרנט, המשתמשים לפרסום וליצירת קשר.

חקיקה ופסיקה

  • חוק העונשין, תשל"ז-1977

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil