חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

סטארטאפים בתחומי החברות הממשלתיות? קבלו עד 60% תמיכה בהוצאות

רשות החברות הממשלתיות ורשות החדשנות השיקו אתמול תכנית לקידום חדשנות טכנולוגית על ידי תמיכה בפיילוטים (מתקני הרצה) של סטארטאפים במתקנים של חברות ממשלתיות. באמצעות התכנית, תינתן תמיכה בהקמה ובהפעלת פיילוטים באתרי החברות הממשלתיות שיכולים להשפיע על הביצועים שלהן ופעילותן הכלכלית. תקציב הפרויקט – 10 מיליון ₪.

מטרת התכנית היא פיתוח טכנולוגיה ובחינת מוצרים חדשים, תוך כדי שימוש באתרי הרצה של החברות הממשלתיות או באמצעות קבלת נתונים שנמצאים בידי רשות החברות הממשלתיות לצורך ייעול פעילות כלכלית וביצועים עסקיים של חברות ממשלתיות וזאת כדי לסייע ליצור חברות שלמות שיוכלו לספק שירותים אלו בעתיד.

התכנית מאפשרת לחברה להתקדם במוכנות המוצר למסחור ולסייע לחדור לשוק באמצעות יישום באתרי ניסוי. המסלול מאפשר לחברות להשתתף בתכנית בסיכונים הכרוכים בתהליכי פיתוח ולא ברווחים או בהצלחה עתידית.

המסלול מיועד לחברות טכנולוגיה ישראליות ולא ממשלתיות שיבצעו את הפרויקט באתרי החברות הממשלתיות. חברות שמעוניינות להגיש בקשה להשתתף בתכנית יידרשו לעמוד בקריטריונים שלפיהם תתבצע הערכה, והם:

  • רמת החדשנות הטכנולוגית ומידת הייחודיות.
  • רמת התאגרים במימוש התכנית.
  • יכולות החברה, לרבות יכולות ניהוליות והשלמת התכנית ומימוש עסקי.
  • פוטנציאל כלכלי-עסקי של החברה לאור השתתפות בתכנית.
  • תרומה טכנולוגית ותעסוקתית לכלכלה בישראל.
  • ההשפעה על ייעול הפעילות והביצועים של החברות הממשלתיות.
  • איכות תכנית ואתר הרצה.
  • סינגריה בין החברה לאתר.

החברות יקבלו תמיכה כספית בשיעור של בין 20% לבין 50% מהוצאות המחקר והפיתוח המאושרות ובמקרים חריגים השיעור יכול להעלות לאיזור ה-60%, לחברות בעלי ייעול יוצא דופן של הפעילות הכלכלית של חברה ממשלתית.

חברה נתמכת תחזיר לרשות החדשנות את התמיכה על ידי תשלום תגמולים ממכירות, רק אם המיזם יצליח להגיע לשלב המסחור.

הודעה זו של הרשויות מגיעה כחודש לאחר שועדת השרים לחקיקה אישרה כי חברות ממשלתיות יוכלו להשקיע בסטארטאפים בתחומי התמחות שלהן. כך למשל, חברות שיתחילו בתכנית הזו, עשויות בעתיד להירכש על ידי החברה הממשלתית בה ביצעו את פרויקט ההרצה.

למידע נוסף ולהגשת בקשה לתמיכה: https://innovationisrael.org.il/program/3751

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil