תפריט סגור

תכניות פיילוטים לסטארטאפים בתחומי התחבורה החכמה בתקציב של 30 מיליון שקל

משרד התחבורה, רשות החדשנות וגם מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה השיקו תכנית תמיכה לקידום חדשנות טכנולוגית ומתקני הרצה (פיילוטים) במערך התחבורה.

מטרת התכנית החדשה היא לקדם את התחבורה החכמה בישראל ולפתח את התעשייה המקומית כעתירת ידע באמצעות חדשנות טכנולוגית. טכנולוגיות אלו כוללות בין היתר, כלי רכב אוטונומיים, כלי רכב חשמליים, הקטנת גודש תחבורתי (פקקים), הפחתת תאונות דרכים, טכנולוגיה לניטור ולעיבוד מידע, עידוד מעבר לתחבורה ציבורית וצמצום התלות בנפט (בנזין, סולר וכד').

במסגרת התכנית, משרד התחבורה ורשות החדשנות יממנו תכניות פיילוט שעד היום רשות החדשנות מימנה בשלבי המחקר והפיתוח המוקדמים. התמיכה כוללת ליווי חברות הייטק באמצעות היתרי רגולציה לביצוע פיילוטים והנגשת תחומי פעילות חדשים.

המסלול החדש מיועד לסטארטאפים ישראליים, כאשר במסגרת התכנית הם יקבלו תמיכה כספית בשיעור של עד 50% מהוצאות המו"פ המאושרות על ידי הרשות לחדשנות. מיזמים שיציגו פוטנציאל להשפעה משמעותית לצורך שיפור וייעול התחבורה בישראל יקדמו תמיכה כספית של עד 75% מהוצאות המחקר והפיתוח המאושרים.

המסלול מציע לחברות השתתפות של המדינה בסיכונים אך לא ברווחים, הצלחה עתידית או מניות. כך למשל, הסטארטאפים יחזירו את התמיכה הכספית (המימון) לרשות החדשנות מתוך התגמולים מהמכירות ורק אם הם יגיעו לשלב המסחור.

למידע נוסף על התוכנית: https://innovationisrael.org.il/program/3752

בתוך כך, השבוע רשות החדשנות פרסמה מסלול נוסף שמטרתו לקבל תמיכה בפיילוטים (מתקני הרצה) של סטארטאפים במתקנים של חברות ממשלתיות וזאת עד 60% מההוצאות, המסלול מיועד לסטארטאפים הפועלים בתחומי החברות הממשלתיות.

נוסף לכך, פרסמנו לפני שבוע את כל הכלים החשובים עבור יזמים וסטארטאפים בתחומי התחבורה החכמה ורכבים אוטונומיים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *