קריירה והשכלה

סקר משרד המדע: מה ההורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו?

סקר חדש של משרד המדע והטכנולוגיה מגלה מה כולנו היינו רוצים שילדינו ילמדו

סקר חדש של משרד המדע והטכנולוגיה בוצע בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת היהודית והערבית במדינת ישראל במהלך השבוע הראשון של מרץ 2018. הסקר בוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה זו השנה השביעית.

לפי ממצאי הסקר, ניתן לראות כי ההורים הישראלים הכי היו רוצים שילדיהם יהיו רופאים (57% מהנשאלים ציינו זאת), ולאחריהם בדירוג אנשי הייטק (52%), מהנדסים (48%) ומדענים (34%). למקומות האחרונים הגיעו המקצועות קצין משטרה, איש דת ואיש בידור.

כאשר נשאלו אילו מקצועות היו ממליצים לבן ענו 23% איש היי-טק, 16% רופא, 16% מהנדס, וכ-8% מדען. בשוני מסוים, לבת, 25% היו ממליצים רופאה, 17% אשת הייטק, 9% מדענית ורק 9% מהנדסת. גברים נטו יותר (כ-20% מהגברים בסקר) להמליץ לבת להיות אשת היי-טק מעט יותר משנשים המליצו (כ-14% מהנשים).

בהקשר זה, מהסקר עולה גם כי רק 11% מהישראלים מסכימים עם האמירה כי בגלל הבדלים מלידה בין גברים ונשים יש יותר גברים שעוסקים במדע מאשר נשים. כ-28% מסכימים עם האמירה במידה בינונית או מועטה וכ-54% אינם מסכימים כלל.

הסקר בחן גם את תפיסת היוקרה של עיסוקים שונים, וגם כאן, המקצועות הנתפסים כיוקרתיים ביותר הם רופאים (31%), מדענים (25%), אנשי היי-טק (20%) ומהנדסים (15%) . במקום החמישי מדורגים קציני צבא (11%) אנשי עסקים (10%) ולאחר מכן מורים (93%) ועורכי דין (9.7%).

לדברי שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: "העיסוק במקצועות המדע והטכנולוגיה טומנים בחובם שפע הזדמנויות לנשים ולגברים לממש עצמם. ההשקעה בהון האנושי ובתשתיות המדע מביאות את ישראל לפריצות דרך בתחום ומשפרות את מעמדה הבין-לאומי".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close