קריירה והשכלה

סקר משרד המדע: מה ההורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו?

סקר חדש של משרד המדע והטכנולוגיה בוצע בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת היהודית והערבית במדינת ישראל במהלך השבוע הראשון של מרץ 2018. הסקר בוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה זו השנה השביעית.

לפי ממצאי הסקר, ניתן לראות כי ההורים הישראלים הכי היו רוצים שילדיהם יהיו רופאים (57% מהנשאלים ציינו זאת), ולאחריהם בדירוג אנשי הייטק (52%), מהנדסים (48%) ומדענים (34%). למקומות האחרונים הגיעו המקצועות קצין משטרה, איש דת ואיש בידור.

כאשר נשאלו אילו מקצועות היו ממליצים לבן ענו 23% איש היי-טק, 16% רופא, 16% מהנדס, וכ-8% מדען. בשוני מסוים, לבת, 25% היו ממליצים רופאה, 17% אשת הייטק, 9% מדענית ורק 9% מהנדסת. גברים נטו יותר (כ-20% מהגברים בסקר) להמליץ לבת להיות אשת היי-טק מעט יותר משנשים המליצו (כ-14% מהנשים).

בהקשר זה, מהסקר עולה גם כי רק 11% מהישראלים מסכימים עם האמירה כי בגלל הבדלים מלידה בין גברים ונשים יש יותר גברים שעוסקים במדע מאשר נשים. כ-28% מסכימים עם האמירה במידה בינונית או מועטה וכ-54% אינם מסכימים כלל.

הסקר בחן גם את תפיסת היוקרה של עיסוקים שונים, וגם כאן, המקצועות הנתפסים כיוקרתיים ביותר הם רופאים (31%), מדענים (25%), אנשי היי-טק (20%) ומהנדסים (15%) . במקום החמישי מדורגים קציני צבא (11%) אנשי עסקים (10%) ולאחר מכן מורים (93%) ועורכי דין (9.7%).

לדברי שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: "העיסוק במקצועות המדע והטכנולוגיה טומנים בחובם שפע הזדמנויות לנשים ולגברים לממש עצמם. ההשקעה בהון האנושי ובתשתיות המדע מביאות את ישראל לפריצות דרך בתחום ומשפרות את מעמדה הבין-לאומי".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *