חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

אתר הנדל"ן הממשלתי – כך תוכלו לקבל מידע על מחירי הדירות במדינה

מעוניינים לדעת כמה שווה הדירה שלכם? מחפשים לרכוש נכס ורוצים לקבל נתונים על מחירי דירות באזור? – הכירו את אתר הנדל"ן הממשלתי. האתר, שהושק ביוני 2017 מציג נתונים אודות נכסים (נדל"ן) ועסקאות שעברו טיוב וסינון מתוך מאגרי המדינה השוני של משרדי הממשלה שעוסקים בתחום הנדל"ן.

אתר הנדל"ן הממשלתי מנגיש מחירים ועסקאות של נכסי נדל"ן לציבור כאשר הם מוצגים בצורה קלה ונעימה לעין על גבי מפה של המדינה, עיר וגוש/חלקה. המידע עוזר לכולנו לקבל החלטות בשוק הנדל"ן, בין אם אנחנו מעוניינים לרכוש נכס או למכור אותו, לתכנן את עתיד המגורים ולקבל מידע אודות שווי הדירה שלכם.

האתר בנוי בצורה של מנוע חיפוש כך שניתן לחפש מידע על עסקאות שונות של נכסים על ידי חיפוש חופשי, חיפופ לפי גוש או חלקה, כתובת או באמצעות המפה. האתר למעשה מהווה שדרוג של אתר מאגר מידע נדלן של רשות המסים.

אתר הנדל"ן הממשלתי gov הוא תוצר של פעילות ממשלתית מתוקף החלטת הממשלה דר/10 מתאריך 3/6/2013 לעניין שיפור מסד הנתונים הממשלתי אודות שוק הנדל"ן, הואהוקם ומתופעל על ידי המרכז למיפוי ישראל.

מהם הדרכים לאיתור עסקאות באמצעות אתר הנדל"ן הממשלתי?

אתר הנדל"ן של המדינה מציג 5 אפשרויות שונות שבאמצעותם ניתן לחפש ולאתר את העסקאות שבוצעו בעבר עם התאריכים והמחירים שלהם. הנה הם הדרכים השונות:

 1. חיפוש חופשי – ניתן להזין בצורה חופשית כל דבר, עיר, כתובת, גוש/חלקה, שכונה וכדומה.
 2. לפי כתובת – ניתן לחפש עסקאות על בסיס כתובת מגורים הכוללת עיר, רחוב ומספר בית/בניין.
 3. לפי עיר ושכונה – ביכולתכם גם לחפש באמצעות עיר ושכונה שכוללת בתוכנה כמה רחובות.
 4. לפי גוש / חלקה – אם יש לכם מספר גוש או חלקה, אתם יכולים להזין ולקבל מידע מבוסס חיפוש זה.
 5. חיפוש על גבי מפה – הדרך הנוספת היא איתור נכסים ועסקאות ללא צורך שימוש במנוע החיפוש. ניתן גם להשתמש במפה עצמה על ידי בחירה לפי הצבעה כדי לבחור מיקום מדוייק או בחירה לפי תיחום כדי לבחור אזור כלשהו.

איך להבין את התוצאות?

לאחר שהחלטתם ובחרת באחת השיטות למעלה, אתם תיגשו אל תוצאות החיפוש של מאגר המידע ושם ניתן לקבל נתונים אודות העסקאות שבוצעו על פי הפרמטרים.

בעמוד התוצאות תוכלו לראות את המפה של האזור המבוקש וגם טבלה מסודרת עם כל עסקאות העבר. מתחת למפה תוכלו לראות שורת ניווט שמציגה לכם את האזור המבוקש, מחוזות, שכונות, ערים, אזורים ועוד. לצד זאת מוצגים נתונים החל משנת 2008.

בהמשך העמוד, מופיעה טבלה שמציגה עסקאות נדל"ן שבוצעו לפי האזור המבוקש. הטבלה מסודרת לפי יום המכירה, אולם ניתן למיין אותה לפי קטגוריות נוספות: כתובת, גוש חלקה / תת חלקה, סוג נכס, חדרים, קומה, מ"ר, סכום ומגמת שינוי.

כאשר אתם תבחרו בעסקה כלשהי תוכלו גם לראות:

 • שניית בניית מבנה.
 • שנת בניית הדירה.
 • מספר קומות במבנה.
 • מספר עסקאות בשכונה: מפולח לפי יד ראשונה ויד שניה – במשך חצי השנה האחרונה.
 • מה ניתן לרכוש סכום העסקה: תוכלו לקבל פירוט איזו דירה ניתן לרכוש במחיר הזה במקומות אחרים.
 • היסטוריית מכירה לנכס: אם הנכס נמכר מספר פעמים, תוכלו לראות את ההיסטוריה.

האתר זמין כעת בכתובת www.nadlan.gov.il, הוא מותאם לגלישה בו באמצעות מחשבים ניידים/נייחים, טאבלטים וסמארטפונים.

דוגמה

אם נבחר בכתובת לדוגמה: אחד העם 9 תל אביב.

ראשית כל ניגש את אתר הנדל"ן הממשלתי ונבחר בחיפוש על ידי שפה חופשית ושם נזין את הכתובת.

בתמונה, נוכל לראות מפה עם הכתובת המבוקשת, ניתן גם לסמן באמצעות כלי הצבעה או סימון אזור על מנת לקבל מידע נוסף וכן נוכל לבחור בתצוגת לווין. מתחת למפה, נוכל לראות גם את הניווט הבא:

כל הארץ > מחוז תל אביב-יפו > תל אביב-יפו > שכונת לב העיר > אחד העם > רחוב אחד העם 9, תל אביב-יפו.

לאחר מכן, מופיעה טבלה עם העסקאות שבוצעו לפי יום מכירה. בלחיצה על תוצאת החיפוש של עסקה מיום 15.12.2017, נוכל לראות כי מדובר על עסקת נדל"ן בקומה 7 בסכום של 8.4 מיליון שקל. נוכל לראות גם את מספר העסקאות בשכונה, שנת בניית הבניין ועוד.

עוד בנושא

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil