תפריט סגור

עיריות יציינו בדו"ח חניה אם יש סרטון תיעוד ויאפשרו צפייה במשרדי אגף החנייה

מעתה העירייה תציין בהודעות תשלום קנס לתושבים שעבירת החנייה שהם כביכול ביצעו תועדה בסרטון – וניתן לצפות בו במשרדיה, כך עולה מתמצית החלטה של נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות.

תושב עיר במרכז הארץ הגיש תלונה לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן, במסגרתה טען שנציגי עירייה במרכז הארץ הסתירו ממנו מידע חשוב הנוגע לדו"ח חניה שקיבל. התושב, כך על פי התלונה, קיבל את דו"ח חנייה על כך שהחנה את רכבו בתחום תחנת אוטובוס, וביקש להישפט בבית משפט בגין ביצוע העבירה.

לאחר עשרה חודשים זומן המתלונן לדיון בבית משפט, אולם אז, מספר דקות בלבד לפני תחילת המשפט, נודע לו על ידי התובעת כי קיים סרטון שמעיד על ביצוע עבירת החנייה.

בעקבות גילוי זה פנה כאמור האזרח לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, והתלונן על כך שהתביעה העירונית הסתירה ממנו את העובדה כי קיים סרטון המתעד את ביצוע עבירת החנייה, דבר שלטענתו פגע בזכותו לטעון את טענותיו בצורה מיטבית.

תלונה מוצדקת

הנציב רוזן בדק את התלונה ומצא אותה מוצדקת, וציין בהחלטתו בין היתר כי "משמצאה העירייה לנקוט נגד המתלונן הליך פלילי, היה זה רשאי לעיין בכלל חומר החקירה שהוביל לנקיטת ההליך הפלילי. מדובר בזכות בסיסית ויסודית".

בעקבות בירור הקבילה והחלטת הנציב, נמסר מהעירייה הנדונה כי הלקחים הופקו ומעתה בהודעות תשלום קנס על חנייה שיוציאו לאזרחים ולתושבי העיר, יצוין כי העבירה תועדה בסרטון וידאו וניתן לצפות בסרטון במשרדי אגף החנייה בעיר.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *