חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עיריות יציינו בדו"ח חניה אם יש סרטון תיעוד ויאפשרו צפייה במשרדי אגף החנייה

תוכן עניינים להציג

מעתה העירייה תציין בהודעות תשלום קנס לתושבים שעבירת החנייה שהם כביכול ביצעו תועדה בסרטון – וניתן לצפות בו במשרדיה, כך עולה מתמצית החלטה של נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות.

תושב עיר במרכז הארץ הגיש תלונה לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן, במסגרתה טען שנציגי עירייה במרכז הארץ הסתירו ממנו מידע חשוב הנוגע לדו"ח חניה שקיבל. התושב, כך על פי התלונה, קיבל את דו"ח חנייה על כך שהחנה את רכבו בתחום תחנת אוטובוס, וביקש להישפט בבית משפט בגין ביצוע העבירה.

לאחר עשרה חודשים זומן המתלונן לדיון בבית משפט, אולם אז, מספר דקות בלבד לפני תחילת המשפט, נודע לו על ידי התובעת כי קיים סרטון שמעיד על ביצוע עבירת החנייה.

בעקבות גילוי זה פנה כאמור האזרח לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, והתלונן על כך שהתביעה העירונית הסתירה ממנו את העובדה כי קיים סרטון המתעד את ביצוע עבירת החנייה, דבר שלטענתו פגע בזכותו לטעון את טענותיו בצורה מיטבית.

תלונה מוצדקת

הנציב רוזן בדק את התלונה ומצא אותה מוצדקת, וציין בהחלטתו בין היתר כי "משמצאה העירייה לנקוט נגד המתלונן הליך פלילי, היה זה רשאי לעיין בכלל חומר החקירה שהוביל לנקיטת ההליך הפלילי. מדובר בזכות בסיסית ויסודית".

בעקבות בירור הקבילה והחלטת הנציב, נמסר מהעירייה הנדונה כי הלקחים הופקו ומעתה בהודעות תשלום קנס על חנייה שיוציאו לאזרחים ולתושבי העיר, יצוין כי העבירה תועדה בסרטון וידאו וניתן לצפות בסרטון במשרדי אגף החנייה בעיר.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil