קריירה והשכלה

אושר סופית: סטודנטים לתואר שני יהיו זכאים למועד ב'

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק זכויות הסטודנט פה אחד עם 48 חברי כנסת, זאת לאחר שאושרה כבר בועדת החינוך לפני שבוע.

חוק זכויות הסטודנט קובעים כי סטודנטים לתואר ראשון יהיו זכאים להיבחן בכל מבחן, לרבות בקורסי יסוד, בשנה שבה נלמד הקורס ב-2 מועדים שקבע המוסד וללא קשר לרמת הישגיו של הסטודנט בבחינה הקודמת, כמו גם שזה יבוצע באותם תנאים וללא פגיעה בזכויות הסטודנט.

מנגד זאת, הזכאות לקבלת מועד שני על פי החוק בתואר שני לא קיימת אצל סטודנטים אלו, כל פקולטה במוסד להשכלה גבוהה קובעת את התנאים ככל שעולה על רוחה.

רמבית הסטודנטים לתואר שני הם אנשי משפחה שעובדים בעבודה במשרה מלאה ונסיבות החיים שלהם לא תמיד מאפשרת להם למבחן ברמה ראויה או להתייצב למועד המבחן הראשון. כתוצאה מכך, אם אותו סטודנט נכשל, או לא הגיע לבחינה, פעמים רבות היה עליו לבצע קורס חוזר ואף לשלם עליו תשלום נוסף. מצב זה גורם להתארכות הלימודים לתואר שני ולהוצאת כספים נוספים ומיותרים.

הצעת החוק שאושרה, קובעת כי גם סטודנט לתואר שני, בדיוק כמו סטודנט לתואר ראשון, יהיה זכאי להיבחן בכל בחינה, בשנה בה נלמד הקורס ב-2 מועדים שקבע המוסד להשכלה גבוהה. זאת למעט בחינה הנערכת לפי נהלים בין לאומיים שלא מאפשרים מועד בחינה נוסף.

החוק יכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הקרובה.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close