חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

אושר סופית: סטודנטים לתואר שני יהיו זכאים למועד ב'

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק זכויות הסטודנט פה אחד עם 48 חברי כנסת, זאת לאחר שאושרה כבר בועדת החינוך לפני שבוע.

חוק זכויות הסטודנט קובעים כי סטודנטים לתואר ראשון יהיו זכאים להיבחן בכל מבחן, לרבות בקורסי יסוד, בשנה שבה נלמד הקורס ב-2 מועדים שקבע המוסד וללא קשר לרמת הישגיו של הסטודנט בבחינה הקודמת, כמו גם שזה יבוצע באותם תנאים וללא פגיעה בזכויות הסטודנט.

מנגד זאת, הזכאות לקבלת מועד שני על פי החוק בתואר שני לא קיימת אצל סטודנטים אלו, כל פקולטה במוסד להשכלה גבוהה קובעת את התנאים ככל שעולה על רוחה.

רמבית הסטודנטים לתואר שני הם אנשי משפחה שעובדים בעבודה במשרה מלאה ונסיבות החיים שלהם לא תמיד מאפשרת להם למבחן ברמה ראויה או להתייצב למועד המבחן הראשון. כתוצאה מכך, אם אותו סטודנט נכשל, או לא הגיע לבחינה, פעמים רבות היה עליו לבצע קורס חוזר ואף לשלם עליו תשלום נוסף. מצב זה גורם להתארכות הלימודים לתואר שני ולהוצאת כספים נוספים ומיותרים.

הצעת החוק שאושרה, קובעת כי גם סטודנט לתואר שני, בדיוק כמו סטודנט לתואר ראשון, יהיה זכאי להיבחן בכל בחינה, בשנה בה נלמד הקורס ב-2 מועדים שקבע המוסד להשכלה גבוהה. זאת למעט בחינה הנערכת לפי נהלים בין לאומיים שלא מאפשרים מועד בחינה נוסף.

החוק יכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הקרובה.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil