חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

סופית: המונח 'העדר עניין לציבור' יוחלף ל-'נסיבות העניין אינן מתאימות להעמדה לדין'

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק סדר הדין הפלילי (תיקון מס' 82), התשע"ח-2018 של ח"כ מיכל רוזין וקבוצת חברי כנסת. 55 ח"כים תמכו ללא מתנגדים.

מוצע לשנות את הנוסח של סגירת תיקים פליליים "העדר עניין לציבור" לנוסח לפיו "נסיבות העניין אינן מתאימות להעמדה לדין". אין בתיקון המוצע כדי לשנות את השיקולים שעל המשטרה והתביעה לשקול לפי עילה זו.

בדברי ההסבר נכתב: "אחת העילות לסגירת תיקים פליליים היא העילה של "העדר עניין לציבור", אשר נקבעת במקרים שונים, לאחר שקלול של נתוני החקירה אל מול האינטרס הציבורי. במהלך דיוני ועדת החוקה בנושאי זכויות נפגעי עבירה, העידו נפגעים כי מצאו את ההודעה על סגירת תיקם מפאת חוסר "עניין לציבור" – פוגענית. המונח "עניין לציבור", הנתפס כיום כהערכה של חשיבות התיק בעיני הציבור, יוצר דימוי שגוי של שיקולי מערכת האכיפה ואינו משקף שיקולים שונים אשר עשויים לעמוד לעיני מקבלי ההחלטות בתהליך."

ח"כ רוזין: "האמירה של חוסר עניין לציבור היא אמירה פוגענית מיותרת לא נכונה ולא מדויקת. אני שמחה שגם המשטרה וגם הפרקליטות התחילו לאמץ כבר את הנוסח החדש עוד לפני שהעברנו את החוק ובוודאי יעשו את זה עכשיו אחרי שהתקבל החוק."

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil