תפריט סגור

חדש: משקיעים יוכלו להשתתף בהנפקות של חברות דרך אתר מאי"ה

מהיום לחברות יהיה זול יותר להנפיק בבורסה בתל אביב

הבורסה לניירות ערך פתחה אתמול אפשרות חדשה לציבור שבאמצעותה ניתן לרכוש ניירות ערך ישירות דרך לוח הנפקות פתוחות באתר מאי"ה. כזכור, הבורסה השיקה את לוח ההנפקות בחודש נובמבר 2017 שמציגות הנפקות פתוחות והנפקות עתידיות.

השירות החדש מאפשר למשקיעים להשתתף ישירות בהנפקות של ניירות ערך. באשר הם יגשו אל לוח ההנפקות הפתוחות באתר מאי"ה (מערכת אינטרנט להודעות החברות) של הבורסה, הם יוכלו לראות שם את כל ההנפקות הפתוחות לציבור. לצד כל הנפקה פתוחה יהיה קישור הזמנת הנפקה, משקיעים יוכלו לבחור את חבר הבורסה שהם עובדים איתו ולחיצה על הלוגו של חבר הבורסה, המשקיעים יועברו אל כניסה לחשבון בו המשקיעים מנהלים את החשבון שלהם.

בנק לאומי הוא חבר הבורסה הראשון שהצטרף ומאפשר ללקוחות שלו להזמין בהנפקות באמצעות קישור מלוח ההנפקות ישירות לאתר הבנק שבו מתנהל החשבון של המשקיע. המשקיעים ישתמשו במספר זיהוי להנפקה (בדומה למספר נייר ערך) שניתן ע"י הבורסה ומופיע בלוח ההנפקות, לצורך העברת הזמנות בשלב המכרז.

בקרוב גם המשקיעים יוכלו לקבל התראות על כל עדכון של הנפקות פתוחות.

השירות החדש מצטרף לשורה של שינויים ופעולות שעורכת הבורסה לניירות ערך. כך למשל, השבוע הודיעה הבורסה על השקת מחשבון עמלות מסחר שמאפשר השוואת תעריפים של עמלות מסחר ודמי ניהול בבורסה. המחשבון החדש מאפשר למשקיעים לראות מהם העמלות שהם משלמים לעומת העמלות של חברי הבורסה השונים, זאת בתקווה כי הדבר יעזור להקטין את העמלות לציבור.

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, ציין כי "פנינו לכלל חברי הבורסה במטרה לאפשר לציבור לקוחותיהם להשתתף בהנפקות באופן פשוט ודיגיטלי. אנו שמחים כי בנק לאומי היה הראשון להרים את הכפפה והחל מהיום יוכלו לקוחות הבנק להזמין באמצעות קישור ישיר מלוח ההנפקות של הבורסה לאתר הבנק. אנו בטוחים כי בתקופה הקרובה יצטרפו חברי בורסה נוספים למהלך החדשני, לטובת לקוחותיהם ומתוך מטרתנו המשותפת להגדיל את השתתפות הציבור הרחב בהנפקות ובמסחר בבורסה ולהגביר את הנזילות".

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? אפשר לתרום לנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרום עכשיו דרך פייפאל.


הירשמו לקבלת עדכונים ומידע לדואר אלקטרוני

טופס משוב אנונימי לשיפור התוכן

האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור? (נא לא לשאול שאלות)


קבוצת פייסבוק בנושא ביטוח לאומי, מס הכנסה ומס ערך מוסף. שאלו שאלות והשתתפו בשיחות ודיונים. הצטרפו עכשיו בקישור זה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *