חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

חדש: משקיעים יוכלו להשתתף בהנפקות של חברות דרך אתר מאי"ה

הבורסה לניירות ערך פתחה אתמול אפשרות חדשה לציבור שבאמצעותה ניתן לרכוש ניירות ערך ישירות דרך לוח הנפקות פתוחות באתר מאי"ה. כזכור, הבורסה השיקה את לוח ההנפקות בחודש נובמבר 2017 שמציגות הנפקות פתוחות והנפקות עתידיות.

השירות החדש מאפשר למשקיעים להשתתף ישירות בהנפקות של ניירות ערך. באשר הם יגשו אל לוח ההנפקות הפתוחות באתר מאי"ה (מערכת אינטרנט להודעות החברות) של הבורסה, הם יוכלו לראות שם את כל ההנפקות הפתוחות לציבור. לצד כל הנפקה פתוחה יהיה קישור הזמנת הנפקה, משקיעים יוכלו לבחור את חבר הבורסה שהם עובדים איתו ולחיצה על הלוגו של חבר הבורסה, המשקיעים יועברו אל כניסה לחשבון בו המשקיעים מנהלים את החשבון שלהם.

בנק לאומי הוא חבר הבורסה הראשון שהצטרף ומאפשר ללקוחות שלו להזמין בהנפקות באמצעות קישור מלוח ההנפקות ישירות לאתר הבנק שבו מתנהל החשבון של המשקיע. המשקיעים ישתמשו במספר זיהוי להנפקה (בדומה למספר נייר ערך) שניתן ע"י הבורסה ומופיע בלוח ההנפקות, לצורך העברת הזמנות בשלב המכרז.

בקרוב גם המשקיעים יוכלו לקבל התראות על כל עדכון של הנפקות פתוחות.

השירות החדש מצטרף לשורה של שינויים ופעולות שעורכת הבורסה לניירות ערך. כך למשל, השבוע הודיעה הבורסה על השקת מחשבון עמלות מסחר שמאפשר השוואת תעריפים של עמלות מסחר ודמי ניהול בבורסה. המחשבון החדש מאפשר למשקיעים לראות מהם העמלות שהם משלמים לעומת העמלות של חברי הבורסה השונים, זאת בתקווה כי הדבר יעזור להקטין את העמלות לציבור.

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, ציין כי "פנינו לכלל חברי הבורסה במטרה לאפשר לציבור לקוחותיהם להשתתף בהנפקות באופן פשוט ודיגיטלי. אנו שמחים כי בנק לאומי היה הראשון להרים את הכפפה והחל מהיום יוכלו לקוחות הבנק להזמין באמצעות קישור ישיר מלוח ההנפקות של הבורסה לאתר הבנק. אנו בטוחים כי בתקופה הקרובה יצטרפו חברי בורסה נוספים למהלך החדשני, לטובת לקוחותיהם ומתוך מטרתנו המשותפת להגדיל את השתתפות הציבור הרחב בהנפקות ובמסחר בבורסה ולהגביר את הנזילות".

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים.
אפשר לתרום עכשיו עם PayPal


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil