חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

גרמרלי (Grammarly) – איך לשפר את השפה האנגלית שלכם ביעילות?

אנחנו חיים בעולם שעובר דיגיטציה וגלובליציה, אנחנו קונים באינטרנט באתרים העולמיים, משוחחים עם גורמים בחו"ל ואף בונים קריירה או עסק כך. המשמעות היא ברורה לכולם, אנחנו חייבים להתנהל בשפה משותפת לכולם – שפה אנגלית (בעיקר של ארה"ב).

למי שלא הצטיין בשפה אנגלית בבתי ספר או בתיכון, או שקשה לו עם השפה, יכול להתקשות לייצר אינטרקציה עם אנשים רבים בעולם. קיום דו שיח, אף אם הוא מרובה משתתפים, יכול לעורר רתיעה אצל אותם אנשים.

יש מגוון של כלים ודרכים שונות לשיפור שפה אנגלית של כל אחד מאיתנו, גם אם רמת השפה שלו גבוהה, אחד הכלים הללו הוא גרמרלי (Grammarly).

מה זה גרמרלי (Grammarly)?

גרמרלי (Grammarly) הוא כלי שמסייע לשפר את השפה האנגלית של כל אחד שכותב טקסט במחשב או בטלפון, בין אם מדובר על כתיבת מכתב בקובץ, שליחת אימייל, הוספת תגובה לכתבה, כתיבת מאמר בבלוג, פרסום פוסט ברשתות החברתיות ועוד.

אם לדייק, גרמרמלי בודק באופן אוטומטי שגיאות של איות (כתיב), דקדוק, סימני פיסוק, שגיאות סגנון כתיבה, בחירת מילים מתאימות, הצעות למילים נרדפות ועוד. הבדיקה האוטומטית נעשית על ידי:

  • תוספים שאפשר להוריד אותם לדפדפנים השונים (גוגל כרום, אפל ספארי, פיירפוקס, מיקרוסופט אדג').
  • תוספים לעורכי טקסט כמו אופיס של מיקרוסופט או דוקס של גוגל.
  • עורך טקסט פנימי של גרמרלי.

איך זה עובד בעצם?

כאשר כותבים פוסט, מייל, כתבה או טקסט אחר בשפה האנגלית, כדאי מאוד לבדוק אותו לפני שמפרסמים או שולחים אותו לנמען. כאשר התוסף מותקן בדפדפן או בעורכי הקבצים, או אם משתמשים בעורך הטקסט של הכלי, גרמרלי בודקת את השגיאות הנפוצות ביותר ומציעה את התיקונים שלה.

גרמרלי מסבירה איזו מילה או צמד מילים הוא בעייתי, וגם מאיזו סיבה הוא בעייתי. בנוסף, הוא מציג גם את התיקון המוצע על ידו. בלחיצה על התיקון על ידי הכלי, הוא נכנס לתוקף.

לדוגמה: אם התיקון המוצע הוא החלפת המילה is ב-was, אזי.. גרמרלי תמחק את המילה is ותמקם במקומה את המילה was. אם חסרה מילה או פיסוק, אז גרמרלי מציעה להוסיף זאת. אם יש מילה מיותרת, אז היא מציעה למחוק אותה. וכך הלאה.

כמובן שהשירות אינו מושלם ב-100% ועשויים להיות מקרים שההצעה שלהם לא הכי נכונה שיש. בכל זאת, מדובר על שירות מבוסס בינה מלאכותית.

כמה זה עולה?

השירות הבסיסי, שהם תיקונים קריטיים כמו שגיאות כתיב, דקדוק או פיסוק – הוא ללא תשלום כלל. הגרסה החינמית כוללת את התוספים לדפדפנים, את התוספים לעורכי קבצי מעבד תמלילים וכן את עורך הטקסט הפנימי.

אך השירות המורחב יותר, עולה בין כ-30$ לחודש או כ-140$ לשנה. גרסת הפרימיום כוללת את הגרסה החימנית וגם הצעות לשיפור אוצר המילים, בדיקה של סגנון כתיבה, בודק שגיאות מתקדמות יותר של פיסוק, דקדוק, איות ומבנה משפט וגם בדיקה של גניבה ספרותית. לפי נתוני החברה, מדובר על כ-400 סוגים שונים של בדיקות ותיקונים.

איך מתחילים? נכנסים לאתר שלהם, נרשמים עם חשבון חדש ומורידים את התוסף המתאים: www.grammarly.com.

חדש: מעל 1,000 חברים כבר הצטרפו! קהילת הפייסבוק הרשמית "זכויות וחובות" - בה ניתן לשאול שאלות ולקבל מידע. הצטרפו עכשיו בחינם

עזרנו לך לממש את הזכאות? חסכנו כסף או זמן יקר? תתמכו בנו כל סכום כדי שנמשיך להתקיים. תרומה לפרוטוקול


האם העמוד עזר לך? האם יש לך מידע נוסף או הצעות לשיפור?

הוספת משוב

אם אהבת את הכתבה והיא עזרה לך, אפשר לעזור לנו...
נשמח לקבל ממך ביקורת בעמוד ה-Google שלנו כאן: g.page/protocolil